Cucurbita Maxima

Градината през Февруари

28 мнения в тази тема

Вчера отвих есенните садежи (лук, чесън, спанак, нахут+грах) и ги очесах с чесалото - да се сетят, че е време да се събуждат вече. Засламих ги прясно и днес мислех и първа поливка да им хвърля, ама дъжда ме изпревари. Смятам тия дни да сейна малко моркови, репички и копър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби каза, че е рано за морковите!  :D

А есенните садежи защо и с какво са били завити? При мен, като се стопи снегът, видях, че чесънът е покарал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз малко ще сейна. Малко сега, малко по-късно... и така докато най-накрая уцеля кога всъщност трябва  :D

Със слама завивам всичко по всяко време.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Градината" :) само вкъщи - марулки и репички (пробно, както обикновено), но често дори ядем после от тях.post-54-0-11681700-1487524935_thumb.jpg

post-54-0-48392400-1487524966_thumb.jpg

От градината от време на време вадя земна ябълка. За работа не става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път съм на двор и нямах търпение от мечти да мина на практика :) Засях си в кръгче последователно: лук, магданоз, див лук, репички, чесън,моркови,- снимки на мястото ( за сега преди) ,  а като се покаже зеленинка, ще има и след ;) приемам съвети с удоволствие :)  Още нямам инструменти и прекопавах с тесла :D Но се получи пак,къде ще иде ;) по пътечките наръсих стърготини между насажденията да си стъпвам по тях ...

IMG_20190220_134703.jpg

IMG_20190220_134711.jpg

IMG_20190220_140328.jpg

IMG_20190220_141308.jpg

IMG_20190220_142059.jpg

IMG_20190220_142101.jpg

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатлен съм! Никога не съм виждал толкова тесни пътечки оформени като ров! Колко е диаметъра на кръга?

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами , както казах, новачка съм ама съвсем :D Нямаше под ръка камъчета или летви и за това са теснички- по една стъпка балеринска :D:D:D 3 метра е диаметъра :) Ще ги пооправя с времето, а сега само от картинки гледам и какво ще стане- и аз не знам :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Леле, колко неща сте направили... Впечатлена съм! При нас още е много студено - на село, де... А селото ни е горе в Ихтиманска Средна гора, след Вакарел - нависоко, на 1000 м надморска височина. И въпреки че е южен склон, пак си е доста студено. Та в  този ред на мисли, ако не ви притеснява, мятайте по някое географско положение до израза "при нас", че да се ориентирам кое как върви.

Редактирано от Ани Андреева
некадърно написано
1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.