Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Боби Димитров

Малини

Recommended Posts

Petar Kirov

Искам да засадя един ред малини и на 1.50 до него един ред къпини. Редовете се падат между оранжерията и една малка постройка, която ще ги засенчва след обяд до някаква степен. Проблем ли е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

В едната градина разстоянието между редовете е 60-70 см, като редовете са къси, по 2 метра дали имат, но малините не се копаят и не се ползва фреза. Само мулч и евентуално плевене. В другата градина редове няма, един блок е около 70-80 см широк и береш от двете страни.

В самите редове, зависи колко са силни корените, с които почваш и колко ще поливаш и колко често искаш да ги разреждаш :) 50 см е добре при силен начален корен и повече вода, за да не се сгъстят прекалено много. Но на "диво" отглеждане съм слагал Люлин през 1 педя 100 корена и нямаха проблеми.

Забравих да кажа и "добре дошъл" на Петър Киров :D

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 8 минути, Боби Димитров написа:

В едната градина разстоянието между редовете е 60-70 см, като редовете са къси, по 2 метра дали имат, но малините не се копаят и не се ползва фреза. Само мулч и евентуално плевене. В другата градина редове няма, един блок е около 70-80 см широк и береш от двете страни.

В самите редове, зависи колко са силни корените, с които почваш и колко ще поливаш и колко често искаш да ги разреждаш :) 50 см е добре при силен начален корен и повече вода, за да не се сгъстят прекалено много. Но на "диво" отглеждане съм слагал Люлин през 1 педя 100 корена и нямаха проблеми.

Забравих да кажа и "добре дошъл" на Петър Киров :D

Благодаря! Както се вика "добре заварил" :) Чудех се и аз на блок ли да ги правя или на ред, а после да пусна напречно на коловете по 2 винкела за да ги огранича с телове....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Тъй като малините ми са на 2-3 месеца, все още са ситни растения и се въди доста трева около тях. Чудя се ако мулчирам с окосена трева, дали би попречило на нови издънки. 

Направих малък опит и изглежда като да спира тревата, а през мулча бяха се подали на няколко места издънки. 

Чудя се да мулчирам ли смело навсякъде, че сега докато са малки и с тия дъждове около тях беше станало джунгла:)

Иначе вече има порозовели завръзи, така че ще ги опитаме скоро :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

Според мен, няма да им попречи мулчирането.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

При нас никакъв мулч не може да спре техния устрем, но и местността се казва "Малините", та да сподели и друг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Не виждам как ще ги спре мулча. Имаме изкарали корени на 2 метра от реда с малини. Като пролетта откопах всичките такива от миналата година и ги дадох на сестрата на ММ.

Оня ден гледам отново че са се появили- в царевицата, в реда с цвеклото. Лошото е, че като дръпнеш да отскубнеш малина с нея заминава и нещо друго близко растящо. Почвата ни е пръхкава и лесно се вади всичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 10 часа, Кукумир написа:

Тъй като малините ми са на 2-3 месеца, все още са ситни растения и се въди доста трева около тях. Чудя се ако мулчирам с окосена трева, дали би попречило на нови издънки. 

Мулчът няма да спре кореновите издънки. Те се появяват и на доста голямо разстояние от стъблата. При мен, само мотиката върши работа. 

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Благодаря на всички. Ще ги мулчирам смело значи :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

не само ,че ще избият, но после ще се чудиш как да ги махаш тия издънки :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване