Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Статия за храната

Recommended Posts

Боби Димитров

Миналата година написах една хем проста, хем обемна статия за храната; по-точно за проблемите с храната в днешни дни. Вътре се преплитат доста неща, а и умишлено не съм задълбал във всяка от темите. Целта ми беше да има нещо като встъпителен материал на български език, отправна точка за хората, които все още нямат особено ясна идея за проблема.

 

Исках да засегна и частта с отглеждането на храната като "бунтовен акт", тъй като в наши дни положението стана баш както при комунизма - "Всеки буркан туршия е пирон в ковчега на капитализма!"

 

За по-запознатите, статията вероятно ще е повърхностна, но все от някъде трябва да се почне ;)

 

Пригответе си един час за четене и едно чайче:

 

http://bobydimitrov.com/mind/145408/za-hranata-i-horata

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Uzunov

Има истина в това :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Даже и съм я чел.. ;) Много добре си обобщил и тропосал с линкове всичко.. Трите ми най-любими момента са: за "скритите разходи = externalized costs"; за "цената на храната"; и "за без пари"..

Към филмите може да добавиш и "We Feed the World / Ние храним света (2005)" има го в замунда и в колибка.. особено ще пасне за частта "откъде идва храната ни"..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване