Боби Димитров

Поръчка На Масло От Нийм

21 мнения в тази тема

(редакция 2018)

От 2015та година поръчвам всяка пролет масло от нийм в туби от Англия, от проверен и надежден дистрибутор. Тъй като имам няколко приятели земеделци с биологични овощни насаждения, ниймът се ползва доста. Цената е 40 лв/литър масло - това е 100% върджин нийм (cold pressed unfiltered extra virgin), няма никакви примеси, базови масла, разредители и прочее. В общи линии цената е около 3-4 пъти по-ниска от популярния у нас препарат "Нимазал", който е на практика същото нещо, но разреден.

(/редакция 2018)

Тема-дискусия за ползи и употреба на  масло от нийм .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро утро група!  Не  може ли първо по-подробно описание на НИЙМ и след това да преценим колко и дали да поръчаме И аз помня, че Боби беше писал за това, но не помня  подробности 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Боби, ти каза, че сърди, но чак пък толкова :wacko:
Искам да го ползвам за 101 неща. Като едно от тях е за кучетата - срещу бълхи и кърлежи. Сега се чудя как ще стане с тая смрад. Но ще разредя някакво количество, ще добавя и евкалипт, лимон и розмарин, и се надявам да не се усеща вонята чак толкова.

В тази връзка миналата година си направих репелент срещу комари от спирт и оцет, в който капех  капки масло от споменатите горе, плюс кедър, тази година ще добавя и нийм, макар че и без него тази смес работеше много добре!

За зеленчуците - посадила съм специална леха, най-близо до съседите, където нехимизиран картоф няма никакъв шанс. Водихем епична битка и я загубихме преди две години. Тази година съм заложила примамката и ще чакам да тествам нийма!

п.п. Редкатирах си поста, след като внезапно ме осени спомена, че в това което забърквах срещу комари, имаше и оцет.
И се самоцитирам от другаде:

Оцет и спирт - 50 на 50. В тях масла - аз сложих лимоново, кедрово и най-вече - КАРАМФИЛ - последното най-ги гони, заедно с лимона. колко капки масло - не мога да кажа, салгах "на око".
Това в пулверизатор и фъс-фъс по откритите части на тялото. Не се притеснявайте от миризмата на оцет, изчезва след секунди.
Същото това, като вляза вечер в стаята, пръскам няколко пъти крушката и я включвам. Ття се нагрява и го изпарява. Ббягат през джама презглава.
(разклащайте интензивно преди пръскане)

Редактирано от bushkata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема постнах всичко, което съм събрала за Нийма. http://bezmotika.com/topic/24-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%BC-neem-oil/

За кучетата - ще добавя и масло от роамазин, карамфил, лимон и кедър (кедъра НЕ е за котки!). Такава смес, разтворена в спирт и сложена с шише с пулверизатор, използвах минлата година за репелент срещи комари и работеше много добре. Надявам се с добавката на нийм да предпазя кучетата.
Ще го пробвам на село - там е някакъв ад до толкова, че ме е страх да извеждам кучетата извън двора. Ще докладвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на какво попаднах скоро, като търсих против кърлежи (след като извадих един от косата на синчето) някаква натурална схема с етерични масла:

http://www.primallyinspired.com/easy-natural-tick-repellent-that-really-works-essential-oils/

Не зная до колко е "истинска" тая мома, но в защита на написаното да кажа, че етерично масло от мушкато се споменава на много места като анти-кърлежова защита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за маслото, вече го тествах по ъглите на парника, където се събираха мушици, ефектът е 100%. 2 капки в 200 мл топла вода, в която предварително са разтворени няколко грама домашен сапун и пасираме с пасатор да стане бяло на цвят като течна майонеза.

:) Скоро ще се пръскат овошките.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Бай Ли Шъсей и @herb и @Ilian Ivanov - вашите са изпратени.

Остават ми точно 3 половинки, така че @Валентин Пенчев @ivanina и @хортензия да ми пратят на лично съобщение как искат да си ги получат и готово.

3 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много!:smile:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих го днес, благодаря много! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпратих днес последните 3. Следваща доставка ще е след месец-два. Ако някой прерита, да пише тук, за да задвижа овреме!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви споделя какво направих с останалото от миналата година на дъното на шишенцето масло- не повече от 5мл. в 2л.вода напръсках всички картофи.Днес няма и помен от буболечки,беше ми омръзнало да ги събирам сутрин и вечер.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви буболечки? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих маслото,изпратено от Боби,сърдечно благодаря. За първи път ще използвам такъв продук,прочетох доста по темата. Има ли нещо по-специално при разтварянето на маслото във вода,питам тези ,които са по-напред с материала и имат опит и знания. Аз ще го използвам главно при акарите по краставиците в оранжерията. Тази гад вече е започнала да се множи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, днес си получих  маслото от нийм.

Хиляди благодарности на Боби! :smile:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теди буболечките бяха колорадски бръмбар ,този който обича картофите и патладжана.

Валентин бих те посъветвала  да ползваш топла вода за маслото,защото има опасност да си запушиш пръскачката.По принцип маслото е твърдо като свинска мас,но при висока температура се втечнява.

Аз не успях да стигна в работно време до Еконт,но утре ще го взема. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета,но маслото което получих не е твърдо,  течно е,като олио бих казал,тъмно.Скоро ще го изпробвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.