Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Групова поръчка на масло от нийм + кастилски сапун

Recommended Posts

embedeo
преди 7 часа, Котарак без чизми написа:

Само да кажа, че получените пари просто така по банковата сметка технически са дарение и също следва да се обложат с данък. Това че в момента не се прави, по никакъв начин не гарантира, че примерно след половин-една година НАП няма да натисне точно там и Боби да влезе трайно в радара им. По-добре да се ползат други, не толкова лесно проследими начини.

За съжаление, това което казваш изглежда съвсем реално. Всъщност, НАП неправилно облагат Боби с данък, след като той не е реализирал печалба. На теория, НАП могат да бъдат осъдени да му върнат парите. И в НАП има доста бездарници и некадърници. НАП са губили съдебни дела, например от нашата местна община. Но на практика, за един отделен човек е огромна загуба на време и нерви да води съдебни дела.

Това го казвам и от личен опит, защото, преди години в България, осъдих успешно една голяма компания -- мой бивш работодател. Между другото, и в този случай, пак го имаше  този феномен, който аз наричам "разделени светове" (worlds apart). Някои мои приятели и колеги, включително и един опитен счетоводител, които аз много ценя, въпреки моето логично заключение че работодателят ми греши а аз съм прав, не ми вярваха напълно и дори ми казваха нещо като "Не може цял отдел Личен Състав / Човешки Ресурси в такава голяма компания да греши, а ти да си прав". Затова се заех със задачата и успешно осъдих компанията, на две инстанции, въпреки че ставаше въпрос само за около хиляда лева! Съответно нервите и усилията които вложих в съдебното дело, за мен струват повече от хиляда лева, но пък репутацията ми пред моите колеги и приятели е безценна! 

Аналогично, колкото и "всемогъщи" да изглеждат НАП, те са длъжни да спазват законите (преди наредбите) и те могат да бъдат победени в една съдебна битка. Разбира се, аз също предпочитам първо да компенсирам(е) Боби.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мисля, че трябваше да се доказва, че парите са от лични стоки, не с цел търговия. Ама така става виновен до доказване на противното.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Харесал съм си разни неща от немския сайт, като микориза за тестове за следващия сезон. И Румулган - емулгатор за маслото от нийм, който се смесва 1/4. Може би и още нещо.

Ако се съберат хора за 5 л масло, мога да поръчам и да разпратя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МиХи

Не следих темата и съм пропуснала на каква цена е маслото. Бих взела половин литър. 48 лв за литър + 3 лв ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

С доставката до БГ излиза 55 лв/л

120 евро са 5 л

10 евро е доставката с DHL до склада на Габиели в Германия.

От Германия до България е 3 лв/кг. С опаковката излиза 5,5 кг.

image.png

image.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo

Защо не ползваме Револют или друго подобно приложение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
siv

Здравейте,

Бих се включил за по 1 литър от маслото и емулгатора, ако има възможност.

Поздрави на всички,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
siv
Цитат

peterstamov публикува коментар в тема Групова поръчка на масло от нийм + кастилски сапун

Публикувано в Групова поръчка на масло от нийм + кастилски сапун

Не искам нещо да ви преча или разубеждавам, но миналата година си взех от ривана литър за 63 лева.

Сега незнам каква е цената там и дали имат налично, но разликата ми се вижда малка за тези упражнения.

От сайта дето гледате има готов продукт смесен с Римулган - което ще е доста удобно!

Ривана преди един месец ми поискаха 72 лв / кг за ниймово масло и 44 лв / кг рициново масло, което в аптеките е 19 - 20 лв за 900 г.

Предлаганото от тях ниймово масло вероятно е силно рафинирано, защото няма нищо общо нито като консистенция, нито като миризма с това което Гого поръча от Германия.

Дори си мисля и като ефект, но в това няма как да съм напълно сигурен, тъй като условията на приложение се разминават силно в сезона и климатичните условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

5 литра се събраха. Курсът на Габиели за България е на 18ти юни и ще е в БГ на 28 юни.
Ще пусна поръчката във вторник. Ако се съберат до тогава още 5 л, мога да взема още една туба.

Мислете и с какво ще емулсирате. Аз ще взема от емулгатора, който предлагат:

https://niem-handel.de/en/neem-raw-materials/6/emulsifier-rimulgan?number=212

Има в различни разфасовки на различни цени. Ако някой реши, че иска да пробва с него, ще вземем подходящата разфасовка или ако държи да е в неразпечатана, ще е конкретно за него в такава.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev

@Гого 250 ml емулгатор за 1 литър нийм  ако е възможно без значение опаковка или наливно ако не  те затруднявам много !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Добре, ще видя според желаното количество каква разфасовка да взема, че да е по-изгодно, като се раздели.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo

Ами да поръчам и аз 1 литър нийм и 1 литър кастилски сапун или рицин, ако е възможно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Ако има останал/непотърсен 1-2 л. кастилки сапун, ще го взема. Нийм не ми трябва, имам още много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тедка сапун имам аз течен, можеш да го вземеш от офиса ако имаш път, или да ти го пратя другата седмица като ходя към София.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Дейм, пак ли изтървах да се наредя.. :bawling: Ако някой му дойде вповече емулгатор, моля да сподели, мен ми трябва маааалко - 125 мл.:blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Пратката от Германия дойде.

Имам по някой друг литър останал от:

1. Чисто масло, което с доставката до БГ идва на 55 лв за 1 л + 1 лв за бутилка с херметична капачка.
2. Масло с емулгатор готова за смесване с вода, което идва на 59 лв за 1 л + 1 лв за бутилка.

На мен си оставям 1 л от готовата смеска и приключвам с поръчките. По-горе са координатите откъдето поръчвам, ако се събирате, някой да поръчва, разсипва и разпраща, 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev

 Не схванах много,  но от тези които са ти останали 1 литър чисто масло, ако е възможно по куриер !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване