Боби Димитров

Поръчка На Масло От Нийм

39 мнения в тази тема

(редакция 2018)

От 2015та година поръчвам всяка пролет масло от нийм в туби от Англия, от проверен и надежден дистрибутор. Тъй като имам няколко приятели земеделци с биологични овощни насаждения, ниймът се ползва доста. Цената е 40 лв/литър масло - това е 100% върджин нийм, няма никакви примеси, базови масла, разредители и прочее. В общи линии цената е около 3-4 пъти от популярния у нас препарат "Нимазал", който е на практика същото нещо, но разреден.

(/редакция 2018)

Тема-дискусия за ползи и употреба на  масло от нийм .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брой ме. Така и така щях да пазарувам за пролетното пръскане. Сливите тук цъвтят към 15 април, трябва да сме готови.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво количество искаш? Имаш ли предпочитания за твърдо или течно с carrier oil от гроздови семки? 

А можеш ли да опишеш в другата тема как го ползваш по-точно - концентрации, кога, как и тн...? Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако литъра е 50, половинка ме устройва идеално. По-добре да е смес от функционална гледна точка, стига да е съобразено с цената. Ще отделя време за другата тема по-късно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро утро група!  Не  може ли първо по-подробно описание на НИЙМ и след това да преценим колко и дали да поръчаме И аз помня, че Боби беше писал за това, но не помня  подробности 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

бройте ме и мен за количество от 100 до 500 мл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам 200мл. Моля. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква му е трайността? Бих искал 100-200 мл да го пробвам, по-нататък може и повече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз 500 гр.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кога е планирана поръчката, да знам още колко време имам да се интересувам и смятам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми смятах в понеделник да заръчам, но Бушката ми писа днес, сега ти - така че не е проблем да изчакам още някой ден :) Най-добре тая седмица до края, че докато дойде ще стане април...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, направо ме брой тогава за 1 литър.

Ако ти е удобно по банков път, ще чакам банковата сметка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз как бих могъл да се включа със средства или при доставката? За 500 мл говорехме :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчвам всичко, при мен ще го разфасовам в шишенца и ще пратя по куриер с наложен платеж. Мисля така е най-лесно!

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчвам всичко, при мен ще го разфасовам в шишенца и ще пратя по куриер с наложен платеж. Мисля така е най-лесно!

А мога ли да поръчам 1 кг и за мен в твърдо състояние. Благодаря за предложението!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фермерка, най-вероятно ще взема смес с 10% био олио от гроздови семки, защото така е значително по-лесна употребата - ако това е ОК за теб, пиши и ще те включа с 1 литър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ели, получихме ти мейла, ще е супер ако в бъдеще отговаряш тук на форумите, защото мейлите са само известия за активност в темата! Благодаря :)

Не съм пробвала с олио от гроздови семки,аз мислех да го разреждам с ЕМ фарминг, но ако за теб така е по.удобно- нямам нищо против. До кога най-късно мога да ти поръчам евентуално още 1 л, защото не съм сигурна дали ще ми стигне.

Не е проблем и това да го разредиш с ЕМ препарат, даже ще е по-лесно. Искам да пусна поръчката тази седмица, така че ако можеш до ден-два да пишеш ще е хубаво.

Най-вероятно в бъдеще ще поръчваме пак, ако има интерес.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна, утре ще го разливам по шишенца и ще пращам. Който види тук, да ми пише съобщение с адрес и мобилен, смятам да пращам по Еконт с наложен платеж, тъй че ако предпочитате до даден офис или до врата, пишете!

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за нийма. Сега остава всеки да споделя кога, какво, как и с какъв разтвор пръска.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мене нийм? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша и тук да не помисли някой, че си останал без поръчаното :) Ще ти го пратя по Еконт след празниците!

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Боби, ти каза, че сърди, но чак пък толкова :wacko:
Искам да го ползвам за 101 неща. Като едно от тях е за кучетата - срещу бълхи и кърлежи. Сега се чудя как ще стане с тая смрад. Но ще разредя някакво количество, ще добавя и евкалипт, лимон и розмарин, и се надявам да не се усеща вонята чак толкова.

В тази връзка миналата година си направих репелент срещу комари от спирт и оцет, в който капех  капки масло от споменатите горе, плюс кедър, тази година ще добавя и нийм, макар че и без него тази смес работеше много добре!

За зеленчуците - посадила съм специална леха, най-близо до съседите, където нехимизиран картоф няма никакъв шанс. Водихем епична битка и я загубихме преди две години. Тази година съм заложила примамката и ще чакам да тествам нийма!

п.п. Редкатирах си поста, след като внезапно ме осени спомена, че в това което забърквах срещу комари, имаше и оцет.
И се самоцитирам от другаде:

Оцет и спирт - 50 на 50. В тях масла - аз сложих лимоново, кедрово и най-вече - КАРАМФИЛ - последното най-ги гони, заедно с лимона. колко капки масло - не мога да кажа, салгах "на око".
Това в пулверизатор и фъс-фъс по откритите части на тялото. Не се притеснявайте от миризмата на оцет, изчезва след секунди.
Същото това, като вляза вечер в стаята, пръскам няколко пъти крушката и я включвам. Ття се нагрява и го изпарява. Ббягат през джама презглава.
(разклащайте интензивно преди пръскане)

Редактирано от bushkata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, ти каза, че сърди, но чак пък толкова :wacko:

Искам да го ползвам за 101 неща. Като едно от тях е за кучетата - срещу бълхи и кърлежи. Сега се чудя как ще стане с тая смрад. Но ще разредя някакво количество, ще добавя и евкалипт, лимон и розмарин, и се надявам да не се усеща вонята чак толкова.

В тази връзка миналата година си направих репелент срещу комари от спирт, в който капех  капки масло от споменатите горе, плюс кедър, тази година ще добавя и нийм, макар че и без него тази смес работеше много добре!

За зеленчуците - посадила съм специална леха, най-близо до съседите, където нехимизиран картоф няма никакъв шанс. Водихем епична битка и я загубихме преди две години. Тази година съм заложила примамката и ще чакам да тествам нийма!

може ли да кажеш каква точно е рецептата за кучето, как се нанася и дали е проработило, като го пробваш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема постнах всичко, което съм събрала за Нийма. http://bezmotika.com/topic/24-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%BC-neem-oil/

За кучетата - ще добавя и масло от роамазин, карамфил, лимон и кедър (кедъра НЕ е за котки!). Такава смес, разтворена в спирт и сложена с шише с пулверизатор, използвах минлата година за репелент срещи комари и работеше много добре. Надявам се с добавката на нийм да предпазя кучетата.
Ще го пробвам на село - там е някакъв ад до толкова, че ме е страх да извеждам кучетата извън двора. Ще докладвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на какво попаднах скоро, като търсих против кърлежи (след като извадих един от косата на синчето) някаква натурална схема с етерични масла:

http://www.primallyinspired.com/easy-natural-tick-repellent-that-really-works-essential-oils/

Не зная до колко е "истинска" тая мома, но в защита на написаното да кажа, че етерично масло от мушкато се споменава на много места като анти-кърлежова защита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложила си капка на китката и зад ухото и зеро кърлежи. :blink:
Не вярвам. Имам доста опит с кучетата и горите. И доста приятели, споделили опит.  И повярвай ми, те не падат от дърветата, а лазят из тревите. Полазват по обувките ти, после се катерят по краката ти - ако си с панталон - супер, ще лазят отвътре на крачола, така че дори няма да разбереш, че са там. Ще се усетиш чак, когато те засърби - дали ще са стигнали до чатала ти, дали чак до корема ти - там някъде.
Разказвам това, за да си представите пътя на кърлежа по вашето тяло и защо не вярвам на написаното - него няма да го отблъсне миризма на китката или зад ушите. Момата го е объркала с парфюм, което е трудно, като знаем как вони туй ми ти масло.

Маслото от Нийм се ползва в доста кучешки продукти за предпазване. В някои е в съчетание.

http://www.zoocenter-shop.com/bg/catalog/id/5154.html

http://zoocc-bg.com/product/5104/spot-on-with-neem-oil-for-cats-protivoparazitni-pipeti-s-nimovo-maslo-za-kotki-5br-h-2ml-g910.html

http://shop.zoomania.org/kucheta/antiparaziten-kontrol-za-kucheta/protivoparaziten-nashiinik-za-kuche/100104-beaphar-repelenten-bio-nashiinik-kuche-bio-band.html

Както писах горе - на село няма спасение. Надявам се скоро да ида. Малката ми кучка ще бъде опитното зайче. С дълга и мека козина е, дребна и едва се вижда във висока трева - идеална мишена за гадовете. Ще я намажа, ще я разходя и ако никой не й се лепне - ще скачам до небето от кеф!

Една дребна, зимна кифла, събираща кърЖели :)

post-23-0-18356400-1429824634.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за маслото, вече го тествах по ъглите на парника, където се събираха мушици, ефектът е 100%. 2 капки в 200 мл топла вода, в която предварително са разтворени няколко грама домашен сапун и пасираме с пасатор да стане бяло на цвят като течна майонеза.

:) Скоро ще се пръскат овошките.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да имате още нийм за продаване? Че няма да ми стигне до никъде моя...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко смяташ, че ще ти трябва? Мога да ти отлея от моя, да речем 200 мл. Ако искаш повече, мога да ти поръчам отделно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли да ми продаде 100-200 мл ? Че в нашата градинка са плъзнали в картофите колорадски бръмбари, вчера видях и яйца. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще поръчвам отново малко количество - ако има желаещи, сега е момента да се включат!

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, направо поръчвам 500 мл.Дано има и други желаещи.Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за мен моля, 500-1000 мл.

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, направо 1 литър за мен.Ние сме двама и ще го разделим също.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500 мл и за мен, моля.

Благодаря! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре пристига нийма и ще го разливам по шишенца. Можете да си го получите по 2 начина:

• директно от мен, от офиса, всеки ден между 10 и 19 часа
  • по куриер с наложен платеж, за която цел ми пишете на лични имена, адрес и мобилен, за да ги пусна по Еконт/Спиди

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направил съм поръчката, от която ще ми останат вероятно 1-2 литра. Ако някой иска, нека се запише тук - когато пристигне в БГ след около 2 седмици, ще драсна.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам никой се не е записал. Да те отърва от 500 мл. Не знам ще ги ползвам ли, но ако ме издразни нещо, да имам под ръка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.