Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Боби Димитров

Групова поръчка на масло от нийм + кастилски сапун

Recommended Posts

Боби Димитров

(септември 2020)

Поръчката за 2020 година беше доставена със 3 месеца закъснение поради COVID-19 и световните карантинни мерки, които спряха международната търговия.

Въпреки това, към края на септември всички записали се в груповата поръчка ще са получили заявеното. След това ще имам останали някакви количества, които ще се разпращат при заявка.

Заявка се прави с тази гугъл форма. Тук в темата пускам само информация и ще отговарям на въпроси.

Моля имайте предвид, че е силно вероятно през 2021 да няма групова поръчка, при наличие на противоепидемични мерки, а и е силно вероятно все още да имам останали количества, тъй като реално зимата никой не се сеща за нийм.

Затова ако искате да сте подготвени за пролет 2021, а все още нямате нийм и сапун, заявете ги докато ги имам налични! Целта на тази групова поръчка винаги е била човек да си вземе нужното поне за година напред, тъй като не е ясно кога точно ще дойде текущата поръчка.

Въведение: тема-дискусия за ползи и употреба на  масло от нийм .

От 2015та организирам всяка година групова поръчка за масло от нийм и кастилски сапун. И двете се вземат от проверен и надежден склад на едро в Англия, в големи туби.

Цената е 40 лв/литър чисто масло от нийм - това е 100% върджин нийм (cold pressed unfiltered extra virgin), няма никакви примеси, базови масла, разредители и прочее.

Цената е 30 лв/литър чист био (organic) кастилски сапун, който е без аромати, добавки, оцветители, 100% натурален и биоразградим. Използваме го в домакинството, като течен сапун и шампоан, и също за смесване с нийма, за получаване на емулсия.

И двете неща разфасовам в 500 / 1000 мл шише от минерална вода, съответно минималната поръчка е 500 мл, а нагоре трябва да е кратно на 500 мл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Привет на всички! През октомври 2019 всичко се изчерпа.

Следващата поръчка ще бъде през май-юни 2020. Таблицата за записване остава отворена. Поръчаното се изпраща в ред на записване, така че по-ранното записване е бонус.

АКО СВОЕВРЕМЕННО СЕ ОТКАЗВАТЕ ОТ ПОРЪЧКАТА СИ, ПИШЕТЕ ТУК ИЛИ НА ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ! Иначе рискувате да получите пратка през юни, с нежелан от вас продукт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Привет! В момента има световен недостиг на масло от нийм, тъй като по-голямата част от световните обеми се произвеждат в 2 региона в Индия, които са под пълен lockdown, вкл. границите са завторени и няма износ. Очаква се през юни да почне този износ, но кога точно ще стигне в Европа и кога ще ни огрее, не мога да кажа нито аз, нито от склада. Оптимистичната прогноза е до края на юни да имат количества, но очакваме информация.

Съветът ми е да купите достатъчно за тази и следващата година, за да няма нови изненади, каквито очаквам в идната зима с втора вълна корона гирос...

@МиХи Отразил съм корекцията, всичко е точно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Привет на всички, тази седмица количество нийм пристига в склада в Англия. Имам уверението, че до края на седмицата ще бъде пакетиран и другата ще тръгне към мен поръчката ми (или каквато част могат да изпълнят). Ще пиша отново, щом нещо стигне при мен.

Заявките на всички ще се случват по ред на записване.

Моля имайте предвид, че вероятно предвид световната криза и недостиг, цената на суровината е повишена. В рамките на тази поръчка разликата ще поема аз, но при следваща поръчка, вероятно догодина лятото ако не свърши светът до тогава, цената на маслото от нийм ще бъде по-висока.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 11.08.2020 г. at 18:15, vedobreva написа:

p.s. До колкото си спомням попълних 3/3 и от двете суровини.

Точно.

На 11.08.2020 г. at 19:07, Grinada написа:

Аз не помня изобщо колко съм поръчала след корекцията

1/1 литра.

На 11.08.2020 г. at 22:46, Галя от Царевци написа:

Доколкото си спомням имахме 2л. масло от нийм.

Точно.

На 12.08.2020 г. at 9:47, Ch Petrov написа:

Не помня точно колко бях поръчал

0.5/0.5 литра. Ако искаш по Еконт, не е проблем. Ако искаш лично от мен, от офиса ми в жк Лагера, също не е проблем.

На 22.08.2020 г. at 18:05, Емилия Дончева написа:

Дали е възможно да се включа в груповата поръчка на масло от нийм и кастилски сапун - по 1 литър от двете.

Възможно е - запиши се с формата за поръчки в началото на темата! Вярвам, че ще остане и от двете неща излишък, след като изпълня вече направените заявки.

На 23.08.2020 г. at 11:28, bile_13 написа:

Имам направена поръчка и бих желала да поръчам още  +1 л.масло от нийм.

Корекцията е отразена, 2/0.5 става количеството.

На 24.08.2020 г. at 13:39, Силвия написа:

Аз не съм си поръчала сапун, но щом има в момента, ако може към моята поръчка за нийм да добавите 1 л. кастилски сапун.

Хм, а как си записана в формата за поръчки? Имам една дама "ХобиКафе Силвия", която в момента има 2/1 поръчка.

На 26.08.2020 г. at 12:11, Zarzavat написа:

Здравейте, изпращате ли вече заявките? Ако може да добавя 1 Л. масло нийм

Започвам от днес-утре, но ти си към края на списъка, така че вероятно другата седмица ще дойде твоя ред. В момента имаш 1/1 заявка, променям на 2/1.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Днес ще заминат по Еконт:

• Росисто
  • ALOL
  • Grinada
  • Pav.Iv.
  • Градинарка
  • Galia Krasteva
  • kaloian3000
  • reniil
  • delisimo
  • хортензия
  • tatyanahristova
  • Tania Rangelova
  • Димитрина
  • Yasho
  • vanko1406
  • zsaba
  • Стефи Камчева
  • МиХи
  • Blagovesta Nikolaeva
  • шишо
  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Днес заминаха по Еконт:

• vedobreva
  • Мария Масларова
  • Лазара
  • Petia Zaykova
  • Теодора Гаднева
  • Анна
  • Цимпето
  • Кольо Симеонов
  • Галя от Царевци
  • dobrqna
  • vovata
  • Цоньо Цонев
  • Емилия Дончева
  • Антоанета Димитрова
  • Веселата ферма в Родопите
  • bile_13

Оставащите под 10 записани ще пратя или в петък, или идната седмица началото.

Тъй като има няколко отказали се от поръчката, а и аз превантивно взех по-голямо количество, при мен ще останат налични и от двата продукта. Ако някой реши в движение, че иска да вземе още, да се запише във формата.

Само информативно да кажа, че дори да няма някакви спънки за поръчка като тази година, през 2021 вероятно няма да се случи поръчката преди края на юни месец. Така че каквото си поръчате, предвидете да ви стигне за пролетно-летните нужди.

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vedobreva

Още вчера си получих пратката, но не ми остана време да пиша.  Боби, безкрайно БЛАГОДАРЯ!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Вчера изпратих:

• bile_13 - втора доза
  • reniil - втора доза
  • Людмил
  • Venetka70
  • miltonia от ХобиКафе
  • Elen@ Iv@nov@

Остават за идната седмица:

• менчо (по-голямо количество)
  • petiavar (свършиха ми малките шишета)
  • @Zarzavat - липсва адрес за доставка

Останалите са лично. С @КамелияК се разбрах, @Варела - също. @Vesi, @Stoian Danailov и @stef.an да ми пишат лично кога могат да дойдат до офиса ми в Лагера, за да им приготвя количествата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Боби Димитров Само аз взех та забравих да отида до Еконт днес.. Извинявай Боби, във вторник ще си взема пратката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vanko1406

Здравей  Боби.Валидна ли още офертата за допълнително закупуване на масло и сапун?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Валидна е и ще продължи да е валидна докато не пиша тук в темата, че всичко се е изчерпило :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Колко е минималното количество, което може да си купи човек?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 5.03.2015 г. at 18:49, Боби Димитров написа:

И двете неща разфасовам в 500 / 1000 мл шише от минерална вода, съответно минималната поръчка е 500 мл, а нагоре трябва да е кратно на 500 мл.

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

И аз с такъв спомен бях останал, благодаря за потвърждението.

А цитат как се ползва ще пуснеш ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
min-4o

5-10 мл/ литър нийм + 1 лъжица сапун се пасират до емулсия. Може да си направиш и концентрат, за да не пасираш 5 л. Бълхи/въшки?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 17 минути, min-4o написа:

5-10 мл/ литър нийм + 1 лъжица сапун се пасират до емулсия. Може да си направиш и концентрат, за да не пасираш 5 л. Бълхи/въшки?

И колко пъти се пръска и през колко време?

онова въшлясалото къри мисля да лекувам, че да не тръгнат въшките по другите растения. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
min-4o

2-3 пъти през 3-4 дена за пълен ефект.

щитоноските ходят само по цитруси, олеандър, неща с твърди листа, няма да тръгнат по билките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Как се разбира, че щитонослките са умрели?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 36 минути, Mihail Mateev написа:

Как се разбира, че щитонослките са умрели?

Като спрат да се появяват по растението.

п.п. Заприличват на изсъхнала люспа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...