Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Многогодишни цветя

Recommended Posts

LyubS

Да, с тези власинки борагото/пореча издържа на слънце без поливане.
За снимките, да, харесвам фотографията и почти всички снимки които си позволявам да публикувам са обработвани така, че да им изпъкват детайлите :)

То и цифровия фотоапарат си ги обработва, но по неговия си - указан или не начин, така,че аз просто ги докарвам по мой вкус. Надявам се да се харесва и на други.

И/или и твоя монитор също е настроен за мощно насищане на цветовете и контраста? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Не знам, може и почвата да е. То не че съвсем не расте, просто го виждам, че може и по-добре  :) Определено на сянка не му е приятно.

 

Мулчираме ние, и "компостираме" био отпадък усилено, но си иска време промяната.

 

Това последното ти розовото мисля е вид Oenothera, същия род като нощната красавица по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
LyubS

Благодаря за полезното определяне - Oenothera.  :)
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Ето малко и от моите цветенца

post-179-0-19032000-1455880703_thumb.jpg

post-179-0-86556900-1455880703_thumb.jpg

post-179-0-22468400-1455880704_thumb.jpg

post-179-0-13097200-1455880705_thumb.jpg

post-179-0-11477500-1455880706_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Ех, как ги обичам тези карамфилчета, страхотно ухаят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Още от улицата ме посрещат с аромат!И не искат почти никакви грижи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Да питам ириси някой гледа ли? Понеже имам някакви коренища, които 99% съм сигурна, че са такива, но така и не са ми цъфтяли досега. Малко са на сянка, а четох, че обичат слънчево и ще ги местя, но нещо друго ако има да знам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз имам ириси пред офиса, преди няколко години исках да се отърва от тях и ги занесох на село, където се разпространиха яко в един чакъл с малко пръст и накрая превзеха банкета от другата страна на улицата. Като цяло не съм имал проблеми с тях, цъфтят, но иска поне малко слънце (пред офиса ги пече 4-5 часа на ден, после сянка) и да не са надълбоко грудките. При мен са си направо на повърхността на почвата, 1/2 стърчат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аха, ами не, не са надълбоко - виждат се коренищата. Значи сянката ще да е проблемът. Ще се разсаждаме значи, тамън ми попадна и хубава статия как се местят - http://womensnote.ru/tsvetovodstvo/kogda-peresazhivat-irisy.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Като стана дума за ириси - имам мини ириси в голям излишък, някой ако иска мога да пращам.Също така доста видове сукуленти.Ирисите се разсаждат на есен, но ако сега се засадят просто ще цъфнат по късно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аз, аз  :)  Радвам се много на всичко, което би се чувствало добре при нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И аз няма да откажа мини, нашите са си обикновени макси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Дайте ми адреси и ще се уговорим за изпращането.

Имах доста голям алпинеум, но го жертвах в името на един хугел, де да видим какво ще стане :rolleyes: !И сега тия мъничета се бутат в едно сандъче и една кофа, но просто не мога да ги изхвърля!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Като пишете за ириси, какъв цвят са? Моите от село ги пресадих пред блока в София - чисто бели. Две години цъфтяха и после не искат, защото пораснаха разни дръвчета и храсти и не виждат достатъчно слънце. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При мен нормалните като размер ириси са сини-виолетови със жълто усреди - това комай е класиката? Виждал съм красиви декоративни градинки със смесени сини и жълти мини ириси и е доста ефектно, а и се самоподържат, не допускат много "външни" видове.

 

Хоби, предлагам, ако Cucurbita е съгласна, да ги пратиш до моя офис и тя да ги вземе от там (и евентуално ако има други желаещи за мини ириси)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Давай адрес, че днес почивам и сега е момента.А и на вън е 15 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Пратих адрес, че не сме съвсем мобилни в момента. Много благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цветанка Георгиева

Като стана дума за ириси - имам мини ириси в голям излишък, някой ако иска мога да пращам.Също така доста видове сукуленти.Ирисите се разсаждат на есен, но ако сега се засадят просто ще цъфнат по късно

Здравей, Работилничке! Имах мини ириси,раздадох ги при пренасянето,сега искам да си посадя в градинката пред блока-южно изложение е,но смятам че няма да имат проблем-те цъфтят по-рано..Искам да създам градинка от устойчиви на слънце цветя,не капризни многогодишни и едногодишни-добро начало е смятам да започна с ирисите пролетта..:) А какви са суколентите? Ще се радвам,ако установим връзка!                                          С поздрав :Цецка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цветанка Георгиева

Още нещо от нас - алпийски сняг. Много непретенциозно цвете, издържа на суша, обича слънце. Самозасява се. Става доста високо - до към метър даже, цъфти дълго време през лятото.

 

035858454.jpg?r=0

Здравейте! Проявявам интерес към тези цветя- как се наричат и размножават? Харесвам ги а имам и подходящо място за тях... Благодаря!! :) (Казвам се  Цветанка Георгиева)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Алпийски сняг - Euphorbia Marginata. Размножава се със семена. За съжаление все не успявам да си събера семенца - много бързо се оронват при узряване, но в Сортови семена има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване