Гого

Отглеждане на пъдпъдъци

6 мнения в тази тема

Някой отглежда ли пъдпъдъци? :)

Интересува ме, дали кокошките ще ги търпят, и дали като тях, след като ги пусна на разходка, ще се прибират сами или ще хванат дивия?

Ако не стават да се гледат с кокошки, то бих отделил един пъдпъдъчи трактор за тях, стига да ровят и чоплят в земята..

Пише, че оптималният вариант за гледане, бил 3:1 женски:мъжки. Също пише, че домашните пъдпъдъци не гнездят и се въдят само, чрез инкубатор. Ако не мисля да ги въдя, май това съотношение няма да ме вълнува.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих в статията за пъдпъдици, но не излезна нищо. Четох я тези дни, но дали там съм видял нещо или другаде.. По принцип имам възможност и желание да гледам различни пернати. Иска ми се и кеклици да имам. Но каквито и видове да гледам, трябва да си знаят къщата и след като ги пусна, да се прибират обратно. В 15 ч есен/зима и 17 ч пролет/лято, затварям кучетата и пускам кокошките, които по тъмно се прибират и пускам отново кучетата си да щъкат. Заедно не виреят, за съжаление. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам опит. Познат на майка ми в бургаското Банево отглежда, от там знам, че са капризни и не виреят добре в "100% природни" условия. 

Преди време прелиствах една книга, дори не помня точното име (нещо от типа Natural Poultry), та там бях мернал, че ппдк не се качва на кацалки (does not perch), не е особено умен и ако не му режеш крилата - пиши го бегал. Ако ги гледаш с кокоши трактор, с дребна рабица и добра сянка и тн, може би ще стане, но изцяло свободен, пуснат на воля - мисля че няма да стане. Пак казвам, това е само придобито впечатление, не е от опит.

Само за пробата сега пуснах в гугъл едно търсене и първите няколко резултата на "can you free range quail" бяха доста показателни - "можеш, ама само първия ден, после няма да ги намериш!" :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, явно няма да ги гледам. Щом не виреят на свобода, не са ми в таргет групата...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На свобода си "отглеждам" в двора гугутки и кълвачи. Не съм опитвал от яйцата им. Може и да са ценни, но е нерентабилно събирането им, пък и трябва да съм доста изобретателен, за да ги достигна, особено на кълвачите /виж в албума ми какво жилище са си направили, че и вила!/.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.