Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Градинарско облекло

Recommended Posts

Гого

Ползвате ли някаквви специфични дрехи и аксесоари за работа в градината?

Аз използвам като цяло гащеризони, че са евтини, позволяват добър обхват на движение, лесно се обличат и т.н.
Имам 3 броя от втора употреба по 6 лв, двата ги скъсах, третият е бял и почти няма нужда да се пере, защото 20 мин след обличането вече целият е бомбок! Та, търся си нов гащеризон, без значение на каква цена, ама да е готин. Не можах да си харесам нещо от резултатите в нета. Аха нещо ми хване окото и като видя 20 лв за нов, решавам че нещо не му е наред, но така или иначе временно ще си поръчам един зелен, ако го продават без рекламното си лого на магазина. А и трябва да си премеря крака, че всички размери били с крачол 85 см, разликата е само в големината на шкембето. :)

Ръкавици рядко употребявам, само, ако има опасност да се срежа от нещо. Обувките са ми от тези излятите налъми/чехлли, но с по-плътна подметка, че в другите всеки трън си влиза, като у дома си. Ползвам чехли в градината, защото често ми се налага да влизам и излизам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

И аз ползвам ръкавици, но установих, че с почерняването от слънцето ръцете ми до малко над китките остават бели... Сега като не ми са необходими моментално ги свалям. Не че съм чак толкова суетен, ама ако продължавам както досега ще е твърде очебиеща разликата в тена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Лятото работя по шорти и кецове. Всичко над това ми създава мощен жегав дискомфорт. Последно носих гащеризон в гимназията, когато беше модерно да са смъкнати, изумително неудобно нещо, все едно обличаш панталон и риза заедно.

 

Ръкавици ползвам задължително, ръцете ми страдат много, основно поради това, че не съм хич внимателен. Не се притеснявам да си набия ноктите с пръст, но тръни и пришки не ми помагат в основното занимание на компютър.

 

През последните 2 години обмислям за нещо от типа на мини градска раничка, която да замества колана за инструменти. Нямам такъв, щото не ми е удобен, но работата ми в градината преминава към по-аморфна и миксирана - например тръгвам на седмичен оглед, като в тоя процес искам да снимам, да оплевя нещо, да подрежа, да вържа... Все бързи и дребни неща, които бих направил докато оглеждам, а после няма да се върна специално за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нямам специфично облекло за градината. През лятото си ходя по чехли или джапанки, лек панталон и тениска. Ръкавици слагам, когато се сетя да взема. За някои дейности ползвам дебели памучни (?) ръкавици, примерно за борба с копривата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Памучни спортни панталони и блузи, елеци с много джобове, ръкавици (с гумирани длани и пръсти), планинарски обувки или гумени ботуши - имаме бодливи клечи не ми се получава с отворени обувки, също - пепелянчици (не че са ме нападали, но се разминаваме понякога).
Оставяме за сега голяма част в естествен вид (трева и храсти до кръста) и с къси панталонки не е добре - драска. Само в "лагуната" си позволявам удобна рокля, но на теб едва ли ще ти стои. :)  
При нас е доста натурално, май не сме съвсем градинари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

В момента си бачкам с планински обувки или някои по-стари обувки, дълъг чорап и стари широки дънки, обикновено гол от кръста нагоре. Ръкавици ползвам когато скубя някой голям корен или пренасям клони, или бодливи работи. Проблемът идва лятото, когато става жега и не се седи с дълъг панталон, но КЪРЛЕЖИТЕ са си там и дебнат. При мен си ги има гадинките, но не ми се пръска, че кърлежи не знам колко ще убия, ама косвени жертви ще има много. Искам да си купя гумени ботуши :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Гащеризони носим и ние, обаче не са ми удобни - сега го навличам само, ако знам, че ме чака някаква дълга и мръсна работа. Май ще премина към анцузи, че са по-широки и мекички. А лятото при нас е немислимо с нещо друго освен потник и къси гащи вънка.

 

Има голяма разлика дали си отишъл специално да прекараш в градината цял ден или си си вкъщи и излизаш за малко по няколко пъти. Преобличането направо ме побърква сега. Моите градински дрехи винаги са целите в кал и буреняк, понеже се въргалям из лехите, та не ми е гот да влизам и вътре с тях. Много мисля как да си уредим нещата така, че да не се налага да се влиза вътре за инструменти и подобни.

 

Ръкавици, когато не съм си сложила - все съм съжалила. Бързо се свиква.

 

Гумените ботуши според мен ги е измислил някой странен тип, на който не са му се сгъвали краката в глезена. Неудобни са много, но пък в мокро време - незаменими.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Още едно дамско мнение.

При работа в градината нося дълъг памучен клин, стари маратонки и блуза с дълъг ръкав, каквато има - общо взето износвам стари дрехи. Промазани ръкавици също нося, ако пропусна после съжалявам. Последно случих на някакви прилично проветриви от кауфланд за 3лв.

 

Клина е много удобен, маратонките не, защото влизат постоянно песъчинки в тях и за това ще опитам с ботуши. Блузата трябва да е внимателно подбрана, защото предпоследния път ми изгоря врата много сериозно. Удобно би било широка памучна риза, на която да може да се навиват ръкавите и да се разкопчае някое копче като му стане топло на човек. Мисля и за широкопола шапка, защото лицето също ми го хваща много слънцето. Последна грижа ми е външния вид, гледам да е удобно, да дава добра защита и да не е скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

А, шапката е задължителен аксесоар - мойта е рекламна на НДСВ бюлетина номер 7  :lol:  Аз изобщо мязам по-скоро на изпаднал германец в градината, вместо на кръшна булка  ;)  А по едно време даже защитни очила носех, понеже едвам не си извадих окото на една лозова пръчка.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого
На 4/30/2016 at 23:54, Боби Димитров написа:

Последно носих гащеризон в гимназията, когато беше модерно да са смъкнати, изумително неудобно нещо, все едно обличаш панталон и риза заедно.

Всъщност става дума за полугащеризон, разпасани гащи с тиранти :) Ако е цял, тогава става грубо, ако не ти е по мярка. Ако е малък, няма да обяснявам, ако е голям, си като в торба..

 

На 5/3/2016 at 21:20, Cucurbita Maxima написа:

А, шапката е задължителен аксесоар

Хапсолютно да! Аз съм по шапките във всички сезони, освен, когато не съм с една педя коса :Д

Допълва градинарския изглед хах

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

За гумените ботуши  :)

 

5a02aec1e6368a99f3e8067978add858.jpg

 

А по първоначалния казус - в ХИТ има готини гащеризони, жълти, здрави, много евтини, половинът си взе и е доволен. Ама ХИТ май има само в София.

 

036912702.jpg?r=0

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Някой ползва ли галоши да ми каже удобни ли са? Вече захладня за джапанки, та ми трябва нещо за градината, което да се обува и събува лесно (без ръце).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Галошите запарват и държат студено, хлъзгат се и изобщо не стават. Това е моето мнение. Живелите преди мене сигурно са на друго мнение. Аз нося работни обувки на Panda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако е кално, само ботуши. Ако не е кално, но студено, бих предпочел дебели чорапи с меки крокита или нещо такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

За кално незнам.. аз в кално не работя ;) или поне не задълго... но за удобство, когато е по-хладно използвам до тотална щета старите си кецове и маратонки - без връзки или с много разхлабени.. отдолу с два чифта чорапи ако е по-студено.. ако ми пречат езиците ги режа за да мога да ги нахлузвам по-лесно.. първоначално, когато са по здрави в смисъл със здрава подметка ги ползвам за по-хладно време.. после като ги посъдера и поумачкам от "подпетяване" (баба ми така викаше старите обувки с връзки, на които им стъпваш върху задната част и тя остава и се приплесква под петата) направо ги тунинговам в чехли.. но пак зависи от модела де.. че ако вече съм отрязал езиците и махнал връзките, като отрежа и петата то няма какво да ги държи.. така с пътъците - пълен гърч до шеста употреба..

 

дрехите ми пак са така.. скъсани тениски с бримки и стари анцузи и дънки.. най-любимото ми долнище е на 13 години.. взех го от сестра ми като роди 2003.. някъв странен модел анцуг за бременни, с крачоли чарлстон, с ниска талия и връзки на кръста.. два са - сив и черен.. като е топло карам с единия като е студено с двата един върху друг.. черния, който е отгоре вече е станал на мрежа от дупки, че вече бая искри от флекса е поел.. ма не мога да го хвърля  :wub:

 

шапка за слънцето много искам да се науча да нося, но пусто не става... по ми е ок с кърпа или направо със тениската нахлузена на главата около челото и над ушите и метната назад.. така и рамената и врата уж си пазя..

 

това горното ми е за работа в двора.. като се изпотя или намокря преобличам се със следващия кат..

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Някой да предложи качествени и удобни чехли за двора и градината? :)

..., които да не са като тези, които като се напекат от сллънцето и стават с 3 номера по-малки! :д

crocks.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Използвам точно такива Croks като от снимката за лятото. Меки и широки са и не трамбоват прекалено почвата. Не стават за копане с лопата обаче. За копане и когато е студено имам галоши (чейли :) ) от Лидъл. Дебела гума,добра подметка, стелки и без дупки (на флорабест).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Точно сега ходих до лидл. Освен че взех последната лопата, взех и аз едно такова "градинско сабо" на флорабест. Нали имат 2 години гаранция.

А тези крокс, като настъпя някой бабин зъб и се забива в крака ми :Д 

Няма как без чейли, че вътре вън, на кой му се занимава да сяда да се обува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

d68b534ed7429bc61828e6ef45922102.jpg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване