Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Лозето ме наби!

Вярно, че малко преди да изтече са го удължили до 28 ноември 2022 г. Интересно защо излиза по старите новини, но не в официален документ.

Българинът е жив дявол, как ще му сложат водомер на кладенеца?! Все пак е частен имот и ще ги пусна ако нямам пушка :) и не могат да ме принудят да си изнеса кладенеца на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 12 минути, Лозето ме наби! написа:

Вярно, че малко преди да изтече са го удължили до 28 ноември 2022 г. Интересно защо излиза по старите новини, но не в официален документ.

Българинът е жив дявол, как ще му сложат водомер на кладенеца?! Все пак е частен имот и ще ги пусна ако нямам пушка :) и не могат да ме принудят да си изнеса кладенеца на пътя.

Как ги пускаш да ти инкасират водата в апартамента? Оная вода е сигурно повече "Дар от бога".Решават държавата и държавното дружество да ти измерват въздуха, който дишаш и да те обложат с налог, за да могат да си разделят едни доста тлъсти приходи, според всеобхватността на потърпевшите... После върви и разправяй, че не си кихнал, ами си пръднал. Глобата не ти мърда.... щото е за държавата-мащеха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Atanas Dichev

Здравейте, нов съм във форума. Интересува ме има ли хора от Варна, района на Осеново и Кичево, които са били сонда. Имам местенце в този район и много ми се иска да извадя вода. Виках двама "шамани" които освен ако не са се наговорили, ми посочиха едно и също място. До тук добре но, и двамата казаха, че района е скалист и дупченето не е за всеки. Та затова търся някой който има опит в този район. Цените разбрах са ~150лв/м с включени тръби. Ще се радвам ако някой сподели бригада или хора които могат да свършат работата.

Благодаря на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мии първо виж на комшиите, де! Често съм минавал от там и ми се струва, че трябва да има доста вода, но на дълбокичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veselin Trifonov

Аз също съм  съм от Кичево -  викъл съм  няколко - дълбочината е между 13  и  30 м .Имам познат във виланата зона  на Осеново познат има  сонда на 30 м и вода бол , за Кичево всеки казва че водата е в пясък което значи че  дупките на тръбата се запушват / според сондьори /  а в часта към Жарна имало бол вода . В номента се озлушвам за друг  ' шаман " 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
PATROKAL

ЗДРАВЕЙТЕ! 

Аз съм от Варна и съм решил да правя сондаж в моя имот в с. Яребична. В селото почти няма къща без кладенец, масово вадят вода максимум до 15-тия метър. Има сондажи в селото, ама не знам в кои къщи са точно. В селото има 7 чешми доколкото знам. Ще съм благодарен, ако някой има информация и я сподели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Содажът ми прави Иван Иванов - 0898 491 765(след втория метър- скала). Шаман беше Краси Станчев - 0888 443 867.

Поздрави: Ал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
JPB

Здравейте, 

Интересувам се да препоръчате за София, за откриване на вода в парцел с техника. Някой, който може да ми каже дълбочина, дебит и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

Привет!

 Мога да препоръчам ,,Георадар" Пловдив

                                  
                                                                                                          гр. Пловдив, ул. Браила № 8, офис №6                                 E-mail: georadarltd@mail.bg     GSM: 0877 755 599; 0897 708 295 

Дебит обаче никой няма как да определи точно.

  Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore
На 16.05.2021 г. at 10:54, Лозето ме наби! написа:

Ако не си го регистрирал наистина ще станеш "куче-касичка" :) То това е целта. Глобата май беше до 3000лв. Аз сварих последния срок, добре че жената има фейсбук!

Ако го регистрираш, със сигурност в даден момент ще станеш куче-касичка - все пак следващата стъпка е да ти сложат водомер на кладенеца и да си плащаш за всеки потребен литър, както вече се случва на някои места по света. Ако не го регистрираш, може да минаваш метър с десетилетия - все пак живеем в страната на неограничените възможности. Аз няма да го регистрирам, ша ме хванат за оная работа. Въпросът е принципен - тези паразити нито са ми го копали, нито са ми го зидали, нито имат някакви ексклузивни права върху водата, която е обща собственост като въздуха и вятъра.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Да споделя опита си (не изчетох всичко гореизписано): Кладенецът ми е мноого дърт, с 15-20м дълбочина и десетилетия се черпеше само с кофа. Навремето пробвахме поливане с помпи (съвеЦки), но или водата не стигаше или помпата се чупеше. Преди 15-на години майка ми сложи някаква свястна вибрационна помпа, започна да харчи и кладенецът се разработи, стана направо неизчерпаем. Само миналата година (беше сушава като цяло) след десетина часа непрекъснато черпене помпата започваше да загребва мехурчета, но водата не спираше. Аз не съм пипал нищо - работи си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Irena
На 13.06.2020 г. at 17:19, Г.Софрониев написа:

С голям интерес изчетох цялата тема . Искам да разкажа моите приключения със сондажите . Всичко започна през есента на 2018 г. Семейството ми наследи имот от 12 дка в Плевенско . Равен имот - МЕЧТА . Единствено нямаше вода . Нямах идея какво ще правя на парцела , но знаех , че без вода не става нищо . Свързах се с една сондажна бригада , но те ми казаха , че аз трябва да им кажа къде да копаят и колко метра . Уговорихме цени и кога могат да започнат . Понеже съм малко педантичен , тип господин Монк , избрах две места ,  на равно отстояние от границите на имота . Имах финансовата възможност и реших да направя два сондажа , в предвид площта на имота . Бригадата започна работа , казах им да копаят по 40 метра . Първия сондаж стана за два дни . Нямаше вода . Казаха ми , че е безсмислено да поставят тръби . Преместиха се на другата избрана от мен точка . Там им отне три дни , но и там нямаше вода .Без тръбите платих 8 000 лв. Бях много ядосан . Временно зарязах всичко - налагаше се често да пътувам извън страната . В края на 2019 г. отново реших да сондирам . Проучих , че сондажите в района са на около 30-60 метра . Имаше и няколко сухи сондажа . Не можех да си позволя нова грешка - прекалено скъпо ми излизаше . Викнах няколко , както ги наричате тук , шамани . Всички показваха на различни места , нямаше дори близки съвпадения . Единият от тях , дори каза , че дълбочината на посоченото място от него е 28 метра . Това го установи , като на мястото , където багетите му затвориха , започна да тупа с крака и багетите се отворили на 28 потупвания . 28 потупвания по 1 метър означавало , че водата е на 28 метра ... Това не можах да си го обясня по никакъв начин . Търсенето на вода ми излезе общо 230 лева . Не можех да се доверя на нито един от шаманите .След доста четене в нета , попаднах на фирма , която сондира и търси вода . Цената на търсенето беше 500 лева , с модерен апарат , какъвто нямало в България . Реших да се доверя на науката . В уговореният ден , служителя на фирмата дойде и започна да търси с ръчен апарат . Обходи имота и отбеляза 3 места . Каза , че и на трите има вода , но едно от тях е най-силно . Наистина апарата там се въртеше много по-силно . След това извади един куфар от автомобила си , макари с кабели и метални колчета . Свърза колчетата с този куфар , който бил скенер .Включи таблет и започна да забива тези колчета на различни места . Помоли ме да изчакам с въпросите , докато свърши . След около час и половина , каза , че е готов . Сигурен е че има вода , ще изпрати данните на инженера на фирмата и той ще ми се обади на другия ден . На следващия ден ми се обадиха от фирмата и казаха , че водата е на 110 метра. Ако искам да сондират , да си приготвя 50 процента капаро при цена 140 лева на метър . Казах им , че сте си помисля и ще им се обадя . След 10 дни звъннах , но ми казаха , че са заети и ще ми се обадят до няколко дни . Чаках една седмица и пак звъннах . Управителя на фирмата се държа доста грубо и каза , че за този сезон били приключили , може би пролетта на другата година . Доста грубо ми затвори и реших да изтрия телефона им . През пролетта на 2020 г. се заговорих на тема сондажи с мой бизнес партньор от Пловдив . Той спомена , че е правил два успешни сондажа в Карловско , на места , където водата е много трудна за откриване . Ползвал услугите на негов познат от София , който с апарат намирал водата с абсолютна точност . Не можел да каже обаче на колко метра е . Даде ми номера и се свързах с човека . Дойде и с ръчен апарат намери 4 места , като едното определи за отлично . Мястото не съвпадаше с нито едно от предишните търсения . След това с друг апарат в куфар и с метални колчета продължи търсенето . Посредством WIFI прехвърли данните на телефона си и на един таблет и ми показа резултата - водата се виждаше ясно . В разговора ми с него ми обясни много подробности за сондажа - изграждане , кога водата е достигната , тръби , чистене , помпа . Обясни ми , че няма как да разбере на каква дълбочина е водата и няма метод по който да се определи , преди сондирането. Не пожела да ми препоръча фирма за сондиране - можел да гарантира само за себе си . Цената за услугата му беше 350 лева. Този човек ми направи най-добро впечатление и въпреки , че мястото беше в един от краищата на имота ми , реших да сондирам там . В края на месец май , повиках сондажната бригада , която ми направи предишните сондажи , обясних им какви тръби искам и момчетата започнаха . На четвъртия ден , при дълбочина 38 метра стигнаха до вода . По съвета на човека от София , им казах да продължат до 45 метра . Поставиха тръбите , речен филц , изчистиха водата до бистра . Повиках фирма и сложихме помпа , премерихме дебита - приблизително 3300 литра на час . Сондажа ми излезе 5700 лева , помпата - 1450 лева . Направих хубава шахта с метален капак и катинар . Сега вече съм доволен , но платих много висока цена... Та мисълта ми беше четете много , разпитвайте и не се хвърляйте на сляпо . Поздрави !

Благодаря за споделения опит , Г. Софрониев !

Пет човека виках да ми търсят вода - резултата е пет различни точки ( 1000.00 лв. разходи ) и два сондажа 55 и 70 метра без  вода ( 11000.00 лв.)!

Това на терен 4 дка в покрайнините на Варна .

 Доверих се на човека , когото препоръчвате и сега имам сондаж на 50 метра с дебит 1,8 - 2,0 кубика на час ! Човека направи изследването , видях резултата и маркирахме мястото . На достъпен език ми обясни подробно всичко важно за сондажа , за тръбите , за помпата  и ползването му в завършен вид !

Препоръчвам го и му благодаря - 0886587580 - Георги

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боян

Здравейте, нов съм във форума. Интересува ме някой работил ли е с "шамани" и сондьори в района на гр. Хасково и областа.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Peter Antov
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, 

има ли някой опит и мнение със сондажа от следната обява.

https://www.alo.bg/6946535

Твърде хубаво звучи, за да не се замисли човек.

Благодаря предварително. 

Редактирано от Peter Antov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veselin Trifonov

Здравей , имах такава оферта Но се оказа че ако НЕ намерят / извадят / вода ще трябва да платя транспорта , бих те посъветвал ак  ХИЧ нищо не плащаш е Ок ако транспорта - колко ще ти е транспорта .Ако не плащаш нищо ?? при празен опит - дерзай , но първоначално говорете за максимална дълбочина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly
Цитат

Пет човека виках да ми търсят вода - резултата е пет различни точки ( 1000.00 лв. разходи ) и два сондажа 55 и 70 метра без  вода ( 11000.00 лв.)!

Понякога поглеждам в темата, но рядко. Все ми се искаше да ви кажа, че разчитате на хора, които откриват вода, да ви спестят огромни разходи за сондиране "на сляпо" , а ги наричате подигравателно шамани. Но като прочетох този пост, разбирам защо. Явно някои хора толкова са си повярвали, та чак са го обърнали на бизнес. Дори и темата е станала рекламна.  Но всъщност повечето нямат такива способности. Може би са тренирали с разни багети, чувала съм дори за такива, които първо си "визуализирали" наум къде тече водата, телепати някакви, вероятно.  Според мен не става така, казах ви го още в началото. Или си се родил с такива способности, или не. Не вярвам, че  човек може да се научи.  

Преди 2 години ми се случи нещо подобно на написаното. Обадиха ми се хора, които бяха викали двама души да търсят вода - с багети и с уред. Бяха им показали различни места и хората се чудеха какво да правят. Не съм им искала заплащане, интересно ми беше да видя какво ще се случи.  Закараха ме до мястото и без това отиваха там, оказа се, че и на двете места има вода. Едното беше като подводен поток, а другото, по-скоро като басейн. Беше забавно, правихме си експерименти - аз държа пръчката от едната страна, а някой хваща другата и се опитва да я удържи да не се върти. Никой не успя. Показах им и точно къде върви целия поток. Странно ми е , защо този, който беше уцелил място от потока, не беше го уловил целия. А другото място въобще не беше в рамките на този силен поток.   Решиха, че е по-добре да сондират на мястото, което е над къщата, съображенията бяха много, но основно по-удобно за сондиране. После ми се обадиха да кажат, че е излязла доста добра вода. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Nelly, като хвърля поглед на местност мога да кажа къде, евентуално, може да има вода. Но пробата ми с багетите завърши катастрофално над повърхностно течащ поток. Не казвам, че между двете има общо и че нямам някои наследствени особености.

В едно си права: шамани, доктори, екстрасенси, астролози и друго вожд много, ама истинско индианец малко :)

А доколкото разбрах: тук "шаман" се е наложил като термин и няма обиден смисъл.

PS На мен уж добър доктор ми е предлагал да ми излекува артрита с инжекции активен кислород в гза (!!!) който няма общо с озона или кислородната вода. За лекарствата на Боарон нЕмам думи!

Съжалявам, че таковах в темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nelly

Лозе, значи спокойно можеш да отваряш кантората за откриване на вода. Само с поглед ще казваш, не ти трябват багети. :grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ККалчев

Здравейте. Може ли някой да помогне с контакти на хора които намират вода и такива които правят сонди. Става въпрос за Ст. Загора. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Павлин Тодоров

Здравейте!Четох с голям интерес всички публикации от началото на темата.......предстои ми сондаж  в околностите на Варна и на базата на цялата информация синтезирана в последният месец, искам да попитам:Търся сондьори разполагащи с техника за сондиране на въдух на 60 м. дълбочина ......ако някой може да ми помогне ще бъда много благодарен!Респект към темата Много ценна информация натрупах.Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване