Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Устойчиво киви (cold hardy kiwi) - Actinidia arguta / kolomikta

Recommended Posts

LyubS

Ето отговори на някои от въпросите (от уеб страницата им):
"Plants sold by us are sent in one-litre pots. To most of them we attach coloured  labels with the plant image and the recommended manner of care (short, useful tips and information). As a support we provide a 60 cm bamboo stick. The plants have a strong root system, are healthy, not damaged. All of them are carefully and safely packed so that they are not damaged during transport. Our plants are packed in specially prepared boxes, they are protected against peat spillage, as well as other damages during transport. However, if the parcel reaches you damaged - please contact us, we will do everything in our power to make each of OUR customers satisfied!"
roslinki.jpg
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Звучи добре, като решиш - прави поръчката. Към края на март като се засуши, таман удобно време за посаждане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

аз съм ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

Пускам я при потвърждения от Sid и Димитър Георгиев на количествата им с оглед на актуализираните цени/ променени наличности и промоции на някои от поръчваните растения.

Боби е прав, че времето напредва. 

Ще искам да пусна поръчката до Сряда, 10ч.

 

Боби, чак сега имаше размърдване от Полша. Дори бяха писали на сайта си, че ще изпълняват поръчки след 25ти март, така, че сме предсрочно. (вече са го махнали това съобщение, така,че и те са предсрочно :) )

Поръчваме до адреса на офиса ти, нали?

Моля, упдейт на пълния адрес (ул, №, ПК) във файла с поръчката или на ЛС.

 

Ще уточня за плащането след като го измисля на по-свежа глава, за сега се приемат предложения:

Или на Боби - ако му е удобно да събира парите и да ми ги даде при взимането на моите растения, или с изпращане на запис или нещо такова до мен, за да си получите растенията :)

 

Димитре, твоята поръчка е най-голяма - за над 100 лв, а до сега нямаш участие във форума и не те познаваме.
Потвърди, че не си робот :) и се обади да се разберем за плащане ако искаш да ти пусна поръчката.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

С помощта на човек, на когото извънредно много благодаря, вече има съвършена яснота по въпросите ни:

- растенията са с височина 60см и са двегодишни.
- би трябвало да започнат да плододават в този или следващия сезон!
- всички растения са в 1-литрови саксии, даже годжито.
- транспорта отнема 4-5 дни до Бг и се поема от GLS колетни пратки
- не ни се полагат никакви намаления, такава бройка растения е средна/нормална за поръчките им през интернет
- транспортните разходи се начисляват на опаковъчен колет/кашон: 22 (77 злоти) на колет от 24 растения;

66 (231 злоти) за растенията ни в момента - 68 бр., които ще са в 3 техни стандартни колета по 24 растения.

- поръчката се изпраща по интернет, плащането искат

с банков превод - ще видя дали ще стане с PayPal, както е казано на уеб страницата им, ако не - това е нова тема..

като получат парите изпращат растенията веднага. Цялата акция би трябвало да отнеме около или по-малко от седмица.

Вече изпълняват поръчки.

Очаквана Крайна цена: За всеки от поръчващите това значи: цената на растенията + около 1 на растение за доставка до Бг. + сума за банкова такса, ако има такава, поделена между поръчващите.

 

За максимална ефективност на транспортните разходи може да попълните още 2/4 растения ако ще са в 2 кашона (2х 24=48), 4ма поръчващи или 3 кашона (3х 24=72), 5има поръчващи, съответно.

 

Пуснал съм SMS и ЛС на Сид и Дим.Г. да актуализират поръчките си ASAP.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sid

Аз я актуализирах моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS
    48 paстения
Order amount: 118.64 €

Shipping service (shipping / PayPal)  42.00 €

 

Total 160.64        

 

StatusWaiting for the transfer

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

Настояват за плащане с банков трансфер.

Не става с PаyPal, въпреки, че е посочено такова плащане на страницата им.

На мен току-що банката ми ми блокира достъпа (при опит за банков трансфер) за въвеждане на грешна парола.

Другата ми банка е ново-придобита от трета такава и там също не мога да се лог-на.

Могат да направя банкирането /трансфер само от офис, а съм далеч от такъв.
Някой има ли интернет банкиране / иска ли да направи трансфера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

В момента съм извън страната с ограничен достъп до интернет, съответно и банкиране. След сряда ще съм по-достъпен, дотогава ако има нещо най-добре SMS, GSM или мейла ми. Ще отговоря при първа възможност, че нещо много дебнат на тая конференция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sid

Аз съм с електронно банкиране само за фирмената ми сметка, не и за личната... Имам кредитни карти, с които може да се плаща директно или през PayPal - така пазарувам онлайн. 

 

Принципно през PayPal ни е най-чистия вариант - плащането минава веднага и е с малка комисионна (май я плаща търговеца). Ако е с банков превод към чужбина плащането става супер бавно - седмица, че и повече. Таксата е от порядък 30 Евро (принципно е % от сумата, но не по-малко от...).

Така, че според мен това не е "нашата" опция...

 

Любо ти опита ли да платиш през PayPal или те предварително ти настояват за трансфер? В сайта навсякъде пише PayPal,  даже са дадени Visa i Master Card - през PayPal, доколкото се ориентирах без регистрация?

 

Така че според мен да си настояваме на PayPal и да не се "връзваме" на банков превод...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Да му се невиди :blink:  Ча сега виждам че поръчвате кивита. Май сте достигнали 2*24бр. и вече нямам шанс :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sid

 

 

Да му се невиди :blink:  Ча сега виждам че поръчвате кивита. Май сте достигнали 2*24бр. и вече нямам шанс :(

Нещо май се закучи с плащането, така че най-добре пиши или се чуй с Любо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мисля, че имаш шанс. Даже съм ОК да ти отстъпя "слотове" от моите, не държа толкова на всичко поръчано. Например 3 женски и 1 мъжко ако откажа, ще ти стигнат ли?

 

Но не разбрах какъв е проблемът - сега направих една пробна поръчка, дава ми на последната стъпка от чекаута да избера Пейпал и те така? Друг е въпросът, че явно не са ми останали 160 евра в Пейпал и не мога да платя, както възнамерявах... Ако някой има да ми хлъзне 70-80 евра по Пейпал мога да я платя и поръчам аз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

По отношние на пращането: Tърговеца няма Paypal account към този момент. Настова не, ами иска банков превод и да получи чисто сумата за поръчката и транспортните, което значи, че таксите за превода да се поемат от купувача.
Това е цената на евтините цени.

Ако таксите за банков превод са (все още) в рамките на около 15лв през интернет и около 20-25 лв за трансфер през банков офис, тези такси може и да са по-ниски от тарифата на Paypal за превод. Превод с PP може да затрудни поръчката, при положение,че компанията настоява за банков трансфер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Мисля, че имаш шанс. Даже съм ОК да ти отстъпя "слотове" от моите, не държа толкова на всичко поръчано. Например 3 женски и 1 мъжко ако откажа, ще ти стигнат ли?

 

Но не разбрах какъв е проблемът - сега направих една пробна поръчка, дава ми на последната стъпка от чекаута да избера Пейпал и те така? Друг е въпросът, че явно не са ми останали 160 евра в Пейпал и не мога да платя, както възнамерявах... Ако някой има да ми хлъзне 70-80 евра по Пейпал мога да я платя и поръчам аз?

Напълно ме устройва :) Много ти благодаря. Мисля, че ако от тези 3 остиска поне 1 ще е супер. За мъжкото се надявам, че е по-устойчиво и ще оцелее. Няма да дописвам в ексела нищо, за да не обърквам схемата. Направо като пристигнат се чуваме и се разбираме, как да стане предаването. Още веднъж благодаря много ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Любо, ако не ти представлява неудобство по един или друг начин и с риск да прозвучи малко нахално, би ли ми отстъпил някое бери :unsure: Само в случай, че не ти е никакъв проблем. Иначе ще си изчакам по-натам се ще поръчаме пак нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

Някой е шернал таблицата с поръчката, вкл. данните ни за контакт на други сайтове, ФБ.

Имах обаждане от непознати хора да ме питат изпратена ли е поръчката и дали могат да се включат.

Като ги питах не са ли видяли информацията във форума не знаеха за какво става дума.

Това е крайно неетично от страна на този който е шернал файла с информацията за контакт на повечето участници на други сайтове без знанието и съгласието на всеки засегнат. (Интересно, може би по съвпадение, само на 1 от участващите контактаната инфомация, може би случайно липсва.)

Аз си изтрих данните, а с тях и поръчката от файла.

Най-добре пуснете нова поръчка ако има още желаещи.

Тази до тук я пишем "учебна" - със всички свързани уроци от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

:D Точно за тоя проблем ти писах на лични - като е публична таблицата, нищо чудно, че всеки ще има достъп до нея :D

 

Само не разбирам какво имаш предвид, че си изтрил, като си я има твоята колона? Отделно, че всеки може да погледне в revision history на документа :)

 

Сид, ако искаш ще поръчам само нашите 2, +някое допълнително за Лозан, за толкова ще имам пари в Пейпал. Интересно ми е какво ще стане като стигна на последна стъпка от чекаута, където съм избрал Пейпал и остава единствено да платя. Ако нямат акаунт, просто ще фейлне поръчката, но ако имат, поне да купя правилните неща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

Wędrowski срещу PayPal   ( с транскрипти от кореспонденцията за яснота)

При избиране   на   PayPal за плащане от страницата на www.wedrowski.pl

се отива на общата страница на PayPal, от където не излиза никаква специфична информация за тази поръчка от която идваш. (трябва да се въвежда всичко от плащащия).

Когато се въведе detal@wedrowski.pl не се появява регистриран потребител с PayPal сметка.

 

Понеже настоявах, за леснота да платя с PayPal, прилагам на любезното ви разглеждане кореспондецията ми с Wędrowski  :

Потвърждение на поръчката през имейл:

On Wednesday, March 9, 2016 12:33 PM, MAREK Wędrowski Climbers Nursery <detal@wedrowski.pl> wrote:

Welcome Lxxxxx Sxxxxxxxxxx,

Thank you for choosing our store and place an order.

Delivery

Bank account:   Bank Zachodni WBK S.A

Account number:  PL 72 1090 2620 0000 0001 1772 1861

BIC (SWIFT):      WBKPPLPPXXX

Name of recipient:

Other datails for shipment ID: 16030999xxx, lxxxxx@yahoo.com

Name and surname:    The Nursery of Climbers

Address:     Glowna 51 Street, 83-211 Kolincz, Poland

After specified in the contract payment on account store, the order will be executed according to the input data:

Other datails for shipment

ID:  16030999xxx

Date of the Order:    11:32 09-03-2016

Status:  Waiting for the transfer

Details to the receipt

Invoice:   Receipt

No.       Product       Price/pc   Quantity    Value

1   Kamchatka Berry     2.40 €        1       2.40 €

 

хххххххххххххххххххххх

Order amount:  118.64 €

21  Shipping service (shipping / PayPal)    42.00 €   1   42.00 €

 

----- Original Message -----

From: Lxxxx

To: detal@wedrowski.pl

Sent: Wednesday, March 09, 2016 12:42 AM

Subject: Re: Confirmation of the order No. 16030999xxxx

 

Hello,
 

I've placed an order with you.
 

To whom to send money for the order?
detal@wedrowski.pl

 

I wish to pay via PayPal.
Thanks.

 

On Wednesday, March 9, 2016 2:19 PM, Szkółka Pnączy Marek Wędrowski www. wedrowski. pl <detal@wedrowski.pl> wrote:

 

Bank transfer details for retail customers:
Bank Zachodni
PL 72 1090 2620 0000 0001 1772 1861
BIC (SWIFT): WBKPPLPPXXX

Pozdrawiam/ Grüße,

Sylwia Patura
Specjalista ds. Sprzedaży/ Vertriebsmanager

+48 506 037 015

 

Szkółka Pnączy Wędrowski/ Baumschule Wędrowski
83-211 Kolincz, ul.Glówna 51

Fromlxxxxx@yahoo.com

To Szkółka Pnączy Marek Wędrowski www. wedrowski. pl

Mar 9 at 3:29 PM

How about PayPal ?

You have listed such an option on the ordering page.

 

Няма отговор до сега.

-------------------------------------------------------------

 

По-рано, при запитване по тел на полски (информацията за това е в съобщение #45  ) казаха, че процеса за поръчка с тях е:
поръчката се изпраща по интернет, плащането е с банков трансфер, като получат парите изпращат растенията веднага. Цялата акция според тях би трябвало да отнеме по-малко от седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

ОК, аз се предавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   2 потребители

    • Любо Д
    • svilenotnisovo
×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване