Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

alys

Ядливи или отровни

Recommended Posts

Ch Petrov

Снимките на кладниците откога са ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Павлин Тодоров

Малките  са от миналата есен а големите от времето когато  във Варненско валяха обилни есенни дъждове.За съжаление това не се е случвало последните четири години.Когато имаше много влажна есен сме брали кладница с чувалите.Попадал съм на екземпляри колкото лаптоп.

20161030_122457.jpg

10112012_001.jpg

20151025_104734.jpg

20191025_125845.jpg

Picture_249.jpg

Picture_269.jpg

04122011.jpg

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Еее, друго си е да намираш гъби в собствена гора.. 

Пожелавам ти много дъждове тази есен.

Тук - в Дивия запад - дъждовете започват по прогнози в петък

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Павлин Тодоров

Благодаря,г-н Петров!Силно съм впечатлен от познанията ви в гъбарството.........ще се радвам да си споделяме опита и знанията за в бъдеще!:smile:За  красота ви публикувам едни грациозни сърнели които набрах преди две години в гората на село Долище Варненско........ беше почти Коледа /зимата вече не е това което беше/

20191219_105331.jpg

20191219_105413.jpg

20191219_105419.jpg

20151018_121500.jpg

Редактирано от Павлин Тодоров
  • Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Потекоха ми лигите! :) Дано тази есен да има, ще бера!

Пържа ги в малка тава "за лютеница" и после в буркани.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Гледам, че вълшебната гора от твоите снимки е сравнително равна, добре проредена и е пълна с дъб и габър. При добри валежи и топло време след това - там би трябвало да има изобилие от манатарки + пачи крак + булка + черна тръбенка + жълта сърненка + други разни гъби. Отдавна си мечтая да видя това Франгенско плато - само на някакви си 520 км е .. Там е и Батова - любима вълшебна река.

Ако се разхождаш през студените месеци около реката - ще намираш по-често кладници. 

Срещнеш ли в тази гора гъбар с куче-териер и с тризъба мотичка в ръка -  вероятно търси трюфели. 

В събота, в понеделник и в сряда май ще вали при вас, обаче и дневните температури се снижават  до 20 градуса.

Който не ходи за гъби - няма как да ги намери.

Както се казва - на слука

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Павлин Тодоров

Наистина е вълшебна,за съжаление дървената мафия доста я разреди!Манатарки,пачи крак и булки не съм намирал,тях ги берат в Зведица,Константиново малко по топлите зони.На Франгата температурите са по ниски.Иначе сърнели има,кладница също и много видове пънчушки и припънки но за тях нямам познания и опит и не ги бера ,само ги снимам:smile:

20161016_120134.jpg

20161016_120144.jpg

20161016_120149.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване