Cucurbita Maxima

Градината през Юли

82 мнения в тази тема

За мен резенето и копъра са с коренно различен вкус и аромат. Ям ги и двете, де, ама не са ми взаимозаменяеми.

Имам някакъв спомен, че алелопатично беше сложен казус резенето, нещо като "много е хубаво да го имате в градината, но да е надалеч от всичко друго"  :rolleyes:

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това е, че са доста различни и като си свикнал с едното, другото не може лесно да ти замени първото! Сега вече волята ми е пречупена по отношение на таратор и тиквички примерно, но за млечна салата настоявам на резене и толкоз! :D

Иначе уважавам всяко многогодишно с дълбок корен, щото е потенциално динамичен акумулатор. Това специално не генерира много биомаса, но пък и не засенчва, а цветовете му са много привлекателни за всяка хвърката гад. Семената му са полезни също. Затова и се опитвам да го захвана в нашата градина - ланското от разсад много късно се разви, като падна сланата беше едва 30 см, после стана топла есен и тръгна наново да расте и до края на декември беше направило 10 см листа, когато падна снега и до там :/

Сега на нова сметка, вече е 40 см, до края на септ може и да цъфне даже! Дано се вкорени хубаво...

пп: Ето и едно гордо от градината на майка ми, високо над 250 см в разгара на лятото:

14928514699_8dc325cfb8_c_d.jpg

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.