Гого

Живи арки от върбови клони

4 мнения в тази тема

Много ми дападат тези арки. Че и цели тунели мога да си направя. Само че не знам как да започна? Засаждам няколко вкоренени резници и какво? Махам им разклоненията и ги чакам да станат дълги клони... Ами след години, какво се случва с тях, не стават ли дървета? :)

арка от върба.jpg жива арка от върбови клонки.jpg

зелено тунелче от растения.jpg stonehenge.jpg

Още:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започва се с дълги клони - 2-3 метра примерно. Забиваш единия край в земята, огъваш и забиваш и другия и край в земята. За поддръжката си приготви храсторез, за да не позволяваш да станат дървета :) И, разбира се, обилна поливка през първите няколко години.

Аз лично съм виждал в една гъзарска къща в Панчарево жив плет от този тип, направен от снопове върбови клони:

2%20willow%20fence.jpg

vikborikin хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самите клонки нали ще дебелеят с времето? Как ще се спре това, с храстореза?

Но за арки ще ми трябват 6 метрови клони, ако трябва да им забивам двата края в земята. :) В смисъл, ако искам да минавам под тях :> Значи би трябвало да може да се започне с обикновени клонки от двете страни на арката, които да се свържат по някое време отгоре.. Аз така си го представям, но кой знае..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така! Тези Х-образни плетове, за които писах по-горе, се правят точно със забит само един край. Освен това, каго кастриш непрекъснато, тия пръчки никога няма да станат прекалено дебели, защото дебело дърво изисква корона и клони...

Като за начало разгледай по-подробно The Auerworld Palace - бях попадал на разни чертежи и схеми преди време...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.