Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

Гого

При мен цъфтят от седмица някъде. 
това са трите ми. 
645A28FA-6109-4470-83CC-C809C977A328.jpeg46AB54A4-D94F-4F2E-AF02-8B76908A958F.jpeg

EFA274D6-7BC3-41F1-9BA0-76E87DDBA44F.jpeg

E81F3EC0-C66F-4D2F-8DDC-D0774FDD6080.jpeg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 6 часа, Marangoza написа:

Тази на снимката /Rojo Brillante/ вече показа листенца и засега се развива. Прочетох доста неща за този плод и съвсем се обърках - трябва ли опрашител за нея или не? Заради  поливането около нея се появиха къртичини и се притесних къртицата да не повреди корените.Затова измислих тази "дрънкалка" и я забучих дълбоко в земята.От най-лекия ветрец се чува едно приятно дрънкане, а знам,че тези гадинки имат много остър слух и не обичат шумовете.Ако спре да рови в близост до дръвчето значи,че съм успял. 

И при мен къртиците обичат да се врат в корените на младите райски ябълки. Не е приятно. Да не си сложил много тор?

Иначе трябва да е самоплодна и безтанинова, че и без семки. Повечето са такива сортове. Сорт Ванилия обаче е опрашител и всичко наоколо почва да прави семки. Уж със семки били по-вкусни плодовете, но са си семки...

Аз добавих тая зима и сорт Сайо и Ранна (по Серафимови). Напъпили са. А от Костата и Россиянка се надявам на първи завръзи.

@Гого какви сортове имаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Не знам сортовете на нито едно дърво в градината си. Сложих ги ей така, щото не боледуват от нищо и имат хубави листа. Даже не ги ям. Такива пихтиести плодове не мога да ям. Някъде в темата гледах, че може и да се ядат твърди, та може така да пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Твърди съм ял при Гошев, супер са. :)

Имат нещо общо с манго, праскова и още нещо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 15 минути, Гого написа:

Не знам сортовете на нито едно дърво в градината си. Сложих ги ей така, щото не боледуват от нищо и имат хубави листа. Даже не ги ям. Такива пихтиести плодове не мога да ям. Някъде в темата гледах, че може и да се ядат твърди, та може така да пробвам.

Суши ги. Ще бъдат по-стегнати. Или вземи безтанинова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 19.05.2020 г. at 23:58, Славянски написа:

Аз добавих тая зима и сорт Сайо и Ранна (по Серафимови). Напъпили са. А от Костата и Россиянка се надявам на първи завръзи.

След пресаждане райската ябълка често много се бави с пролетното си развитие. За разлика от орехите, @Venetka;) Можете да видите сорт Ранна от преди малко:

IMG_20200617_213125.thumb.jpg.476ae344b2f2408bd44047e44d7843fc.jpg

Изкара зимата без измръзвания и се разлисти нормално - малко след установените дръвчета от други сортове. А това е сорт Сайо към 17-ти юни:

IMG_20200617_213100.thumb.jpg.d41ba08c77a6754cd77ece69f87e6a5a.jpg

Пъпките са почнали да зеленеят. Чак толкова не беше ми се бавила фиданка. Но виждах, че не е изсъхнала. И двете бяха горе-долу еднакви по размер дръвчета. И не е причината, че едната била ранна.

Ще ги сравня и в края на сезона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

И при мен сега се разлистиха две новопосадени от есента. Съвсем ги бях отписал вече.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Неграмотността е майка на търговията...у нас. Името на растението е Diospyros kaki, търсенето по 'Malus diospyros' дава само БГ резултати от няколко "лицензирани" разсадника. Интересно кой го е измислил и как се е разпространило, защото такова латинско име няма

https://www.google.com/search?q=Malus+diospyros&oq=Malus+diospyros&aqs=chrome..69i57j0j69i60.11864j0j7&client=ms-android-hmd-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Понеже наскоро ми продадоха мащерка за планинска чубрица (което не е фатално, но е резултат от същата неграмотност) обръщам внимание да внимавате какво пазарувате от БГ разсадници, както и @Kalam Mekhar е забелязал за сортовете смокини, които се предлагат у нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Имам един познат, който има тая есен Росиянка плюс два вида вирджинска хурма. Отделно и други популярни сортове каки. Цената му е много добра и сега е сезонът. Ако някой иска, да пише на лични и ще му дам координати. От него съм завъдил повечето си райски ябълки (Костата, Росиянка, Хиакуме, Ранна, един сорт вирджинка). Подложката е кавказка хурма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Американска (вирджинска) райска ябълка в щата Ню Йорк:

Забележете, че се брулят. Японските не падат от дървото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Вкусотийка......

IMG_20201122_191051.jpg

IMG_20201122_191354.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Моля за помощ от клуба на знаещите :) Имам райска ябълка (неизвестен сорт) засадена в пернишко на 800м височина. Всяка година мръзне (вече май 6) и изкарва отдолу. Последната година я спасих (или беше заради топлата зима) като и подрязах 7-8-те клончета и я завих с 2-3 слоя агрил като палатка (а...да...и листа и пръст в основата на 50см височина). На края на всяко клонче слложих по кофичка от кисело мляко да не се къса агрила. Сега се е разклонила ужасно много. Ето го и въпроса: за да я завия трябва пак да направя процедурата с рязането и кофичките от кисело мляко, но ми се струва че трябва да разредя яко короната (хем е хубаво, хем да не слагам 100 кофички)...та ако я орежа яко наесен няма ли да я съсипя, и ако не - кога най добре да я орежа (и завия). Мерси! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, peterstamov написа:

Вкусотийка......

IMG_20201122_191051.jpg

IMG_20201122_191354.jpg

Боби, как беше описанието? Няма ли да се позасрамиш :)

Тази май е безтанинова. Стамов, хванаха ли ти се дръвчетата? Да не береш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Паник, такова микро завиване не е оптимално. Не можеш да увиеш всяко клонче. Аз увивам само основното стебло на младите фиданки. Не са мръзнали.

Клонките, които мръзнат, какъв цвят са? Зелени, сивочерни, кафеви? При мен мръзнат неузрелите жълто-зелени, но вдървените не мръзнат. Увиване съм правил с клечки, папрат и треви около стеблото, и работи. Три зими при -16, -19, и -15 минимални. Вече под -20 е друго. Те държат до минус 20, но не и неузрели клонки.

Имаш ли снимка на листата? Най-вероятно ти избива подложката. Що не пробваш с вирджинка или Росиянка? Аз днес посадих две сорт Pieper.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 5 минути, Славянски написа:

Тази май е безтанинова. Стамов, хванаха ли ти се дръвчетата? Да не береш?

Дадоха нишан тази година. Безтанинови Jiro и Hana Fuyu. Христо ме разсмя тези дни  - казва, само да не объркаш първите букви.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Сега виждам, че дори за вирджинската райска ябълка препоръчват първите една-две зими да се зарине с пръст над присадката, подобно на лозите. Може да пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@Славянски Аз не правя "микро завиване", а конусообразна палатка от 3 слоя агрил. Най първата зима не измръзна, но следващата до основа, което значи че и вдървеното стъбло е измръзнало. Следващите години мръзнеше всичко новопокарало (избиват няколко стъбла, а аз оставям 2 от най переспективните). Една зима пробвах следното: забих 4 кола на 50см квадрат, омотах със стреч фолио, напълних със сухи листа и покрив направих да не влиза вода -> замръзнаха. А при мене зимата си пада до -20 без проблем. Може би не трябваше да я садя, но като я имам ще опитам да я запазя и тази година. Това дали избива от подложката...не съм се замислял, на по скоро не. Тази година дори задържа една от няколкото ябълки до размер около 5-6см...после падна. Та никой не ми отговори на основния ВЪПРОС: а) да слагам 100 кофички по всички клони и да завивам; б) да режа яко така че да сведа клоните и кофичките до десетина и КОГА точно да режа. Пак да кажа че миналата година рязах, но тогава имаше 7-8 клона които просто подкъсих, а сега си трябва яко рязане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хм. Ако режеш сега, рискуваш раните да не са зарастнали. Макар че ако лани си правил същото по това време и не е имало проблем... това ми се вижда най-безобидно. Разреди короната. Вместо да слагаш кофички, метни един чаршаф под агрила, или една черга. Не бих слагал кофички (от къде имаш 100 кофички?!? вие мляко не квасите ли?!? :) ) - това е извращение а и надали искаш всяка година да го правиш.

Може би трябва да се примириш с мисълта, че това не е правилното дърво на правилното място? Можеш ли да го преместиш от южна страна близо до постройка? Можеш ли да му направиш завет - обикновено windchill-ът прави проблем; да речем две кофражни платна на прав ъгъл сочещ на север, хем са черни и допълнителен бонус, а горе и отпред ще покриеш с агрил. Можеш ли да натрупаш 40-50 см прясна тор около дървото в "къщата му" (но без да опира стъблото)? Имаш ли вирджинска и кавказка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 часа, Боби Димитров написа:

Може би трябва да се примириш с мисълта, че това не е правилното дърво на правилното място?

:thumbsup:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

кофички има не 100, а 200 :) Чаршаф не искам да слагам щото за разлика от агрила ще зарържи много вода, което не ми звучи добре. За съжаление е от северната страна на къщата, а мисля е голямо за местене, а и тъкмо преживя една зима и не мисля че е добра идея да го тормозя. За мисълта че не е трябвало да се захващам с райска ябълка...примирил съм се, но трябва да му дам шанс......Та пак за основния ВЪПРОС: кога е най добре да се реже. За други дървета знам че стига да не е под -5...може по всяко време. Ама не знам дали вече са се дръпнали соковете надолу...или трябва да чакам още. А и като го орежа ще го завия и това ще му помогне донякъде. Май все пак ще го орежа умерено и ще сложа само 50 кофички. @Боби Димитров трябват ли ти 50 кофички? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване