Боби Димитров

Поръчка На Масло От Нийм

42 мнения в тази тема

Смятам да поръчам масло от нийм от Англия, с доставка до България. Крайната цена зависи от количеството, но ще е около 50 лева за литър, което е 3 пъти по-евтини от препарати като Нимазал (на практика същото нещо).

За жалост в групата остана едно мое подробно описание за нийма, така че ще направим нова тема тук за да знаят всички за ползите от това масло, но за сега - поръчката.

Вариант има да купя чисто масло, което е твърдо на стайна температура, както и разредено с 10-15% олио от гроздови семки - така е течно и не се налагат еквилибристики преди пръскането (като поддържане на висока температура и тн).

Ако има мераклии, да пишат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брой ме. Така и така щях да пазарувам за пролетното пръскане. Сливите тук цъвтят към 15 април, трябва да сме готови.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво количество искаш? Имаш ли предпочитания за твърдо или течно с carrier oil от гроздови семки? 

А можеш ли да опишеш в другата тема как го ползваш по-точно - концентрации, кога, как и тн...? Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако литъра е 50, половинка ме устройва идеално. По-добре да е смес от функционална гледна точка, стига да е съобразено с цената. Ще отделя време за другата тема по-късно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро утро група!  Не  може ли първо по-подробно описание на НИЙМ и след това да преценим колко и дали да поръчаме И аз помня, че Боби беше писал за това, но не помня  подробности 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

бройте ме и мен за количество от 100 до 500 мл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам 200мл. Моля. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква му е трайността? Бих искал 100-200 мл да го пробвам, по-нататък може и повече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кога е планирана поръчката, да знам още колко време имам да се интересувам и смятам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми смятах в понеделник да заръчам, но Бушката ми писа днес, сега ти - така че не е проблем да изчакам още някой ден :) Най-добре тая седмица до края, че докато дойде ще стане април...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, направо ме брой тогава за 1 литър.

Ако ти е удобно по банков път, ще чакам банковата сметка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз как бих могъл да се включа със средства или при доставката? За 500 мл говорехме :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчвам всичко, при мен ще го разфасовам в шишенца и ще пратя по куриер с наложен платеж. Мисля така е най-лесно!

Гого и Georgi Beorgi харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчвам всичко, при мен ще го разфасовам в шишенца и ще пратя по куриер с наложен платеж. Мисля така е най-лесно!

А мога ли да поръчам 1 кг и за мен в твърдо състояние. Благодаря за предложението!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фермерка, най-вероятно ще взема смес с 10% био олио от гроздови семки, защото така е значително по-лесна употребата - ако това е ОК за теб, пиши и ще те включа с 1 литър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ели, получихме ти мейла, ще е супер ако в бъдеще отговаряш тук на форумите, защото мейлите са само известия за активност в темата! Благодаря :)

Не съм пробвала с олио от гроздови семки,аз мислех да го разреждам с ЕМ фарминг, но ако за теб така е по.удобно- нямам нищо против. До кога най-късно мога да ти поръчам евентуално още 1 л, защото не съм сигурна дали ще ми стигне.

Не е проблем и това да го разредиш с ЕМ препарат, даже ще е по-лесно. Искам да пусна поръчката тази седмица, така че ако можеш до ден-два да пишеш ще е хубаво.

Най-вероятно в бъдеще ще поръчваме пак, ако има интерес.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна, утре ще го разливам по шишенца и ще пращам. Който види тук, да ми пише съобщение с адрес и мобилен, смятам да пращам по Еконт с наложен платеж, тъй че ако предпочитате до даден офис или до врата, пишете!

bushkata хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за нийма. Сега остава всеки да споделя кога, какво, как и с какъв разтвор пръска.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша и тук да не помисли някой, че си останал без поръчаното :) Ще ти го пратя по Еконт след празниците!

Mihail Mateev хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Боби, ти каза, че сърди, но чак пък толкова :wacko:
Искам да го ползвам за 101 неща. Като едно от тях е за кучетата - срещу бълхи и кърлежи. Сега се чудя как ще стане с тая смрад. Но ще разредя някакво количество, ще добавя и евкалипт, лимон и розмарин, и се надявам да не се усеща вонята чак толкова.

В тази връзка миналата година си направих репелент срещу комари от спирт и оцет, в който капех  капки масло от споменатите горе, плюс кедър, тази година ще добавя и нийм, макар че и без него тази смес работеше много добре!

За зеленчуците - посадила съм специална леха, най-близо до съседите, където нехимизиран картоф няма никакъв шанс. Водихем епична битка и я загубихме преди две години. Тази година съм заложила примамката и ще чакам да тествам нийма!

п.п. Редкатирах си поста, след като внезапно ме осени спомена, че в това което забърквах срещу комари, имаше и оцет.
И се самоцитирам от другаде:

Оцет и спирт - 50 на 50. В тях масла - аз сложих лимоново, кедрово и най-вече - КАРАМФИЛ - последното най-ги гони, заедно с лимона. колко капки масло - не мога да кажа, салгах "на око".
Това в пулверизатор и фъс-фъс по откритите части на тялото. Не се притеснявайте от миризмата на оцет, изчезва след секунди.
Същото това, като вляза вечер в стаята, пръскам няколко пъти крушката и я включвам. Ття се нагрява и го изпарява. Ббягат през джама презглава.
(разклащайте интензивно преди пръскане)

Редактирано от bushkata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, ти каза, че сърди, но чак пък толкова :wacko:

Искам да го ползвам за 101 неща. Като едно от тях е за кучетата - срещу бълхи и кърлежи. Сега се чудя как ще стане с тая смрад. Но ще разредя някакво количество, ще добавя и евкалипт, лимон и розмарин, и се надявам да не се усеща вонята чак толкова.

В тази връзка миналата година си направих репелент срещу комари от спирт, в който капех  капки масло от споменатите горе, плюс кедър, тази година ще добавя и нийм, макар че и без него тази смес работеше много добре!

За зеленчуците - посадила съм специална леха, най-близо до съседите, където нехимизиран картоф няма никакъв шанс. Водихем епична битка и я загубихме преди две години. Тази година съм заложила примамката и ще чакам да тествам нийма!

може ли да кажеш каква точно е рецептата за кучето, как се нанася и дали е проработило, като го пробваш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема постнах всичко, което съм събрала за Нийма. http://bezmotika.com/topic/24-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%BC-neem-oil/

За кучетата - ще добавя и масло от роамазин, карамфил, лимон и кедър (кедъра НЕ е за котки!). Такава смес, разтворена в спирт и сложена с шише с пулверизатор, използвах минлата година за репелент срещи комари и работеше много добре. Надявам се с добавката на нийм да предпазя кучетата.
Ще го пробвам на село - там е някакъв ад до толкова, че ме е страх да извеждам кучетата извън двора. Ще докладвам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на какво попаднах скоро, като търсих против кърлежи (след като извадих един от косата на синчето) някаква натурална схема с етерични масла:

http://www.primallyinspired.com/easy-natural-tick-repellent-that-really-works-essential-oils/

Не зная до колко е "истинска" тая мома, но в защита на написаното да кажа, че етерично масло от мушкато се споменава на много места като анти-кърлежова защита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложила си капка на китката и зад ухото и зеро кърлежи. :blink:
Не вярвам. Имам доста опит с кучетата и горите. И доста приятели, споделили опит.  И повярвай ми, те не падат от дърветата, а лазят из тревите. Полазват по обувките ти, после се катерят по краката ти - ако си с панталон - супер, ще лазят отвътре на крачола, така че дори няма да разбереш, че са там. Ще се усетиш чак, когато те засърби - дали ще са стигнали до чатала ти, дали чак до корема ти - там някъде.
Разказвам това, за да си представите пътя на кърлежа по вашето тяло и защо не вярвам на написаното - него няма да го отблъсне миризма на китката или зад ушите. Момата го е объркала с парфюм, което е трудно, като знаем как вони туй ми ти масло.

Маслото от Нийм се ползва в доста кучешки продукти за предпазване. В някои е в съчетание.

http://www.zoocenter-shop.com/bg/catalog/id/5154.html

http://zoocc-bg.com/product/5104/spot-on-with-neem-oil-for-cats-protivoparazitni-pipeti-s-nimovo-maslo-za-kotki-5br-h-2ml-g910.html

http://shop.zoomania.org/kucheta/antiparaziten-kontrol-za-kucheta/protivoparaziten-nashiinik-za-kuche/100104-beaphar-repelenten-bio-nashiinik-kuche-bio-band.html

Както писах горе - на село няма спасение. Надявам се скоро да ида. Малката ми кучка ще бъде опитното зайче. С дълга и мека козина е, дребна и едва се вижда във висока трева - идеална мишена за гадовете. Ще я намажа, ще я разходя и ако никой не й се лепне - ще скачам до небето от кеф!

Една дребна, зимна кифла, събираща кърЖели :)

post-23-0-18356400-1429824634.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за маслото, вече го тествах по ъглите на парника, където се събираха мушици, ефектът е 100%. 2 капки в 200 мл топла вода, в която предварително са разтворени няколко грама домашен сапун и пасираме с пасатор да стане бяло на цвят като течна майонеза.

:) Скоро ще се пръскат овошките.

bushkata хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да имате още нийм за продаване? Че няма да ми стигне до никъде моя...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко смяташ, че ще ти трябва? Мога да ти отлея от моя, да речем 200 мл. Ако искаш повече, мога да ти поръчам отделно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз си купувам масло от Нийм от Айхърб - 480 мл - $14.47.  Доставката до БГ е 8,90$ , но ако добавите още нещо леко към пратката, така че общата сума да е над 20$, ползвате 50% отстъпка от доставката и цената става само 4,6$. Както знаете за пратки на такава стойност не дължите ДДС или мито и си ги вземате директно от пощата. Пратката пристига за 10 работни дни. Тествал съм десетки пъти. Ако това ще ви е първа поръчка от сайта, ще имате и 5$ отстъпка.

В сайта има изобилие от разни други полезни неща. Аз си купувам етерични масла за пчеличките ми. Така ги гледам без химии. ;)

Organix South, TheraNeem Organix, Neem Oil for the Garden, 16 fl oz (480 ml)

100% Pure, Organic Neem Oil Contains a minimum azadirachtin content of 1500 ppm.

Neem Oil is respected by farmers world-wide for its ability to support healthy plants and soil. Used for centuries, Neem protects and nourishes soil & plants.

Containing only 100% pure Neem Oil, cold-pressed from seeds of the Indian Neem Tree, TheraNeem Organix Neem Oil for the Garden is approved for organic gardening. It is environmentally compatible, non-toxic to mammals and birds, and does not affect beneficial insects and bees. Neem Oil makes a biodegradable, safe and effective plant spray and soil drench. This bottle can make up to 24 gallons of solution.

Use TheraNeem Organix Neem Oil for the Garden on all vegetation, including houseplants, flowers, roses, fruit trees, shrubs & ornamentals.

Orchids, Ornamentals, Herb Gardens, Fruits & Veggies, Roses, Citrus

Neem Oil for the Garden is a product of India.

post-169-0-17414600-1431498894_thumb.jpg

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, супер, хубаво е, че имаш успех с доставката. Аз съм пробвал два пъти да си доставям масла от САЩ, и двата пъти бяха малки шишенца, под 20$, малко кашонче, но и двата пъти се наложи да ходя в митница, където имах половин ден разправия, защото били недекларирани хранителни и козметични добавки. Като цяло с митниците в hit & miss, казвам го от дългогодишен онлайн шопинг опит...

Може ти да поемеш груповите поръчки на нийм, щом имаш добра цена и добър опит :) Разбира се, като пуснеш пратка с 5 литра нийм, митницата не ти мърда, та ще трябва всяко шишенце да е като отделна поръчка...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От iherb няма проблем с доставките, но за групово може и да не стане, защото над определена сума има ддс вече. За малки поръчки е изгодно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гого, 15 евро е прагът, над който се дължи ДДС, когато пратката е към частно лице. Не знам, може моят късмет да е такъв, но в периода 2013-2014, две години, имам над 50 пратки от САЩ и единствено за Амазонските книги и две джаджи в пощенско пликче не са ме викали на митницата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с митниците е така, но в София. В по-малките градове го няма този проблем, няма митница, идват в пощата.

Въпреки това след първото ходене на митница, после ще се оправяте там  за 5 минути.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли да ми продаде 100-200 мл ? Че в нашата градинка са плъзнали в картофите колорадски бръмбари, вчера видях и яйца. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще поръчвам отново малко количество - ако има желаещи, сега е момента да се включат!

Виолета Меретева хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, направо поръчвам 500 мл.Дано има и други желаещи.Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за мен моля, 500-1000 мл.

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, направо 1 литър за мен.Ние сме двама и ще го разделим също.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500 мл и за мен, моля.

Благодаря! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре пристига нийма и ще го разливам по шишенца. Можете да си го получите по 2 начина:

• директно от мен, от офиса, всеки ден между 10 и 19 часа
  • по куриер с наложен платеж, за която цел ми пишете на лични имена, адрес и мобилен, за да ги пусна по Еконт/Спиди

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.