Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

alex63

И аз се включвам към резултата!Интересуваме живо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 16 часа, Александър Ал написа:

Аз съм позициониран край Варна. Правя сондаж. Кладенчар

има един на входа на Владиславово и. Един в Девня.

 

Колко струва? И водата търсиш? Извинявай, че съм на ТИ, .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

След като приключи всичко- тогава. Засега мога да ви дам на лични телефоните за търсене на вода, които съм ползвал.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

Здравейте на всички.

Моля за помощ ,ако някой от вас е ползвал услугите на фирма или частно лице за откриване на вода чрез някаква техника ,нека да ме насочи. Искам да бъда твърдо убеден чрез технически средства, че трябва да дупча земята точно на това място, което ми се посочва. Вече имам една суха дупка-52 метра благодарение на специалисти геолози. Карти марти хоризонти и накрая ми викат ами то водата било ,,Дяволска работа".

  Благодаря предварително.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 8 минути, Янев Варна написа:

Здравейте на всички.

Моля за помощ ,ако някой от вас е ползвал услугите на фирма или частно лице за откриване на вода чрез някаква техника ,нека да ме насочи. Искам да бъда твърдо убеден чрез технически средства, че трябва да дупча земята точно на това място, което ми се посочва. Вече имам една суха дупка-52 метра благодарение на специалисти геолози. Карти марти хоризонти и накрая ми викат ами то водата било ,,Дяволска работа".

  Благодаря предварително.

Колко Ви излезе дълбоката дупка и кой Ви я направи? КОй шаман Ви посочи това място? В кой район край Варна е това място? Иначе на Вашия въпрос нямам отговор. Мисля, че всичко е 50% късмет и 50%усещане. Радиестезията е единствената отправна точка. Съседите Ви имат ли вода и на какви дълбочини?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна
преди 7 минути, Александър Ал написа:

Колко Ви излезе дълбоката дупка и кой Ви я направи? КОй шаман Ви посочи това място? В кой район край Варна е това място? Иначе на Вашия въпрос нямам отговор. Мисля, че всичко е 50% късмет и 50%усещане. Радиестезията е единствената отправна точка. Съседите Ви имат ли вода и на какви дълбочини?

Привет!

Дупката я дълбаха преди 8 години и платих 2500 лева, шаманите бяха ,,Сима и Васев" ООД. а района е СО Сълзица над Възраждане във високата част. След това съм викал няколко ШАМАНА. Общо взето голям цирк. тука има тука няма тука на 7 метра там на 160. Като че ли на един от тях по ми се хващаше вяра и ще ви кажа защо. Без да му давам никаква предварителна информация посочи дълбочина от 18.5 метра. Кладенеца в парцела над мен е точно с тази дълбочина. След това започна да вади разни торбички от куфарчето си със различни съдържания(пръст, пясък,разни камъчета и т.нт.).Разпъна един меден проводник и с,,Инструмента" и по една от торбичките в ръка започна да определя кави пластове има в дълбочина. Пак имаше познаваемост. ,,Сухата "дупка я правиха цялата с ядков сондаж и вече знаех какво има надолу.

Не ми хареса само това, че не обиколи целия парцел а се съсредоточи около постройката, която съществуваше тогава.Презумпцията ву беше, че кладенеца трябвало да е по-близо до къщата. Казах, че ще я бутам и няма значение кое място ще посочи. Въпреки тава викаше само ей тука тука. Ей тука тука ама аз няма да отварям кариера за пясък а ми трябва вода. Искам да си построя къщичка в това място но първо трябва да изкарам вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

 А "сухата дупка" на неговото място ли е или някой друг Ви респектира да копаете там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна
преди 20 минути, Янев Варна написа:

Дупката я дълбаха преди 8 години и платих 2500 лева, шаманите бяха ,,Сима и Васев" ООД

Не не беше той.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

След този шаман идва ,,каладенчаря" от Владиславово Милен Кателиев. Той посочи място на 6-7 метра от Шамана и дълбочина 24 метра. това беше през месец октомври. Щеше да докара машината си и да копаят.Първо ноември после двкември а след нова година ми каза, че тая година щяло да стане!!!!

Тъй като гледам май накрая ще си сглобя една сонда и ще почна наред.Парцела е празен и разчистен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 5 минути, Янев Варна написа:

След този шаман идва ,,каладенчаря" от Владиславово Милен Кателиев. Той посочи място на 6-7 метра от Шамана и дълбочина 24 метра. това беше през месец октомври. Щеше да докара машината си и да копаят.Първо ноември после двкември а след нова година ми каза, че тая година щяло да стане!!!!

Тъй като гледам май накрая ще си сглобя една сонда и ще почна наред.Парцела е празен и разчистен.

За тоя Милен се чуват добри отзиви. Иначе за моткането..и мен ме моткаха.. Все още има един ербап, дето си мисли, че го чакам. Моля се този, който ми прави сондажа да не забрави, че не му стигнаха 5-6 чувала филтърна фракция(баластра) за довършване на сондажа. Обещаха да донесат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна
преди 6 минути, Александър Ал написа:

За тоя Милен се чуват добри отзиви. Иначе за моткането..и мен ме моткаха.. Все още има един ербап, дето си мисли, че го чакам. Моля се този, който ми прави сондажа да не забрави, че не му стигнаха 5-6 чувала филтърна фракция(баластра) за довършване на сондажа. Обещаха да донесат.

Ако имат да вземат, ще се сетят , ама за сондаж 5-6 чувала не са малко като дълбочина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Ще чакам седмица и ще си ги купя и вложа в сондаж...ама защо да е така??

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 6 минути, алина написа:

За да няма недоразумения..Аз съм рускиня, зета ми от САЩ. Не очаквах, че на фермерско любителски форум ще бликне политика, като на шизофренично-политически   форуми.  Александр, как ще приемам , нпаример, помощ или съвет от човек, който  изказва подобно?  Самата аз не допускам унижаване или омърсяване на хората, но не допускам подобно и по отношение към себе си или по отношение към родината си..   .//Ако искате другите да ви уважават, самите вие уважавайте другите. - Карло Голдони.//

Към това нямам отношение. Тук няма политика.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Бе ..няма избистряне тая вода. Декарчето ми подгизна от поливане. Сигурно 15 кубика съм излял.  Няма и няма 100% прозрачност. Сондьорът вика, че иска време и поливки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

Привет!

Мътилката от песъчинки и наноси ли е, или отмива бентонита от сондажния разтвор.

Колко бентонит слагаха на куб. метър вода ? Продухван ли е сондажния кладенец (еърлифт) и колко пъти?

На каква височина от дъното е помпата тези 15 кубика за колко време ги източи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Понятието Бентонит не ми е известно. Сондажът го правиха с вода, която вкарваха през свредлото и въртеше отвътре навън кашотината, вън влизаше в дупка, откъдето пак с помпа отиваше в свредела. Обясниха ми, че едновременно охлажда, смазва и отвежда остърганото. в началото с друга помпа чистиха 4-5 часа ... после вкараха моята. Моята е на 2 метра от дъното. Сондажът има 11-12 метра воден стълб. Казаха, че около 400 литра на час е дебита. При 3 часа изливане директно от сондата, започвам да чувам как бучи сондата, което ме кара да мисля, че водният стълб намалява и затова се чува по-силно. Никога досега не съм стигал до помпа "на сухо" защото нямам защита. Защита за изключване на помпата при намаляване на водния стълб струва доста. Всеки ден, като отида, помпата работи през цялото време, за да чисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

Привет! Бентонита е сондажна глина, която се добавя към водата, с която се извършва пробиването. Нейната основна цел е

да укрепва стените на сондажния кладенец особенно при сондиране в песъкливи пласове. Довавя се около 50-75 килограма на кубически метър вода. Също така после при водочерпенето не позволява проникването на пясък и други замърсители във водата. След обсипването на водовземната тръба с дребен чакъл(баластра) за филтъре добре да се направи отгоре над него ,,Шапка" от бентонит за да не позволява на плитките подпочвени води да проникват в сондажа. Трябвало е да направят продухване на сондажа със сгъстен въздух!

 Това е единствения начин да се изсмучат всички батаци от дъното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Чак такова духане не е имало. Връзваха там един компресор за 2-3 часа, ама шадравани не е имало. Шапки от бентонит-също. Може би, защото имаше натурални глинести пластове. Сега като гледам клипчето- да...така намалиха гъстотата с компресора и тръбата... но не изригваше чак така

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

Ами тогава точене му е майката. Шапката можеш да си я направиш и сам. Височината на дренажа около тръбата трябва да е на 1-2 метра над нивото на водата в нея и тгоре насипваш едно чувалче с бентонт кофа вода и си готов. Нагоре го засипваш с пяск, пръст кавото има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 8 минути, Янев Варна написа:

Ами тогава точене му е майката. Шапката можеш да си я направиш и сам. Височината на дренажа около тръбата трябва да е на 1-2 метра над нивото на водата в нея и тгоре насипваш едно чувалче с бентонт кофа вода и си готов. Нагоре го засипваш с пяск, пръст кавото има.

Те до горе ми насипаха баластра.

Между нас казано, нямам търпение да я опитам на вкус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване