Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Групова поръчка на масло от нийм + кастилски сапун

Recommended Posts

Боби Димитров

(информация от декември 2021)

В преговори съм с нов склад на едро в ЕС, който ще позволи по-редовни доставки на нийм. Ще пиша в темата при конкретна информация - целта е през април най-късно да имам количества. За сапун към момента нямам надежден източник.

Заявка се прави с тази гугъл форма. Поръчките се обслужват по реда на вписване. Тук в темата пускам само информация и ще отговарям на въпроси.

 


Въведение: тема-дискусия за ползи и употреба на  масло от нийм .

Организирам всяка година групова поръчка за масло от нийм и кастилски сапун. И двете се вземат от проверен и надежден склад на едро в ЕС, в големи туби.

Цената е 50 лв/литър чисто масло от нийм - това е 100% върджин нийм (cold pressed unfiltered extra virgin), няма никакви примеси, базови масла, разредители и прочее.

Цената е 30 лв/литър чист био (organic) кастилски сапун, който е без аромати, добавки, оцветители, 100% натурален и биоразградим. Използваме го в домакинството, като течен сапун и шампоан, и също за смесване с нийма, за получаване на емулсия.

И двете неща разфасовам в 500 / 1000 мл шише от минерална вода, съответно минималната поръчка е 500 мл, а нагоре трябва да е кратно на 500 мл.


 

Поръчката за 2020 година беше доставена със 3 месеца закъснение и повишена цена на нийма поради COVID-19 и световните карантинни мерки, които спряха международната търговия. Въпреки това, към края на септември всички записали се в груповата поръчка са получили заявеното и то на старата цена. През 2021 година не огранизирах поръчка за нийм и сапун. Останалите количества от 2020 приключиха.

  • Харесвам 2
  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Почистих и обнових темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalinka

Здравейте, тази година ще правите ли поръчка на масло от нийм? С него успешно преборих белокрилка и забавих инвазията на паяжинообразуващ акар. Бих искала да се заредя и за 2022-ра, да съм подготвена, ако се появят пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Diana Vankova

Записвам се за масло от нийм 0,500мл.

Диана Ванкова 

Казанлък Еконт офис Терес

0886873167

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мирена Иванова

 Здравейте,искам да се включа в поръчката за масло от нийм 1 л. и сапун 1л.сапун.Благодаря!Очаквам информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Гледам в Германия 5 литра идват 120 евро. - 48 лв на литър. Доставката е 3 лв на кг през Габиели. Идва до седмица, ако хванем курса на камиона. Ако не, за 2 седмици.

https://niem-handel.de/en/neem-raw-materials/2/cold-pressed-neem-oil?number=203

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
siv

Бих се включил за 2 или 3 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Както Боби беше споменал някъде в темата, че немец му казал, че го разреждали с рициново масло, така и в горния линк пише 4:1 (нийм/рицин)

В аптеката гледам, че има 900 мл рициново масло за 20 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Ако ще се поръчва, бих взела половин литър :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Маслото от горния сайт пристигна, разпредели се и е разпратено. За мен остана половин литър. Имаше 10 евро за доставка до склада в Германия. И 16 лв до склада в Бг. Излезе по 55 лв на литър. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo

надявам се попълнилите формата ще бъдат уведомени за доставката по някакъв начин?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Не знам дали досегашната схема работи с формата за съвместна поръчка, понеже нещата с Англия се разпаднаха след като излезе от ЕС.

Аз поръчах самосиндикално от горния сайт най-голямата разфасовка от 5 л и пратих на 3ма човека.

Ако се съберете още хора, един човек да поръча през Габиели - Мога да обясня как става. И ще си го получи чрез еконт на адрес. После от него зависи да разфасова и прати на останалите.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev

Да се запиша за евентуална следваща поръчка 1 литър макс .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 58 минути, Buldo написа:

надявам се попълнилите формата ще бъдат уведомени за доставката по някакъв начин?

Ще бъдат, АКО някога има количества. Към момента няма. Гого си прави лична поръчка, която не е свързана с организацията за групови поръчки, които правих аз.

Последната актуална информация е горе в темата, от края на 2021 година. Търся надежден склад с добра цена, който да осмисли финансово начинанието. Своевременно последните обеми от 2020/2021 година, които пратих с наложен платеж, бяха обложени автоматично с ДОД, който платих от джоба си, така че в бъдеще АКО изобщо се стигне до подобна организация, трябва да се предвиди и това оскъпяване.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

С колко процента ги оскъпиха чрез облагането?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

10, колкото си е ДОД. Тегавото е, че това се случи и с двете групови поръчки от Полша, което нали, при над 2000 лв наложени платежи, сешсе кой изеде дедовия без да го бели :D (имам предвид суджука... децата останаха без подаръци за рожденни дни и коледа)

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo
преди 1 час, Боби Димитров написа:

10, колкото си е ДОД. Тегавото е, че това се случи и с двете групови поръчки от Полша, което нали, при над 2000 лв наложени платежи, сешсе кой изеде дедовия без да го бели :D (имам предвид суджука... децата останаха без подаръци за рожденни дни и коледа)

"Ами що не каза по-рано" -- цитирам по памет твои думи :) . Шегата настрана, предлагам да сметнеш в електронна таблица и после да ни я изпратиш на всички нас, които ти дължим пари покрай тези поръчки + твоя банкова сметка, или там каквото се изисква за Револут. Аз, например, не ползвам Револут, но мога да ти преведа пари по банкова сметка. И, моля, не се притеснявай да си кажеш в "прав текст" такива неща. Аз бих те компенсирал  (без да преувеличавам) с удоволствие; не бих го приел като обида ако ти ми кажеш че ти дължа пари; винаги ще ценя високо положените усилия за сбъдването на поръчките, твоите и на другите доброволци - помагачи!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
siv

Здравейте,

Пробвах с рициново масло 1 към 4, но не ми се получи. Въпреки че разбърках добре и използвах топла вода, накрая почти цялото количество остана на дъното на пръскачката. Тази утайка после и добавих кастилски сапун и повторих пръскането. Нийм и рициново масло 4 към 1 се смесват добре, но след няколко минути сместа придобива твърда консистенция. Някой ако знае някакъв трик, моля да го сподели.

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo
На 29.05.2023 г. at 21:53, Боби Димитров написа:

Ще бъдат, АКО някога има количества. Към момента няма. Гого си прави лична поръчка, която не е свързана с организацията за групови поръчки, които правих аз.

Последната актуална информация е горе в темата, от края на 2021 година. Търся надежден склад с добра цена, който да осмисли финансово начинанието. Своевременно последните обеми от 2020/2021 година, които пратих с наложен платеж, бяха обложени автоматично с ДОД, който платих от джоба си, така че в бъдеще АКО изобщо се стигне до подобна организация, трябва да се предвиди и това оскъпяване.

Няма напрежение - аз имам още от предходната поръчка, просто искам да имам запас! Да се надяваме на положително развитие по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Само да кажа, че получените пари просто така по банковата сметка технически са дарение и също следва да се обложат с данък. Това че в момента не се прави, по никакъв начин не гарантира, че примерно след половин-една година НАП няма да натисне точно там и Боби да влезе трайно в радара им. По-добре да се ползат други, не толкова лесно проследими начини.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване