Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Антоанета

Антоанета

Recommended Posts

Антоанета

.

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Ще ми е интересно да споделиш какви са плановете ви по-конкретно, кратко- и дългосрочни. Много място е това и изобщо не мога да си представя... повечето тук сме с дворчета и повече или по-малко е ясно какво целим, но при вас е съвсем друга манджа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз лично за тяхното място си представям такава посока:

5640bb1009da9.image.jpg

 

Но с интерес ще следя развитието на това кътче, дано имаме щастието и след години да знаем какво се случва там :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Мисълта ми е, че без да е ясен поне донякъде общия план за едно място е много трудно, да не кажа невъзможно да се мисли по конкретни казуси. За колегите с дворчета и без да са казали изрично се досещам, но при вас са различни условията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ако има чалъм, аз бих изкопал едно огромно езеро, което да се захранва от реката и да изтича в нея. Да пусна риби и всякакви водоплаващи птици. С изкопаната пръст да направя едно терасиране. Общо взето всичко да се поддържа в полудиво състояние, но където посееш нещо, само да си вирее.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ее, като пожелание, разбира се! Възобновителното земеделие е пермакултура на едро с изключително природен фокус. Дивото не е никак изключено, напротив - дори на снимката виждаш как са интегрирани нещата. Но като комбинираш keyline planting, swales, on-contour dams, row cropping - мисля, че дори за малка площ от типа на 5-10 дка ще има супер благотворно влиание.

 

Разбира се, ще се комбинират с подходящи животни, пасищни, птици и тн, събирателни водоеми, гилдии и всичко по реда си.

 

Плюс това ще имаш добър добив, достатъчен за продаване, от многогодишни гилдии, които искат много малко поддръжка, ако не си готова да я правиш. Източник на храна и гориво и здраве за вас. Подобряваш микро климата, почвата, биоразнообразието.

 

Това може да ти е интересно:

http://permaculturenews.org/2013/02/22/before-permaculture-keyline-planning-and-cultivation/

 

пп: Ако имах неограничени пари и време, бих правил точно това, дори съм харесал една земя почти прилежаща на нашата нова градина, която би променила страхотно и позитивно целия микро регион, но... може би в следващия живот! Това не ме спира да мечтая де :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Яко, има Килиманджаро! На това ли стъпи за топографията?

https://opentopomap.org/#marker=16/42.44789/25.52463

 

Ако някой ден почнете да правите това, най-добре си вземете геодезически инструмент, защото площта е голяма и ще ви се разкаже играта с A-рамки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
mr_nikolov

Реших да погледна с Google Street View какво се вижда - то пълен ужас. Обективите са били толкова замазани като са снимали, че чак ти се отщява да гледаш (то не че нещо се вижда от дърветата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Е ми ето, казвам :D

 

Не е за StreetView то, ами си е за дрон, ама нямам път към Стара Загора тая година...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.
Ако някой реши да строи мост и срокът му накъсява, да знаете, че заявление за удължаване на срока се подава в басейнова не 1, а 3 месеца преди крайната дата. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Би ли споделила как го намерихте това местенце?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Антоанета сега се сетих да питам на каква надморска височина е това място, знаеш ли? На гугъл ърт можеш да видиш.

упс, обърках темата.... карай...

 

Абарис - 360 м.н.в.

Не е много, но гледам, че планински район се води.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване