Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Тодор Ташев
На 7/1/2018 at 19:36, Nelly написа:

Здравейте!

Чувала съм, че дърветата изтеглят водата нагоре и търсех информация. Така попаднах на темата тук. Толкова скептични мнения към откриването на вода, че ме провокираха да се регистрирам и да ви разкажа.

Аз мога да откривам вода. Никога не съм се занимавала с това. Не знаех, че дарбата ми е толкова ценна. 

Бях малка, още не ходех на училище, когато  се разбра, че откривам вода. Помня как се случи. На един сух баир бяха викнали човек да търси вода. Баща ми го викна и при нас да потърси. От любопитство всички пробвахме и при мене пръчката се завъртя силно. Баща ми не повярва и хвана пръчката зад мен, но не можа да я удържи. После, с негов приятел,хидроинженер,  ме разхождаха по двора на приятеля му да ме пробват, още не вярваха. Гледаха къде се върти пръчката. Оказа се че са ме пробвали над водопровод и аз съм го засякла точно къде върви. Но това го разбрах след години. От тогава никой не се е съмнява. 

В ученическите и студентските ми години, съм търсила вода за близки хора. До колкото ми е известно, няколко пъти са правили кладенци, където съм казала и водата е излизала плитко. За 3 кладенеца съм сигурна. Просто не съм се интересувала след това  какво се е случвало. Както казах, не се занимавам професионално,  работата ми е съвсем друга и до сега нямах представа, че е толкова ценна дарба.

Предпочитам да проверявам в съвсем сухо време, когато дълго не  е имало дъжд, защото с годините съм установила чрез опит на няколко места - нашето и на близки, които сме посещавали често,  че след дъждове, пръчката се върти на много повече места от влагата в почвата. А когато е сухо, поне е сигурно, че не са разни временни подземни локви, както аз ги наричам. 

Ползвам най-обикновена прясно отрязана на чатал джанкова пръчка.  Тя се върти по различен начин. Има места - върти се бавно и леко, на други - бавно и силно,  а на други - бързо и силно. Мога да определя силата, с която се върти пръчката. И казвам къде е най-силно. Засичам цялата водна жила  къде върви и преценявам къде по нея е най- силно въртенето. Предполагам, че там водата излиза на по-плитко. Но не съм специалист, това е проста логика. 

Не мисля, че тази дарба се предава по наследство, защото  от всички близки роднини, само при мен се върти. Много слабо май и при синът ми, но направо няма нищо общо с въртенето при мен. Това ме кара да мисля, че може би много хора имат такава дарба, но не при всеки тя е достатъчно силна, за да се ползва за точно откриване на вода. 

И ако някой все още го счита за несериозно, нека опита да удържи пръчка, която съм хванала. Гарантирам му ожулени ръце, но няма да успее, п ръчката ще се завърти, когато има вода.

 

Nelly, благодаря ти че направи това усилие, да се регистрираш, само за да напишеш този коментар! Считам опитността и споделеното от теб за ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ценно.

Да, наистина имаш право, че темата за водата е една от най-важните, тъй като всяко едно място, където човек пожелае да се устрои, да създаде дом, градина и в крайна сметка земен рай, са невъзможни без вода. Събирането на дъждовна вода позволява напояване в определена степен, но без питейна вода няма истинска устойчивост.

За съжаление най-красивите и просторни места са също и онези, които са най-ощетени откъм животворната течност. Не веднъж съм се дивял на райски гледки из Родопите, където човек може да открие тишина, спокойствие, обработваема земя и красота, която радва окото и душата, но без вода - посещението им е за кратко. И колкото по-нагоре се изкачваш, толкова водосборът е по-малък.

Nelly, питам се, освен дейността, с която се занимаваш, би ли откликнала на покана да приложиш своята дарба на практика, срещу отблагодаряване, разбира се? Аз лично ще те поканя да ме посетиш в Асеновград, тъй като планирам търсене на вода край едно село в областта. Какво мислиш? А може би и ще споделиш и някой урок, та да проверя и аз своите дарби. Благодаря!

Тодор

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly
преди 14 часа, Тодор Ташев написа:

Nelly, благодаря ти че направи това усилие, да се регистрираш, само за да напишеш този коментар! Считам опитността и споделеното от теб за ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ценно.

Да, наистина имаш право, че темата за водата е една от най-важните, тъй като всяко едно място, където човек пожелае да се устрои, да създаде дом, градина и в крайна сметка земен рай, са невъзможни без вода. Събирането на дъждовна вода позволява напояване в определена степен, но без питейна вода няма истинска устойчивост.

За съжаление най-красивите и просторни места са също и онези, които са най-ощетени откъм животворната течност. Не веднъж съм се дивял на райски гледки из Родопите, където човек може да открие тишина, спокойствие, обработваема земя и красота, която радва окото и душата, но без вода - посещението им е за кратко. И колкото по-нагоре се изкачваш, толкова водосборът е по-малък.

Nelly, питам се, освен дейността, с която се занимаваш, би ли откликнала на покана да приложиш своята дарба на практика, срещу отблагодаряване, разбира се? Аз лично ще те поканя да ме посетиш в Асеновград, тъй като планирам търсене на вода край едно село в областта. Какво мислиш? А може би и ще споделиш и някой урок, та да проверя и аз своите дарби. Благодаря!

Тодор

Здравей, Тодоре!

Благодаря за доверието. Разбира се, че бих помогнала, стига да мога. Малко ми е далеко, но, разбира се, все можем да измислим нещо. Може би е добре да се чуем по телефон, за да не занимаваме хората, които четат тази тема. Трябва да е сухо времето. 

Колкото до "уроци", никога не съм отказвала да покажа. Но не съм убедена, че това може да се научи. Ако беше така, до сега близките ми да са се научили. А и при мене няма никаква промяна, нито като бях млада и по-често проверявах за вода, нито след време, когато доста години не бях хващала пръчка. Ако беше така, би трябвало, когато "тренирах" по-често, да бях по-добра, а когато не съм  го правила дълго време, да се наложи да си "припомня". Няма такова нещо. Мисля, че единственото, което може да се научи от опита, е да се тълкува по-правилно разликата в силата и начина на въртене на пръчката.

Тези дни прегледах нета по темата, в американските клипчета си питат пръчките да отговарят с да и не. Стори ми се доста странно и вероятно радиестезистите могат да обяснят това. Аз не разбирам от радиестезия и никокога не съм се интересувала.  Предполагам, че по този начин желанието на човека, на подсъзнателно ниво, може да изиграе лоша шега. Може би затова хората са толкова скептични към откриването на вода. Факт е, обаче, че чрез този начин на откриване на вода, от хилядолетия  са определяни местата за кладенците.  Факт е и, че науката не е обяснила на какъв принцип се основава този метод, както и че не е открила, такъв начин, който да дава 100 % успеваемост.  Все пак не сме ясновидци, нито шамани,  нямаме свръх способности - нито инженерите , нито хората, откриващи вода. Поне аз така мисля.

За мен е много по-интересно някой да сондира на място, на което не ми се върти пръчката и мисля, че няма вода. Ако се сондират две такива места - кyдеto се върти и където не се върти, само така може да се докаже колко е меродавен този метод. Но, разбира се, няма луди. 

Мисля, че и по високите места има вода, при това не малко, но няма кой да я търси, да копае и да я каптира. Някога хората често са правили такива чешми, но изглежда вече сме други.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тодор Ташев
преди 21 часа, Nelly написа:

Здравей, Тодоре!

Благодаря за доверието. Разбира се, че бих помогнала, стига да мога. Малко ми е далеко, но, разбира се, все можем да измислим нещо. Може би е добре да се чуем по телефон, за да не занимаваме хората, които четат тази тема. Трябва да е сухо времето. 

Колкото до "уроци", никога не съм отказвала да покажа. Но не съм убедена, че това може да се научи. Ако беше така, до сега близките ми да са се научили. А и при мене няма никаква промяна, нито като бях млада и по-често проверявах за вода, нито след време, когато доста години не бях хващала пръчка. Ако беше така, би трябвало, когато "тренирах" по-често, да бях по-добра, а когато не съм  го правила дълго време, да се наложи да си "припомня". Няма такова нещо. Мисля, че единственото, което може да се научи от опита, е да се тълкува по-правилно разликата в силата и начина на въртене на пръчката.

Тези дни прегледах нета по темата, в американските клипчета си питат пръчките да отговарят с да и не. Стори ми се доста странно и вероятно радиестезистите могат да обяснят това. Аз не разбирам от радиестезия и никокога не съм се интересувала.  Предполагам, че по този начин желанието на човека, на подсъзнателно ниво, може да изиграе лоша шега. Може би затова хората са толкова скептични към откриването на вода. Факт е, обаче, че чрез този начин на откриване на вода, от хилядолетия  са определяни местата за кладенците.  Факт е и, че науката не е обяснила на какъв принцип се основава този метод, както и че не е открила, такъв начин, който да дава 100 % успеваемост.  Все пак не сме ясновидци, нито шамани,  нямаме свръх способности - нито инженерите , нито хората, откриващи вода. Поне аз така мисля.

За мен е много по-интересно някой да сондира на място, на което не ми се върти пръчката и мисля, че няма вода. Ако се сондират две такива места - кyдеto се върти и където не се върти, само така може да се докаже колко е меродавен този метод. Но, разбира се, няма луди. 

Мисля, че и по високите места има вода, при това не малко, но няма кой да я търси, да копае и да я каптира. Някога хората често са правили такива чешми, но изглежда вече сме други.

Минавам на лични...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Simona9999

Искам да благоадря на хората в този форум, които споделиха за работата на Иво и дадоха негови координати.

И така от събота вече мога да се похваля със сондаж направен от тях (Иво и баща му).

За тях мога да кажа само едно, .....

  истински професионалисти, работят бързо и качествено...

Препоръчвам ги горещо.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Стойчев

Здравейте!

Темата свързана с откриването на подземна вода лично за мен е много важна, интересна и най-вече увлекателна!!! При мен тази способност се "отключи" преди около 7 год. може би поради силното ми желание да намеря решение относно поливането на множество новопосадени млади фиданки, а почвата ми е почти като морски пясък. Вилното ни място е уникално по отношение на наличието на подземна вода, тъй като при закупуването му от родителите ми е било единствения свободен,незакупен парцел поради факта, че е представал по онова време буквално "тресавище" и се наложи да прокопаем около 15-на дренажни траншеи, 2 самосвала с филц и баластра за да го "отводним". 1-я ни кладенец едва ли е по-дълбок от 3 м. по простата причина,че калната земна маса постоянно се свличаше и не позволяваше да се прокопае по надълбоко. На по-късен етап баща ми прокопа до него на отстояние около 1,5 м върху здрава почва 2-ри кладенец с по - прилична дълбочина от 4,5 м, а на още по-късен етап на около  1 м от него  - изградихме бетонна шахта в почвата с вместимост от около 20 кубика. Всичко това е навързано като скачени съдове и представлява своего рода резервоари. В тези 2 кладенеца вода ни отстои на 25-30 см. от повъхността на почвата/просто се навеждаш и гребваш с кофата или лейката водата/На още по-късен етап баща ми с брат ми правят 3-ти кладенец с т.нар пълзящ кофраж /бетонните гривни се отливат една в/у друга, а почвата под тях се подкопава и изхвърля,при което б.пръстени потъват надолу в изкопа/ отново на "здрава земя" с дълбочина около 4,3 м.. Този кладенец се е наложило да го правят защото далеч наза в годините е имало една много сушава година и водата силно е намаля в този период за цялата околност. Този последен кладенец го ползуваме само за питейна вода и дори се вижда металната поцинкована водопроводна тръба,по която се захранва от вече каптирано друго изворче в мястото ни.В онези минали години по времето на соца нямаше внос на бензинови полимни помпи,освен от братската,съветска страна,а и те дори трудно се доставяха. Та баща ми приспособи един подарен му стар  двутактов 70 кубиков двигател от мотопед,сам си изработи и водната помпа. Вярно спомням си,че често се налагаше час-два да оправя центровката му за запалването,но пък запалеше ли - цол и половина вода бълваше помпата.В началото когато закупихме мястото като последни собственици ни се смееха и дори подиграваха,че сме се "насадили " в "блатото", но когато вкарахме в ред нещата с много труд и средства - започна и завистта.Моторната самоделка бръмчеше по няколко часа до като се източи  водата от шахтата!Описвам всички тези моменти подробно по простата причина,че имам на разположение неповторим "полигон" за тренировки относно откриването на подземна вода.Не съм съгласен с твърдението на Nelly, че за откриването на  вода сособностите на човек не се развиват!Съдейки по себе си когато за първи път "заиграха" багегите в ръцете ми /два медни Г-образно сгънати тела наследени от баща ми/. То уменията се развиват във всяка една професия, било то музикант,художник,склуптор,дърводелец и пр. Всичко си зависи от човека,от вътрешния му импулс,постояннство и т.н. Не съм радиестезист,макар че се интересувам от нея,не съм и професионалист,защото имам приятел,който работи с три сондажни фирми "на повикване"/ пенсионер е/. Та в разговор с него миналата година споделих,че имам на вилното си място 2 подземни реки ,едната от които е с умопомрачителен дебит /17 куб.м./сек./ в пик рано напролет когато се топят снеговете/. Като чу това мое твърдение започна да се шегува,че нещо съм сбъркал в мерките и сигурно е 17 л./сек,още повече че при разговора присъствуваше и др.човек - сондьор. Е след обещана 1 л домашна ракия и най- вече, че се наложи да "улови" две пчелни семейства/запален пчелар е/,дойде на мястото ни  и се увери ,че никога до момента не е попадал на такова количество подземна вода. Той замерваше и търсеше водата с дървена вилка /чаталче/,при което една от страните му се счупи дори. До този момент не бях се пробвал,но се оказа, че и при мен този метод проработи. Дълбочината замерваше по още по - странен начин /буквално я отмерваше с маршировка/,реших да пробвам и този вариант и се оказа, че и при мен работи,колкото и смешно да изглежда погледнато от страни /бях чел само за този метод и то кратка информация/Аз замервам "ментално". и не само откриването на водата, дълбочината, на която се намира,посоката й на движение, дебит, скорост, дали има скала над нея и пр. От няколко години след като си счупих и двата зарахомера-  при смачкване на гроздето така меря захарността на ширата. Всички инструменти,които си закупувам като стари овощарски ножчета за присаждане,триони,лозарски и овощарски ножици проверявам тяхната твърдост на закалката,къде са произведени и кога,също и от каква стомана./достатъчна ми е само снимка/Случайно или не /защото вярвам, че "случайни случайности няма"/ми попадна много старо издание на една малка брошурка озаглавена "Изкуство за откриване на подземни води,мини и скрити богатства" о т Гюро Николовъ/написана още със стария правопис/И въпреки,че описаните в нея методи са по-скоро свързани със физикалната радиестезия - има много много интересни обяснения,подходи и начини за откриване,както и за проверка на някои от т. нар. констатации. Авторът определено  е бил ерудит за онова си време,като публикува и ползува най-вече френски автори.Сега се опитвам да развия за себе си откриването на подземна вода предварително по скица или точен чертеж.Някои хора имат тази способност по карта да откриват загубено домашно животно или човек,мястото където се е случил даден инцидент,наличие на залежи от подземни изкопаеми и пр..Това е грубо локализиране,а в последствие се прави  по-точно замерване в/у терена чрез багети,вилка,махало или дори шишенце с вода/това също е вид радиестезично махало/, по подобен начин се откриват и подземни кухини, мрежите на Хартман и Кюри и т.н.Имам още интересни и любопитни неща за разказване, но не знам дали четящите не са вече отекчени?!

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
top4iev

Здравейте, регистрирах се защото темата ме заинтригува. От известно време търся информация по въпроса, как да разбера има ли подземна вода в моя двор и ако има, кое е най-подходящото място в него за сондаж или кладенец … Аз съм от Варна, ако някой има опит при търсенето на вода във Варненско и контакти с подходящи специалисти за търсене и сондиране, ще съм му благодарен, ако ги сподели. До тук съм говорил с няколко човека. Единия ми прави сондажа за геоложкото проучване във връзка с проектирането на къщата. Човека живее в района но не успя да ме убеди че ще изкара вода. Говори уклончиво, и всяко трето изречение му е "реки не монтираме". Втория също е категоричен, че плащането за сондажа не зависи от крайния резултат и дори и да не излезе вода цената от 65 лв/м. е крайна и не подлежи на коментар. Третия е от едно варненско село - Манастир но вече втора година не успявам да го убедя да дойде да ми види имота. Или той е много зает, или аз не съм достатъчно настоятелен. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Simona9999

Първо провери в района около имотът ти има ли успешни сондажи, на колко метра излиза водата, добър ли е дебита.. и т.н. Ако в съседство има кладенци, вероятността и при теб да има водна жила е голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Стойчев

Има начин да се провери дали в даден парцел има или няма наличност на подземна вода от разстояние (дистанционно), и ако резултата е положителен задължително като 2-ри етап е  точното  и прецизно локализирането на водната жила(до сега само веднъж имам случай същата да е 1 бр.защото обикновено са няколко и то с различен дебит и на различни дълбочини) на самия терен и избор  точка за сондиране! Принципно, зная технологията на този метод, но до сега не ми се е налагало да го използвам и за това не съм напълно сигурен дали при мен ще се получи от първия път?! Но може да се опита, като за целта ми е необходима карта,скица или точна рисунка на парцела с обозначен "север" и по възможност в по-едър план!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Стойчев

Пропуснах да доуточня,че е желателно информацията да бъде на хартиен носител и е желателно да бъдат отбелязани основни или помощни постройки или др.съоръжения и обекти в имота съобразно с това,че на тези локализации сондажната машина не може да се базира и извърши сондаж!Цялата тази информация може да ми се изпрати чрез Еконт или БГ Пощи с обратна разписка и адрес за обратна връзка за да мога на подателя да върна моята информация с маркировката за. наличието (ако има такова) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цветан Недков

Здравеите, и аз през март т.г. / 2019/реших да дупча за вода. Започнах нато се обадих на познат сондьор Валери, но тои знаеше района/ балкан / и ми отказа, но пък даде ценна информация. Човек на когото много хора се доверявали за търсене на вода. Обадих се Емил дойде и ми посочи 3 места удобни за сондаж на 22м., на 38м., и на 69м.. За съзжаление само това на 69м. беше вътре в парцела. После от тук взех телефона на Иво и му се обадих, той реагира веднага и дойде. И Иво посочи мястото на 69м. / 69М. тогава беше само предположение/. Иво обатче съшо не можа да дупчи по технически причини, но пък станахме приятели и за напред се консултирах с него за всяка стъпка/ изключителен човек/. Това което не Ви съветвам е "Казакови" изключително НЕКОРЕКТНИ. Попаднете ли на тях бягайте. След това мой познат ми даде нов сондьор/ Иван/ и с него не се случиха нещата. При мен пътя беше с голям страничен наклон и влизането до мястото за дупчене / 69м./ е ограничено на 2.2м от 2 странични бетона. Иван посочи същото място /69м./. Тогава се насочих към Динко Казаков, всичко точно, уговорихме се взех отпуск и отидох на място, но Динко спря да си вдига телефона. ОТСВИРИ МЕ. Намерих начин да му кажа колко е некоректени продължих да търся. Обадих се пак на Валери, за да дойде при мен и да види поради каква причина неговите колеги не искат да доидат при мен / вече бях оправил пътя/.Валери доиде когато се уговорихме /изключителен жест от негова страна, тъй като се стягаше за море/ и ми наза, че трябва да докарам малка сонда с малък компресор. Обади се на свой колега, но той беше ангажиран и нещата останаха за Септември т.г. . Вече бях претръпнал, когато на 27.08 Иван ми се обади и каза, че има колега който е в района и иска да отиде да види мястото, аз нямах възможност, но те отидоха и го видяха. Обадиха ми се и се уговорихме за 30.08 да имам 2-3 дена свободни. Казах си отивам не е за изпускане. На 30.08 към 13ч. момчетата пристигнаха в центъра на селото с прицеп, отидохме с Теньо пак да го погледне, през това време момчетата бяха разкачили сондата / шаси от Прага на което бяха компресор и отпред сонда/ и като се върнахме Теньо се качи на сондата и тръгнахме. Стигнахме без проблеми по пътя който бях правил той вкара сондата на магия  между двата бетона и започна да дупчи. Оставихме за другия ден, защото се налагаше монтаж на стоманени тръби, тъй като имаше 7м. земен пласт и опасност да се обрушва в последствие. На другата сутрин момчетата дойдоха, сложиха тръбите и започнаха да дупчат/ страшен прахоляк/ и така минаваха метър след метър до 55 тия. Извадиха още 6 щанги по 2 м. и Теньо каза, че с тях сме на 67 мият м. . Щангите си влизаха до като не влезе и последната. Бяхме на 67 мият м. и аз се бях спекъл отвсякъде, Теньо също изглеждаше притеснен. Имаха още 7 щанги, извадиха ги, спогледахме се и те сложиха следващата до 69 ти м. . Радоста беше огромна когато на средата на щангата 68 ми започна да излиза влажно. Като мина цлата щанга 69 м. и започна да духа с въздух излезе кална вода. Значи Емил беше изключително точен в прогнозите си. Изкараха и останалите щанги до 81м. и вече съм собственик на единствения в квартала сондаж. Ако забелязвате, не оставям никакви връзки, не искам да рекламирам никого, изказвам само собствено мнение. и все пак за да съм полезен оставям моя тел. 0887 126 456 Цветан. Всеки който се нуждае от помощ да звъни, и с контакти или съвет или каквото и да е друго ще помогна. Пожелаввам на всички нуждаещи се водичка същия късмет. Ако някой желае мога да кача и клипчета.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Стойчев

Само да потвърдя мнението за "братя Казакови" от думите на  мой приятел,който често бива викан и ползван от няколко сондажни фирми за вода по спешност,когато собственика на парцела не знае или не сигурен  за наличието на такава  в терена си!Той също отказва да работи с тях /разбирайте Казакови/!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Araev

Здравейте,виждам че темата е от преди години, за съжаление сега сега реших да се разровя в нета за подобна тема. Не мога да кажа как се случва научно или паранормално показването на дълбочината на водата. Но знам, че където и да са ни повикали мен и баща ми винаги ни е показвало, по метода с пръчки с точност до половин метър на каква дълбочина е водата. Казвам се Асен и телефония номер е 0899862182

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
На 24.05.2019 г. at 6:55, top4iev написа:

Здравейте, регистрирах се защото темата ме заинтригува. От известно време търся информация по въпроса, как да разбера има ли подземна вода в моя двор и ако има, кое е най-подходящото място в него за сондаж или кладенец … Аз съм от Варна, ако някой има опит при търсенето на вода във Варненско и контакти с подходящи специалисти за търсене и сондиране, ще съм му благодарен, ако ги сподели. До тук съм говорил с няколко човека. Единия ми прави сондажа за геоложкото проучване във връзка с проектирането на къщата. Човека живее в района но не успя да ме убеди че ще изкара вода. Говори уклончиво, и всяко трето изречение му е "реки не монтираме". Втория също е категоричен, че плащането за сондажа не зависи от крайния резултат и дори и да не излезе вода цената от 65 лв/м. е крайна и не подлежи на коментар. Третия е от едно варненско село - Манастир но вече втора година не успявам да го убедя да дойде да ми види имота. Или той е много зает, или аз не съм достатъчно настоятелен. :) 

Здравейте!И аз съм от Варна и се интересувам от  човек да каже има ли и евентуално къде в нашия имот.Става въпрос за близко до Варна село.Ще съм благодарна за информация за фирма или човек който е използван за такава услуга в нашия район.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Митко Кючуков

Още един сондаж в нашето село по мое гледане.

IMG-db0a5c92b81da956a6d1b3cac0f42817-V.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Николай Петров

Здравейте,предлагам геофизично проучване за вода с георадар до 150 метра,определяне на дълбочина и дебит,получавате доклад с 3д снимка на обекта,работим в цялата страна,при интерес от ваша стана 0876778357 за записване.

5521419_107587652_big.jpg

5521419_107587653_big.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Как ще го направите ако има по- дебел почвен слой отгоре? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Николай Петров
преди 8 минути, Димо 33 написа:

Как ще го направите ако има по- дебел почвен слой отгоре? 

не пречи почвения слой,уреда сканира през почва,скала,бетон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Възможно ли е след сондаж нещата да се направят така, че лесно да се сменят ръчна и електрическа помпа? Или да се направи така, че двете да могат да са монтирани едновременно? Не искам да съм винаги обвързан с електричество...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sveto
На 7.08.2016 г. at 8:45, Николай написа:

искам да благодаря на адаша за добрите съеети които е дал.ще бъде много добре ако остави някакви координати на сондьорите.

Преди да прочета мнението му бях правил два сондажа за вода.и двата сухи.нямах късмет да попадна на хора които са съгласни да поемат част от разходите по сондажа,но намериха в съседният имот къде е водата.

Моят съвет е .задължително направете сканиране на тррена за да знаете в какъв терен ще търсите вода.ако е скала- само сондаж със въздух.да не забравя о аз като адаша телефоните на хората който ми направиха сондажа трл 0887990994

Иво

Много са добрии.не са измамници

Имал си късмет. Аз също търсих хора за сондаж и след като видях добрите отзиви за Иво реших да работя с тях. За съжаление, не мога да кажа, че съм доволен. В началото казаха къде има вода и на каква дълбочина (което си заплатих отделно). След като копаха два пъти по-дълбоко и не излезе нищо. казаха да чакам и ако се напълни да им се обадя да сложат тръби. Сондажа се напълни и им се обадих, но явно са знаели, че това са подпочвени води и им отне два месеца да дойдат най-накрая и да видят, че сондажът се е запушил... след половин ден умуване, сложиха две тръби и си заминаха. Може би най-много ме подразни коментара, че като съм имал определен бюджет за сондажа и не съм искал да плащам докото излезне вода - така ставало. Пиша този коментар само за да имате едно наум за тези сондьори. 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
Цитат

Може би най-много ме подразни коментара, че като съм имал определен бюджет за сондажа и не съм искал да плащам докото излезне вода - така ставало.

А според първоначалното замерване трябваше ли да излезе вода до там, където се пробива? Колко ви излезе цялата операция и какви са следващите стъпки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване