Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

Georgi

Снимката не е моя, но по същия начин го правя вече две зими. 4 колци и увивам 10 м агрил, колкото пласта стане. С телбод закрепвам. И не бързам с идването на есента, а преди прогноза за доста студено време, обикновено в началото на Януари.

райска ябълка.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ех, тези украинци...

Сорт японска райска ябълка селектиран в Грузия, държи до -26 без укритие, плодове до 300 грама.

Жемчужина Сванети 

Сорт раннего срока созревания, выведен в самом суровом регионе Грузии местным любителем Кахой Мчехлидзе в 2014 г. Получен на отобранном сеянце Тамопана при свободном опылении. Особенность данного сорта: в отличие от гибридов виргинской хурмы имеет ярко-выраженный настоящий вкус Восточной хурмы. Масса плода до 300 гр. Кожица - ярко-оранжевая. Форма - овально-приплюснутая с делением на четыре сегмента. Для плодоношения не требуется опылитель, сорт полностью самоплодный. Районирована на высоте 1200 м над уровнем моря. В этом регионе не редки морозы до -26 град. В настоящее время единственный сорт Восточной хурмы, способный переносить мороз - 26 град. без укрытия. Цветение: начало-середина мая, в зависимости от суммы температур. Сорт имеет еще одно уникальное достоинство: сразу формирует завязи на вновь появившемся приросте. Таким образом, двухлетний саженец, не имеющий даже веточек, сразу выдает урожай в первый же год после посадки. Цветки выдерживают возвратные весенние заморозки до -7 град. Сорт является перспективным благодаря вкусовым характеристикам, самоплодности, скороплодности, повышенной морозостойкости. Для посадки необходимо солнечное место. При созревании плод практически не размягчается, сохраняя форму. Подвой: виргинская хурма. Созревание: конец сентября.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.
На 31.08.2022 г. at 8:20, Georgi написа:

Снимката не е моя, но по същия начин го правя вече две зими. 4 колци и увивам 10 м агрил, колкото пласта стане. С телбод закрепвам. И не бързам с идването на есента, а преди прогноза за доста студено време, обикновено в началото на Януари.

райска ябълка.jpg

Тази зима използвах този метод на зазимяване на едногодишните ми райски  ябълки. Вече е 20 април, а още не съм свалила защитата. Време ли е или съм закъсняла с махането на агрила от палатките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Махай го. В Тутраканско още за 3ти март махнах покритието от агривело. Същото и на вилата, където са засаждани есента дръвчетата.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз тая зима въобще не съм ги защитавал. Не паднаха много температурите. Тепърва ще видя какво, що. Не остана време за увиване. Имаше и за една-две млади, които бих. Другият месец ще се види коя колко ще покара и ще цъфтят ли по-големите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 15 часа, ivanina. написа:

Тази зима използвах този метод на зазимяване на едногодишните ми райски  ябълки. Вече е 20 април, а още не съм свалила защитата. Време ли е или съм закъсняла с махането на агрила от палатките?

Може спокойно да махнеш агрила. Аз тази година покрих само новопосадена Фую и махнах покривалото към средата на Март. Джиро, която навлиза в третата си година така и не покрих, въпреки че направих конструкция и като че ли няма поражения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.
На 20.04.2023 г. at 8:16, Georgi написа:

Може спокойно да махнеш агрила. Аз тази година покрих само новопосадена Фую и махнах покривалото към средата на Март. Джиро, която навлиза в третата си година така и не покрих, въпреки че направих конструкция и като че ли няма поражения.

Благодаря, за идеята за палатката!

Първо започнах  с увиването на стеблото с 10-метровата лента агрил, след това преминах с лентата по колчетата с многократно увиване, докато свърши материала.

Получи се добре! И двете райски ябълки от разсадник Фантазия - Шоколадова и Рохо брилянтини, с дебелина на стеблото сантиметър и малко отгоре са с видимо живи пъпки.

Мижавият-тънък посадъчен материал на Джиро от бай Ангел, за втори път не можа да презимува успешно и пак  ще  рестартираме с нови   леторасти избили  ниско долу. 

Миналогодишният млад литораст, който тръгна след рестарта миналата пролет, израсна до 80 см и остана много тънък. Вероятно на това се дължи и неуспешното му презимуване. Мисля си дали не трябваше от ранна пролет да  започна с азотно  подхранване на дръвчето, за да успее  до есента да направи  здраво и силно стебло.

Гледах в разсадник Фантазия до късно се предлагаше  райска  ябълка  Джиро и като познавам вече качеството на посадъчният им материал, се чудя дали да не поръчам едно дръвче. Според вас, късно ли е вече за засаждане  на този  овощен вид?

Ето я, трудната ми райска ябълка.:(

 

TimePhoto_20230423_100142.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, ivanina. написа:

Гледах в разсадник Фантазия до късно се предлагаше  райска  ябълка  Джиро и като познавам вече качеството на посадъчният им материал, се чудя дали да не поръчам едно дръвче. Според вас, късно ли е вече за засаждане  на този  овощен вид?

Може и да не е, късно се разлистват. Трябва да ги питаш на какво дередже са в пловдивско.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 7 минути, Славянски написа:

Може и да не е, късно се разлистват. Трябва да ги питаш на какво дередже са в пловдивско.

Така е. Доста късно се разлистват. Оказа се, че и не са никак за подценяване по отношение на студоустойчивост. Баща ми закупи една миналата година, чиито връх беше с дебелина на кибритена клечка. Издържа зимата с нулеви повреди без защита, при условие, че съм в най- дивия край на северозападна България, където се оттича студеният въздух от Стара планина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi
преди 10 часа, ivanina. написа:

... Според вас, късно ли е вече за засаждане  на този  овощен вид?

Аз не бих рискувал. Райската ябълка е доста чуствителна на преместване и въпреки че може да няма признаци на развитие, всъщност биологичния й часовник да тиктака. Впрочем пъпките на мойта Джиро вече са доста набъбнали, а Фантазия е в южна България.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.
преди 13 часа, Georgi написа:

Аз не бих рискувал. Райската ябълка е доста чуствителна на преместване и въпреки че може да няма признаци на развитие, всъщност биологичния й часовник да тиктака. Впрочем пъпките на мойта Джиро вече са доста набъбнали, а Фантазия е в южна България.

Да, няма смисъл да действам импулсивно вследствие на разочарованието си.

Решенията трябва да се взимат на "трезва" глава, а докато отново  дойде времето за засаждане в началото на лятото ще направя няколко азотни  подхранвания чрез поливане с настойка от коприва за млад силен летораст. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Сега я подрязах тукашната Костата. Няма измръзвания и се надявам да задържи плод този път. Втората измръзна предната зима до земята при -20. А третата и по-малка беше пречупена от коза миналото лято на метър и нещо височина - надявам се да покара.

Двете Росиянки садени края на 2017 г. също са без поражения досега. Белким дадат и първи плод вече. Едната цъфтя преди две или три години, но не задържа. Другата, която е и по-голяма, странно защо не е цъфтяла. При баща ми в плевенско на трета година даде двайсетина ябълки първа реколта Костата. Тези влизат в шеста. Но онази е и по-голямо дръвче, въпреки че е доста по-млада. Предполагам плодородието на почвата си дава отражение.

Тая зима добавих и няколко украински студоустойчиви хибрида - Гора Говерла, Никитская Бордовая, Украинка и още две... За тях имам големи надежди, стига да потръгнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Двете райски ябълки / Sheng и Hana Fuiu/ на вилата тръгват вече. Пъпките им се зеленеят. Надявам се тия двете да успея да ги опазя по-добре от онези на село в Тутраканско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Най накрая реших че е време да отвия мойта райска ябълка която бях завил с 5-6 ката агрил. И не знам закъснял ли съм, що ли....ама тя се разлистила че и цветни пъпки на богато. И се притесних...викам си...тази седмица дават минимални 1 градус...да не стане сакатлък. И оставих все пак един кат агрил...хем да и топли, хем и светлина да влиза. Та въпроса ми е....в това си състояние, полуразлистена и с видимо оформени цветни пъпки колко носи на студ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Според мен е доста уязвима. Но не съм тествал. Те са и млади филизите, не са като есенните листа. Миналата година при минус 5 на двайсети април и набъбнали пъпки, две фиданки измръзнаха. С листенца и цветни пъпки предполагам под нулата ще е пагубно. Интересно, че толкова са се развили при теб. При мен има леко уголемяване на пъпки само. Може и агрилът да е допринесъл.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ей това е най-пагубно си мисля аз. Да се разлисти на топличко и после да парне студа листата, защото са изнежени. Преди време като обсъждахме с Гошев въпроса за зимната защита, той ми каза, че счита, че само два месеца им трябва на растенията в БГ защита. Някъде от началото на Декември до края на Януари. Ние се опитваме да се придържаме, ама края на януари ми се струва рано и държим до края на Февруари. Обикновено на 3ти март махаме защитите най-късно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 48 минути, Venetka написа:

Ей това е най-пагубно си мисля аз. Да се разлисти на топличко и после да парне студа листата, защото са изнежени. Преди време като обсъждахме с Гошев въпроса за зимната защита, той ми каза, че счита, че само два месеца им трябва на растенията в БГ защита. Някъде от началото на Декември до края на Януари. Ние се опитваме да се придържаме, ама края на януари ми се струва рано и държим до края на Февруари. Обикновено на 3ти март махаме защитите най-късно.

При мен, най- големите щети по смокините са от пролетни студове. През Март и началото на Април , когато след предшестващо затопляне, сокодвижението е тръгнало. Проводящите снопове се пръсват и клоните започват да умират от мястото на свързване със стъблото нагоре. Миналата година, най- много щети имах по една Мичуринска 10, която се води студоустойчив сорт, но има лошият навик да излиза рано от летаргия. 

frozen1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пресни видеа за ашладисване и резитби на райска ябълка и цитруси (аз на цитрусите им се каня, понеже имам няколко подложки от грейпфрут):

https://www.youtube.com/@shivach2/videos

От Антон Павлов от Чинтулово са ми почти всичките фиданки райска ябълка. Имам и някои семенаци и вирджинки.

Добавям някои директни връзки:

Има какво да се чуе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil
На 23.04.2023 г. at 10:38, ivanina. написа:

Гледах в разсадник Фантазия до късно се предлагаше  райска  ябълка  Джиро и като познавам вече качеството на посадъчният им материал, се чудя дали да не поръчам едно дръвче. Според вас, късно ли е вече за засаждане  на този  овощен вид?

 

 

Вчера засадих едно джиро от разсадник "фантазия". Изпратиха ми го в петък. Фиданката е на гол корен. Стеблото беше дебело сантиметър - сантиметър и половина, право, без разклонения. Пъпките не бяха развити, за листа да не говорим, в началото дори мислих че дръвчето е изсъхнало. Обади им се да ги питаш какво ще ти изпратят.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване