Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Кисели краставички

Recommended Posts

Cucurbita Maxima

Някой има ли изпитана рецепта за кисели краставички без варене? Че две години правя по някакви рецепти от нета, но не ми се получават добре - омекват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Кисели краставички

 

Във всеки буркан слагам по 1/4 дафинов лист (може и повече), 1 зрънце бахар, 5 зрънца черен пипер, 2 скилидки чесън, резенче кромид лук, щипка синапено семе (продава се в аптеките и супермаркетите) и част от чадърче копър (цвят), дори дръжките начупвам и слагам по малко, накрая слагам 1 1/2 аспирин (таблетките са по 500 мг). Слагам краставичките и заливам с кипнала марината, затварям, обръщам бурканите и като изстинат, прибирам в мазето. Ако не ми достигне малко марината, доливам с вряла вода.

Марината за 1 буркан 0,7 л (тези, които са на винт)

от 230 до 250 мл вода 
50 мл оцет
25 г захар
8 г сол

 

Издържат през зимата и пролетта. След това цветът им се променя и не ги ползвам, ако са останали. Трябва добре да се затворят, да не се разчита само на аспирина. За всички зимнини капачките ги накисвам във вряла вода непосредствено преди затваряне или ги топля поединично на гореща печка за кратко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Ах, пропуснах да спомена и без аспирин, не го ползваме принципно. Ще стане ли без него, дали заради липсата му омекват моите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ааа, търси в руските сайтове. Не съм правила друг вид. Преди правех с варене, а сега с аспирин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако искаш без аспирин и без варене, направи си марината за солена туршия и давай по тоя начин. Знам, че е пробиотик, но аз принципно не харесвам вкуса, а не можеш да ме накараш да ям салата като лекарство. Тъй че ние си правим само мариновани с 5 минути стерилизиране. До сега не е имало случай да са ми меки. Също положително е, че 2 години по-късно имат добър вкус, а и не са яко солени (не се налага изкисване като с другата туршия, ако не искаш да умреш от сол) и мога да ги дам директно на потомството.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Обичам и туршия (само че правим царска в буркани само), ама киселите краставички са си кисели краставички, нищо не мож ги замени. Всъщност проблемът ми с варенето е чисто технически - нямаме голяма тенджера, нито бързовар, не знам как се ползват старите буркани и т.н. Пробвах веднъж буркани с навиваща се капачка да варя в тава във фурната, но нищо не се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние също правим царска в буркани, но пак с варене.

 

А твоя проблем се оправя с 40 лв за газова перустия и 60 лв за казан. Неща които неизменно ще са ти нужни в идните 20-100 години.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

В Люлин са пуснали едни казани - левче за литър :). Купих един 32 л (с капак), доста прилично изглежда и събира буркани на два реда. Правих доматен сок и стерилизирах в новия казан. Събра 9 буркана, но бяха смесени - 0,8 и 0,7 л. Имам и една емайлирана тенджера, която е 12 л, която събира 7 компотени буркана. Единственият минус на новия казан е, че ако се напълни, сам човек трудно може да го повдигне или носи. 

Имаме и варели, които ползваме навън на огнището, като най-големият събира три реда по 21 буркана. Когато правя компот, той е най-удобен, 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Според мен най-удобни и практични са тези казани, които са плитки и широки. Например, продават едни тави за лютеница, около 50 см диаметър и 25 см дълбока. Позволява много буркани на един ред - така е най-добре. Двата реда са предпоставка за неравномерно сваряване и пукане при варенето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

За да не се пукат бурканите при варене сложете на дъното на съда дървена решетка и ги нареждайте върху нея.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

На огъня сме варили на три реда, нищо им няма. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Краставички със сол и ракия

За 1 трилитров буркан

3 с.л. морска сол

3 с.л. ракия

1 ч.л. синапено семе

корнишонки или млади краставици

цвят копър, чесън, лук, черен пипер, дафинов лист, бахар (който го обича), може разни листа от смокиня, вишня

Нареждат се краставиците, заливат се с вода, затварят се с капачка и 20 дни се обръщат. Стоят на тъмно и хладно. Издържали до лятото.

 

Нарязах на две или на три салатни краставици, сложих останалите продукти без бахар и разни листа. Направих два буркана за проба. Имах смляна морска сол и претеглих колко грама е една супена лъжица несмляна морска сол, за да не сгреша. Сложих по 40 г морска сол на буркан. Обикновено правя зимнини и не си записвам, но рецептата е по-интересна и реших да запиша. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Листата от вишня, дюля и смокиня са важен елемент от рецептата, защото има консервиращ ефект. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ок, утре ще накъсам и ще сложа в бурканите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Всъщност само тези от вишня имат доказан такъв ефект, защото съдържат известно количество ацетил-салицилова киселина aka аспирин и доста танини.

А, добре де, защо ракия, а не оцет? Смисъл че веднъж сложил ракия, после как да си сипеш? То грехота...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Идея нямам защо ракия, но след като хората са я правили и казват, че става добре, що пък да не опитам. Сложих два буркана. Иначе имам от миналата година и са си хубави (с аспирин). Днес отворихме един буркан, че майка ми нещо се е пресетила за кисели краставички. Имах и такива, които си бяха променили цвета. Тях директно ги изхвърлих. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Изядох си ги, но повече няма да правя с ракия, вкусът е много различен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Аз ползвам стерилизатор на ток,произведен още по времето на соца. Чисто и удобно,без пушеци и въглени.Пълен капацитет 22 стандартни буркана на 2 реда. И много е важно щом водата заври веднага да се извадят бурканите,иначе корнишоните омекват.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Жената ги прави по рецепта на майка си със сол, оцет и малко захар, но без аспирин и държат поне 2 години - скоро ядох от 2019г. Ракията се добавя по време на ядене, като по-голямото количество значително им подобрява вкуса, дори жената става по-секси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аси
На 1.08.2021 г. at 21:56, Лозето ме наби! написа:

Жената ги прави по рецепта на майка си със сол, оцет и малко захар, но без аспирин и държат поне 2 години - скоро ядох от 2019г. Ракията се добавя по време на ядене, като по-голямото количество значително им подобрява вкуса, дори жената става по-секси!

 би ли споделил рецепта или по скоро рецептата на свекървата :wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване