Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Евгени

Райска ябълка

Recommended Posts

Гост

И аз имам една джиро и една хачия. Миналата пролет ги засадих. Разлистиха къде лятото, когато ги бях отписал. Не съм ги увивал, но тази пролет имаха измръзнали върхови клонки. 

Сега ми изглеждат добре, не са дръпнали много, но дървесината е променила цвета и се надявам да издържат зимата.

За кивитата не съм сигурен, че ще окрякат, но да видим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Трите останали живи дървета райски ябълки на село са добре. Много сушаво е и оня ден молих майка да ги полее. Знам, че дървесината трябва да узрее и сега не е добре да се полива, ама и да изсъхнат съвсем без влага и това не ща. Да видим догодина... Ще се броят оцелелите напролет. Мисля, на мястото на едното неприхванало се дърво да се пробвам още веднъж и това е.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Палмо

Тази година успях да отида до опитната станция покрай Ахтопол. За съжаление ме домързя да снимам и бързах, та самата градина заснех само веднъж...:unamused:

Но пък за проба набрах 3 щайги различни сортове, въпреки че е раничко..Малко са зеленки, даже много и се надявам да узреят, като слагам и обикновени ябълки в щайгите, за да пускат етилен и да забързам зреещия процес.

Засега опитах 3-4 и бяха много вкусни, дори дребните. Предполагам, че съм опитал росиянка и костата , но не съм сигурен..Бяха дребни колкото мандаринки, даже повече и кръгли със съвсем леко удължена долна част.

 

На самата станция видях от големия сорт(има го в щайгите), от сплесканите(джиро?) , дребни, но закръглени, както и доста кавказка или вирджинска хурма, за които предполагам, понеже не бях виждал..Те били изключително дребни..бяха буквално като диви горски ягоди или касис..

 

 

20210921_105449.jpg

20210922_124022.jpg

20210922_124025.jpg

20210922_124027.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

В средата на темата Славянски и Венетка се канеха да съберат семена. Не знам дали са писали продължение. Ще завиваме ли за втора зима дръвчетата? Чудя се, в тази връзка, да отрежа ли стъблото нагоре, при положение, че клонките, които изкараха, са почти под земята. Нагоре няма клони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз сях семена от три-четири сорта и имам няколко млади растения. Трябва да ги прегледам сушата да не им е видяла сметката. Никнаха добре. Но мисля в земята чак след втората зима да ги слагам.

Палмо, Костата и Росиянка са късни сортове. Тези малките може да са Хиратаненаши. Те са плоски и по-ранни. Раничко си ги брал.

Аз дръвчетата бих ги завил и втората зима, да отговоря на въпроса.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Палмо

Ето такива опитах засега. Не бяха плоски. Тези дни ще опитам от големите и от плоските, че вече станаха меки. За съжаление нямше как и затова брах зелени. Дано узреят, че да ямм-мм-мм :love:

20210927_041051.jpg

20210927_041013.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Ройо Брилянте ражда за сефте! Нормално ли е неравномерното зреене и кога трябва да ги бера?

rojo_brillante.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Рохо Брилянте. Rojo (рохо) = червено :)

Нормално е. Ако искаш да ги ядеш директно, чакай да узреят добре. Ако ще ги пазиш за зимъска, бери ги докато са твърди, но с ярък цвят.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Не ми прилича на Рохо Брилянте. Онези са едни издължени такива. Има ги в Била зимата. Сорта е танинов. Обработват го за премахване на танините и хоп по маркетите. Много ми харесва, но си засях безтанинови! 

img2018803887.jpg

Immagine-003-Copy-e1432279816962.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, peterstamov написа:

Не ми прилича на Рохо Брилянте. Онези са едни издължени такива. Има ги в Била зимата. Сорта е танинов. Обработват го за премахване на танините и хоп по маркетите. Много ми харесва, но си засях безтанинови! 

 

 

Как ги обработват за премахване на танините? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Димо 33 написа:

Как ги обработват за премахване на танините? 

Предполагам по най-съвременни технологии ;)

@peterstamov то изкара ли реколта тая година? Аз засега мога да се похваля с един плод на едно от дръвчетата, но е още зелена. Уж Костата. Ще я видим като узрее. Като за първа реколта поне да видим. Догодина се надявам на плод от 4-5 дръвчета, евентуално и от кавказките.

А Рохо Брилянте мисля, че беше безтанинов?

Имам и Джиро, която изкара добре зимата и направи хубав растеж за първа година (почти без поливане). Уж безтанинов сорт е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Миналата седмица видях във врачанския Практикер продаваха фиданки Костата и Рохо брилянте. Едните бяха в почва, а другите увити в пакет с дървени стърготини като розите. Доколкото знам Рохо брилянте НЕ Е студоустойчива, поне за Северна България, така че отглеждането й е рисково.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

На каква цена се предлагаха?

П.П. видях, 9,99 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

@peterstamov купих ябълката от разсадника в кв.Беломорски в Пловдив,лично професора Аргир Живондов я избра,така,че нямам основание да се съмнявам за сорта. А  дали е танинова или става за директна консумация ще споделя след като я опитам:grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 22 часа, Димо 33 написа:

Как ги обработват за премахване на танините? 

Имам някакви спомен от преди години че ги обгазяват. Може и да бъркам. Като вземам от била една тарелка,  ми се е случвало да попадна на танинова, дето не я е хванала обработката. ЦЪК!

преди 21 часа, Славянски написа:

 

@peterstamov то изкара ли реколта тая година? Аз засега мога да се похваля с един плод на едно от дръвчетата, но е още зелена. Уж Костата. Ще я видим като узрее. Като за първа реколта поне да видим. Догодина се надявам на плод от 4-5 дръвчета, евентуално и от кавказките.

А Рохо Брилянте мисля, че беше безтанинов?

Имам и Джиро, която изкара добре зимата и направи хубав растеж за първа година (почти без поливане). Уж безтанинов сорт е.

Миналата година брах повече. Тази година имам само на едно дърво от пет. Поливах ги пролетта когато цъфтяха и хвърлиха всичкия цвят. Безтаниновите са супер - късаш и ядеш. Толкова години съм живял в заблуда за райските ябълки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Гледай каква измама. Оказва се наистина, че Рохо брилянте са танинов сорт, а аз мислех обратното поради това, че са твърди и нестипчиви в магазина. А онези ги били обработвали.

Лично аз не съм ял твърди като ябълки нестипчиви плодове и ми е странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 52 минути, Славянски написа:

Гледай каква измама. Оказва се наистина, че Рохо брилянте са танинов сорт, а аз мислех обратното поради това, че са твърди и нестипчиви в магазина. А онези ги били обработвали.

Лично аз не съм ял твърди като ябълки нестипчиви плодове и ми е странно.

Рохо брилянте ги водят танинов сорт.

А, твърди нестипчиви пускат в Лидъл. Никак не са лоши. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Димо 33 написа:

Рохо брилянте ги водят танинов сорт.

А, твърди нестипчиви пускат в Лидъл. Никак не са лоши. 

Е, не са ли в Лидъл точно този сорт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Мисля трудно може да се обърка, пък и по веригите с такава форма е разпространен брилянта.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Точно такива изглеждат. Явно, наистина им махат танина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване