Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Градината през Август

Recommended Posts

Евгени

Рецептата е ценна. Ще я запомня.

Снимах две от трите зимни круши. Засадих ги през през есента на 2012г. Предполагам, че зимна круша и попска круша са синоними. Поне аз така ги възприемам. Първата година плододаваше само тази с многото плодове на снимката. Тогава плодовете бяха равномерно тъмнозелено оцветени. Втората година даде плодове само онази, която снимах с единствената й круша тази година. Третата и най-малка като размери круша плододава тази година за първи път. Тя беше в сянката на една черница, която извадих през зимата. Със засенчването си обяснявам и слабото развитие до сега, и липсата на плодове. Червеното обагряне от едната страна на плодовете на голямото крушово дръвче си го обяснявам с огромното количество плодов завръз през пролетта /поне четири пъти повече от броя на снимката/, който къде сам, къде с моя помощ се прореди до сегашната бройка. В следствие на това листата са доста по-малко от нормалното и размерът им също е по-малък /може лесно да се установи като се сравнят с тези на другата круша/. Практически плодовете са изложени постоянно на слънце. Иначе като форма и твърдост не се отличават от миналогодишните.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

да вдигнем тогаз темата за август :)

днес ще заложа разсад за марулки, репи /бяла и червена имам в момента като семена/ и червено цвекло ....

от марулките избрах: зимна маслена глава, айсберг, грейт лейкс /което е пак тип айсберг/, джентелина - специално за джентелина слагам линк към семената на Опал Зи - които при тестовете февруари бяха най-добри http://opalbg.net/салата-и-марули/  

може още и целина да се сложи за разсад, но аз имам достатъчно в градината и от трите вида /главеста, обикновена и селъри-дръжковидна/ та не ми се залага още ... 

също и кейл и броколи бих заложила - но имам вече в градината и ще се въздържа и от тях ...

и като ме "ущипе" некоя муха ще добавя още предложения ..... понеже август тук е много жега всичко останало за зимно тунелче ще го сея септември /спанак, рукола - изобщо зимните листни, лук, чесън, репички, магданоз, копър ... /

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Дрянът задържа плод въпреки дъждовната пролет. Заедно с джанките и повечето ябълки отстрамиха "гилдията".

Photo1043.thumb.jpg.f853752f664047496acb584148807a77.jpg

Дъждът вчера му дойде добре. Щото предни години при сухи август и юли направо се спаружваха дренките преди да узреят. Дребен, но родовит храст.

IMG_20230807_102255.thumb.jpg.18e078ab41d87e1a819cc8311ad9dacb.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване