Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Екзотични култури

Recommended Posts

Василка Дунчева

Това е див рожков - Cercis Siliquastrum.  Наричат го още Церсис или Юдово дърво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Василка е съвсем права. На снимката на Хоби Работилничка определено е гледичия (honey locust) - нелошо дърво, макар че не живее дълго и има научни спорове дали е азотофиксиращо! А на снимката на Гого е див рожков. 

 

На въпроса, как се прави брашното - много е лесно. Вадят се семките от шушулките, сушат се идеално (най-добре в слънчева сушилня) и се мелят в добър блендър, докато станат на брашно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз като бях в Испания много обичах да лапам "капарони" :D Не мога да намеря български превод. Аз съм ги ял само мароновани нещо като кисели краставички, много вкусни и интересни. И не са много евтини. Ще проуча и ще пробвам да завъдя тук. Ако някой икса ще му донеса :D

 

А един приятел тук има лимоново дръвче което дава лимони но, казва че много бавно, около два сезона зреели или нещо такова. Зимата го прибират на закрито при котела за парното.

 

Ето капароните :o

20110125014747-alcaparron-caparrones-cub мммммм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Това на снимката, ако не се лъжа, са каперси (Capparis spinosa), по-точно плодчетата. Нe съм сигурен в нашия климат (изключая южните части на струмската долина) дали ще вирее, по спомен при -5 умира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Да https://en.wikipedia.org/wiki/Caper

 

Издържали до минус 10 градуса. Предполагам на закрито ще може да се отгледа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване