Боби Димитров

Групова поръчка на масло от нийм + кастилски сапун

66 мнения в тази тема

(редакция 2019)

От 2015та година поръчвам всяка пролет масло от нийм в туби от Англия, от проверен и надежден дистрибутор. Тъй като имам няколко приятели земеделци с биологични овощни насаждения, ниймът се ползва доста. Цената е 40 лв/литър масло - това е 100% върджин нийм (cold pressed unfiltered extra virgin), няма никакви примеси, базови масла, разредители и прочее. В общи линии цената е около 3-4 пъти по-ниска от популярния у нас препарат "Нимазал", който е на практика същото нещо, но разреден.

От доста време си поръчвам и чист, organic (bio) кастилски сапун, който е без аромати, добавки, оцветители, 100% натурален и биоразградим. Използваме го в домакинството, като течен сапун и шампоан, и също за смесване с нийма, за получаване на емулсия. От тази година започвам да поръчвам и от него на туби, защото ме питаха няколко познати. Цената към момента е 30 лв/литър.

(/редакция 2019)

Тема-дискусия за ползи и употреба на  масло от нийм .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро утро група!  Не  може ли първо по-подробно описание на НИЙМ и след това да преценим колко и дали да поръчаме И аз помня, че Боби беше писал за това, но не помня  подробности 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на какво попаднах скоро, като търсих против кърлежи (след като извадих един от косата на синчето) някаква натурална схема с етерични масла:

http://www.primallyinspired.com/easy-natural-tick-repellent-that-really-works-essential-oils/

Не зная до колко е "истинска" тая мома, но в защита на написаното да кажа, че етерично масло от мушкато се споменава на много места като анти-кърлежова защита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за маслото, вече го тествах по ъглите на парника, където се събираха мушици, ефектът е 100%. 2 капки в 200 мл топла вода, в която предварително са разтворени няколко грама домашен сапун и пасираме с пасатор да стане бяло на цвят като течна майонеза.

:) Скоро ще се пръскат овошките.

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е доста твърдо зимата, става си като мас! Обаче при температура над 20 градуса се втечнява. Аз никога не го загрявам. За употреба просто оставям шишенцето на слънце за 15 минути и готово.

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигам темата, тъй като започнах да натрупвам заявки за масло от нийм и кастилски сапун. Ако някой желае да се включи в груповата поръчка, нека пише коментар тук или на лични.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е кастилски сапун?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домашен сапун от зехтин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага се записвам за 0.500л. масло от нийм,но ми е любопитно как се ползва този сапун?Само като козметично средство или има приложение и в градината?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е осапунен зехтин. Ползва се като сапун! За къпане, миене на ръце или други части на тялото, вкл. много добре действа за проблемна кожа и коса. Освен това, ако на село изливаш тръбата от чешмата в градината, въпрос на избор е дали ще миеш със сапун от кауфлантъ с две менделееви таблици вътре. Същото важи и за миенето на децата...

Когато се прави емулсията от нийм, нужно е да се добави сапун и да се разбърка. Ние добавяме такъв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи:smile:

Сега прочетох ,че и сапуна е на литър,бих опитала с 0.500л.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото от Нийм е перфектно . Аз тази година го използвах в борбата с акрите в оранжериите ми.Напълно замества акарицидите. Но борбата трябва да се провежда ,когато пупулацията не се е разрастнала много. За една пръскачка слагам 15-20 мл масло ,разтворно във 100 мл веро.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 1 литър и от двете за мен..

Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Валентин Пенчев написа:

15-20 мл масло ,разтворно във 100 мл веро.

:cold_sweat:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага се записвам за 0.500л. масло от нийм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам 0,5 l  масло от нийм .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от миналата година имам още. Нямаше много какво да пръскам и си стои. Дали може да се скапе в някъв момент?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам едно още от първите поръчки, 2015та :) Тогава за да хвана цена поръчах повече, а нямаше интерес и ми остана и си го ползвам. А за ежегодните поръчки за всички вземам ново и така. Не мисля, че ако стои на тъмно и хладно може да му стане нещо в близките 10 години. Поне при мен не е спаднала ефективността - през 2018 нашествието на гъсениците спря само с 2 пръскания (неделя и следващата събота).

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих желал да се включа и аз с по един литър от двете субстанции ако не е късно? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.