Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Градината през Юли

Recommended Posts

Cucurbita Maxima

Ми ядем си ги, като са нарязани в салатата не се усеща текстурата. Имат странна миризма между краставица и риба, ма и нея не я усещам. Впрочем нашите салати са сбирщайн от всякакви неща - ако си направиш салата само от бораго може и да боцка, де да знам.

 

(оня ден плевим с Любен и той ме пита - тука има поветица и някакъв трън, да ги махам ли? Не, викам, тръна го остави - ще го изядем на вечеря  :D )

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Тук само припомням, че нищо не е поливано и е косено три пъти тази година. Това са манипулациите. Другото е само наблюдение.

До "магазина":

 

DSC 1505

DSC 1503

DSC 1502


Развитие Фукуока:
 

DSC 1501

DSC 1500


Развитие паралелно - Фукуока + Компостер:

 

DSC 1499

DSC 1498

DSC 1497

DSC 1496

DSC 1495

DSC 1491

DSC 1489

DSC 1488

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Имате ли измерване колко мм дъжд пада месечно? Асеновград и Пловдив са много зле от към актуална статистика... Решил съм да си направя дъждомер за догодина аз, че софийските данни са силно завишени, тъй като в града вали доста повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Нямаме, ще трябва и ние да си направим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Тук само припомням, че нищо не е поливано и е косено три пъти тази година. Това са манипулациите. Другото е само наблюдение.

 

Почвата каква е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

От 10 до 20 см канелено-горски върху непробиваема скала с много хума тук там. На друго място имаме 5 до 10 см канелено-горски върху варовична скала.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Днес отидох да извадя лука.

От таз краставичка (всъщност - единствената ми) си откъснахме 2 краставици. Прекрасни на вкус, чак сладки. Изхрускаме ги на място, разбира се.

post-23-0-74421800-1436472542_thumb.jpg

 

Боба:
post-23-0-10045500-1436472539_thumb.jpg

 

Мама супер сладка, от Хоби семена:

post-23-0-69574900-1436472545_thumb.jpg

 

Някъде ми е избягал фокуса, но има доста доматчета:

post-23-0-49836800-1436472551_thumb.jpg

На тази латинка са й направили листата на дантела - бълхи, скачаха навсякъде, зелеви ли са какви са - не ги знам:

post-23-0-83234400-1436472553_thumb.jpg

 

Тези домати са най-напред - те са сяти от семка, направо на място:
post-23-0-30543600-1436472556_thumb.jpg

Всъщност лука не е станал още, обрах само белия и червения:

post-23-0-50386600-1436472559_thumb.jpg

Жълтия, който е значително повече, ще посетя отново след седмица.

Поливала съм един път, плевила също един път.

А това е боба на съседката:
post-23-0-93030500-1436472548_thumb.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Как са ви овошките тази година? При нас има много смокини, но пък няма никакви ябълки от ранните (миналата година беше точно обратното). И черниците навсякъде бяха много обилни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

В Родопите смокините са зелени, но няма много, както миналата година. Ябълките са по-малко от миналата година, черниците бяха като при вас. Има много мушмули, като всяка година, много лешници, но малко бадеми, заради студа, много по-малко орехи, но този път не са болни, като миналата, черешите бяха претрупани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

При нас може би ще има круши, по-малко ябълки, малко орехи и лешници, а черници, мушмули, смокини не знам дали ще виреят. Имаше малко череши, като едната беше много зле (със загнили плодове). Сливите са зле. Всъщност само по някоя джанка само ей така, без количества. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Ранната череша имаше много, вече 5та година не успяваме да я оберем, другите 2 хрущялки са проблем, много цвят малко плод поредна година, круши има, черници също, смокинята по традиция пропуска първата реколта, но гледам много е заложила за 2рата. Бадема нормално, кайсията и малкото плодове се развалиха на дървото и окапаха, ябълката гледам ще е същата история като кайсията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Пускам 2 снимки на 3те сестри, едната от преди месец другата от днес. Бяхте се притеснили за царевиците ми

post-94-0-04410400-1436796962_thumb.jpg

post-94-0-59832100-1436797266_thumb.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Значи не е чак толкова плодова годината, както ми се струваше, особено като гледах на пазара как е заринато с череши, кайсии и праскови. Те овошките май си правят реколтооборот, че да не ни омръзне все едно и също да ядем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

В серията видеа на Майкъл Филипс (а и в книгата му) се говори за хормоналната цикличност, която се получава ако не се прореждат завръзите. Получава се конфликт между залагането на цветни пъпки за догодина и създаването на семка/костилка. 
 
Ето, намерих и директния цитат:

This embryonic tissue reacts negatively to hormones produced by an excess of developing seeds.94 To put it bluntly, an overly bountiful crop—with too many seeds in the pipeline—prevents fruit bud initiation for the following year. The fruit tree has overcommitted itself.

 

 

Понякога времето прави годината неподходяща за дадена култура (напр. лани за домати), но като цяло плодните дръвчета се движат от други (хормонални) подбуди, които едва сега започваме да разбираме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

При нас има прекалено много бодливо немско грозде (майка ми го е садила за ограда срещу крави и т.п.). Не съм го кастрила и прореждала вече втора година, не е окопавано ,поливано , плевено , косено наоколо.Тревата е до над коленете. Обрах около 1/5 от плодовете (повече от една кофа) и никой не ги иска. Факт е, че са малко странни на вкус, нямат аромат. Ама били полезни. Изядох една кофа бодливо немско грозде (на почивки) и оставих другото да окапе. За останалото : нула кайсии и зарзали , добри ябълки , много череши и черници в кюстендилско .post-130-0-20976400-1436810632_thumb.jpgpost-130-0-64578200-1436810676_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

На това май му казваха цариградско грозде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

На това май му казваха цариградско грозде.

И двете имена вървят. Има много гадни бодли , по-лоши от тези на трънките.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хм, странна работа. Аз съм хапвал цариградско грозде, но беше само такова тъмно виолетово и имаше вкус на нещо средно между грозде и слива. И на аромат е подобно - познати от Германия добавят към домашния сайдер такива плодове и има разпознаваем вкус, става по-кисел и различен от чисто ябълков.

 

Твоите са доста светли на цвят, сигурно е от сорта... Но за вкуса/аромата нямам обяснение, освен и това да е от сорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Някой може ли да ми каже тези чушки какъв сорт са, люти ли са? Не съм ги купувала за люти уж, ма кой знае какво са ми продали.

 

035685257-big.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Тази чушка е като змия :))). Идея нямам какъв сорт е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване