Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Градината през Август

Recommended Posts

Cucurbita Maxima

В цветната градина се размножават чрез разделяне на коренището многогодишните астри и делфиниум, флокс и божур. Към края на месеца може да се подготвят местата за засаждане на теменужки, маргаритки, незабравки и други цветя, както и да се засаждат различни видове вечнозелени храсти. Семената на много растения узряват и са готови за събиране. 

 

В зеленчуковата градина продължава брането на реколтата от домати, чушки, патладжан, зелени чушки, тиквички и други зеленчуци. Полагат се грижи за вторите култури. В края на месеца се засяват разсадите за късните салати и спанак.

 

В овощната градина продължава беритбата на праскови, кайсии и ранни сортове ябълки, круши и сливи. За да се осигури нормално наедряване на плодовете на есенните сортове и за да се заложат повече плодни пъпки за следващата година, дърветата трябва редовно да се поливат. Това е особено важно за младите дръвчета. Време е да се започне подготовката на площите за засаждане на нови ягоди. За по-добро узряване на гроздето от десертните сортове се извърша прореждане на листата в основата на леторастите и около гроздовете. 
 

Споделете какво (ще) се случва в градината ви през този месец, какво садите и какви други дейности извършвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мен ме нямаше доста време в градината и отговорникът по поливането не си е свършил както трябва работата. За щастие, не всичко е умряло, но за сметка на това я се е маносало, я прегряло от слънцето. :)
Другата година нови конструкции към градината за засенчване ще има и задължително капково. Нещо се обърках, че с хубавото мулчиране, няма да има толкова нужда от вода. То с това слънце, липса на сянка и без капка дъжд... Така че - капково, да ми е мирна главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

В капковата градина в Мърводол всичко процъфтява. След 10 дни прогнозно ще има около 30-50 кг домати седмично, в продължение на няколко седмици. Почнахме вече първите да ги хапваме. Краставици има вече от няколко седмици, тиквичките вървят. Скоро почват чушките, има доста завръз. През август ще почнат и царевиците, вече има оформени кочани. Зрелият боб е готов за прибиране. Моркови, ряпа и броколи бяха засадени през този уикенд. 

 

Като цяло 250 м капкови маркучи и торба водовземки се оказаха добър подарък за тъст, имайте го предвид :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Мен ме нямаше 10тина дена. Отговорникът по поливането си беше свършил добре работата, но с това добрите новини свършват. Половината ми домати са за изкореняване, но ще изчакам още ще ги мъча, хугела дето го ми отне доста часове да го направя, наесен ще го гази валяка, зелето което е на слънце от 30 корвна са останали 7-8, а това което е в лозето си расте супер, и от 60-70 корена, има само 2-3 загубени??? и разбира се от поливките или от нещо друго лозето също не върви. Трите сестри не ги поливам, но царевиците гледам не вървят в сравнение с другите, че и боба не ги харесва, оплел се е в тиквите. Аз го споделих и с Руслана според мен нещо генерално бъркам, доста усилия от Януари насам, а насреща! Нещо и с етикетите не ме бива, та ще споделя да ви развеселя. Първо се убих да търся семената червена бамя, реших че съм ги изгубил, а то се оказа че съм ги засадил и мислех бамята за соя. Объркавено се оправи чак когато се появиха самите бами. Та дойде ред да оплаквам соята, докато днес не се оказа, че съм мислил соята за вигна(дългият боб). Ако пак случайно открия вигната ще пища!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Набрах зелен фасул увивен и тиквички за зимнина. Тази година фасулът е с по-къси и широки шушулки. Сушата си казва думата. Единият сорт почти няма реколта, но има цвят, така че не губя надежда да даде и той малко. Другите фасули - имам от ниския и ще го оставя за зрял, макар че сортовете са като за зелен. Също чакам да цъфне втората реколта Чер Старозагорски, който ще е за зелен, ако всичко е наред. Доматите започнаха полека да оранжевеят, а от ранните берем от миналия месец. Досега не съм имала толкова ранни. Разчитах на хибридните, но те са по-големи и по-късно узряват. Не съм сигурна, че ще ги повторя догодина. :) Сях трети път ряпа дайкон- На второто пакетче пишеше да се сее септември-октомври, което ме озадачи. Ако и третият опит не е сполучлив, ще пробвам по-късно. Миналата година беше дъждовно и хладно и нямаше проблем с ряпата, но тогава пък бързо стана, изкуфя и едно нищо (беше от кръглата и рано я сях, в края на юни сигурно).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Сях дълговрата кратуна, а зрее това. Така ли си изглеждат или нещо се е объркало със семената?

 

035858443.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако това ще те успокои, от 1 пакетче семена домати Сан Марцано, имаме ПОНЕ три различни сорта... Отказвам се от родните продавачи на семена аз, ако ще и да е по-евтино. Дори бай Христо от Хоби Семена ме разочарова, объркал е едната царевица и едните домати...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Какъв сорт поръча и какво ти се получи? При мене засега няма объркване. :) Но ми се е случвало в семената домати Калина да има Прекос. Сега чакам да узреят Калина и Паулина, за да ги различа, че не надписах къде какво садя. Дали Паулина е по-ранозрял? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Ако наблизо има други тикви, ти се кръстосват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И моите тикви се кръстосват, но нямам нищо против. Каквито се получат, такива. Важното е, че цигулките си запазват вкуса. Засега слабо се представят, но при тази суша не може да се очаква повече. Там, където се поливат, са по-добре. Една тиквичка от кръглите е успяла да се направи на тиква, пораснала е, та явно ще я готвя пълнена или нещо подобно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Не е кратуна, нали, тиква си е? Имам други тикви близо, но то изобщо не е изключено да съм метнала и тиквени семки там. Още по-добре в случая, ще си я хапнем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Тиква е, кратуните са със светло зелен цвят.

Ето едно от моите постижения, сигурно вече 10 кг, а още не е узряла.

 

WP 20150812 09 56 16 Pro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Алис, доматите от Сортови нямам идея какви са реално, но 2 от излезлите сортове не са Сан Марцано - едните са топчести, а другите са повече като рома. Царевицата - бях поръчал пуклива, дал е някаква хлебна Христо, а доматите - вместо Опалка е дал Аморозо... 

 

Догодина купувам heirloom Rio Grande на едро от Италия и мисля от там насетне да си събирам семена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Хм, както казах, че няма объркване при мене, така днес гледам един корен домати започнал да зрее и по-висок, по-дребен плод от другарчето си. Трябваше двата да са Лонг Кийпър. Допускам, че и аз може да съм объркала нещо, де. Не е страшно, защото в съседния ред има такива, които си приличат с надписания Л. К. Той още не е започнал да зрее, както и Настенка. Другите вече зреят. :).

А за царевицата - зрънцата на пукливата са по-различни от другите, едни такива с остро връхче, а не заоблени. И аз имам уж пуклива, поливам я и е станала много висока (ще чакам да изсъхне и тогава ще бера, ако не я започнат птичките). Дано не се окаже, че и при мене е нещо друго. Зрънцата бяха както на пукливата. Всъщност още утре или в други ден мога да проверя стават ли пуканки от семената. Не ги сложих всичките, така че има за проба. :)

Набрах зрял боб, но не всичкият е узрял, понеже са четири сорта. Те са за зелен фасул, но нисък, та оставих всичко за зрял. Дано се варят еднакво, но и да не е така, ще варя, докато се свари и най-твърдият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Знам аз за царевицата, но това пакетче с "пукливата" го пратих веднага към майка ми и не съм обърнал внимание как е изглеждала на зърна, а тя вече е обрала кочаните и нямат общо с пуклива... 

 

За боба - ние втора година сеем един, който купуваме от пазара от производител. Ситен е, но е вкусен и се сварява за 10 минути под налягане. Растението е като цяло ниско храстче, компактно, не се повива.

 

Ако видиш зор с варенето на твоя боб, прилагай принципа за варене на шопска глава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боба сигурно ще сваря, ама шопска глава едва ли. :)

Сега едно тъпо предложение - да опита майка ти да направи шепа пуканки. Възможно ли е зрънцата да не приличат на пуклива, т.е. да не би да има сорт, който не е с остри връхчета? Не смея да погледна какво има в кочаните на моята царевица. Всяка година имам проблем с птиците и не ми се пипа (а ще умра от любопитство. 

Моите дайкони не поинкнаха. Купих кръгла  - бяла зимна ряпа и се чудя дали да изчакам още някой ден, примерно да завали и после да сея. Като омагьосани са лехите - нито едно не поникна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

И аз няма да варя, но ми е интересна рецептата!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Зимната круша наедрява и започвам да подпирам клоните. Иначе ще се счупят.

med_gallery_193_18_213249.jpg 

 

med_gallery_193_18_109412.jpg

 

А пък тази миналата година имаше доста, а сега само една, но ще стане огромна.

med_gallery_193_18_1735264.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Поглед към асмата преди чауша да бъде изяден:

med_gallery_193_18_1198797.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Какъв сорт е тази зимна круша, не прилича на попска?

 

За шопската глава - слага се в казан и се затиска с голям речен камък. Вари се до омекване на камъка. Вади се камъка, за да не се разкашка, а главата се готви още 3 часа на силен огън. :D

  • Харесвам 2
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване