Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

ПустинЯк

О, да, да допълня отговора за подхранването - винаги МОЖЕШ да задържаш, както и да добавяш и подменяш достатъчно субстрат, почва, компост, освен ако не искаш да го играеш пълно хидропонен гъзар, и тогава да караш само на течни разтвори. Инак, винаги можеш да подхранваш върху наличната почва вътре с течна тор, разбира се, желателно органична.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПустинЯк

Едни австралийци го правят с дунапрено-подобен felt, и с HVAC ( вентилация ) филтрират, засмукват въздух от помещението навътре към корените във felt-а, поливайки само с вода, като твърдят, че във въздуха има както органични частици, така и достатъчно бактерии, за да подхранвало растенията, което ми е малко :wacko::blink:...И не, не са онези air plants специменти само.
 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Пусни някой линк за тази специална вентилация на австралийците :)

В столовата на работа имаме голяма стена, на която е залепен някъв скандинавски мъх. Расте много бавно и се храни изцяло с влагата от въздуха. Не се подхранва, не се полива, и живее изцяло на изкуствена светлина. Ще снимам. Евстевствено, това е мъх, а не марули или други треви :) Доста ефектно седи на стената. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Пу първа, ако има начин за намаляване на влагата! :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Снимах мъха - 

goo.gl/ZdyCP8

goo.gl/gLm2u

goo.gl/2B4cUx

goo.gl/wGhxqm

В мрежата като се напише "скандинавски мъх" излизат немалко резултати на български.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПустинЯк
На 7/29/2018 at 18:09, Теди написа:

Пусни някой линк за тази специална вентилация на австралийците :)

В столовата на работа имаме голяма стена, на която е залепен някъв скандинавски мъх. Расте много бавно и се храни изцяло с влагата от въздуха. Не се подхранва, не се полива, и живее изцяло на изкуствена светлина. Ще снимам. Евстевствено, това е мъх, а не марули или други треви :) Доста ефектно седи на стената. 

A ) Tech-ът им е NDA'd, и това го зная само като reverse engineered intel: felt-ът им е дунапрено подобен, там са корените и се HVAC-ва назад, към стената. That's all I know.
B ) Сигурни ли сме, че това не е "препариран", МЪРТЪВ мъх ? Много компании правят пана от препариран, "консервиран", напълно мъртъв мъх ? Дано да не е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПустинЯк
На 2/24/2017 at 22:34, Гого написа:

Ммм, компостер с вертикална градина ми хареса. Ново място за калифорнийските ми червеи.  :D

Аз компостирам вече десетилетие, навсякъде, където съм живял: от напълно идилично-селска среда, до много различни city-та, и го правя безмирисно и хигиенично-безпроблемно.
Не изхвърлям повече от кило-две landfill garbage на месец: органиката се компостира и отива на панелите с цветя и зарзават, рециклажът се рециклира.

Склонен съм да отговарям на въпроси, свързани с компостиране в урбанизирана среда с ограничено пространство без миазми и зарази, а чисто, просто, хигиенично и ефективно. Безмирисната част е чудесна, дори в редките моменти, когато не съм живял сам никой не се е оплаквал. Решенията са много лесни.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 2 часа, Boris Krumov (SeoKungFu) написа:

A ) Tech-ът им е NDA'd, и това го зная само като reverse engineered intel: felt-ът им е дунапрено подобен, там са корените и се HVAC-ва назад, към стената. That's all I know.
B ) Сигурни ли сме, че това не е "препариран", МЪРТЪВ мъх ? Много компании правят пана от препариран, "консервиран", напълно мъртъв мъх ? Дано да не е така.

Със сигурност е жив този от снимките. Пораснал е малко за последните ...... 2,5 години. В началото и ние с колегите се чудехме що за изкуственяк са сложили, защото миришеше на лепило, но отчоплихме от него, дъвкахме, питахме... Даже на едно отчоплено плешивичко място порастна. Миризмата на лепило е била от лепилото, с което са лепили мъха към окачените плоскости. Един колега го беше проверявал за да си сложи такова пано в хола зад дивана. Било доста скъпо - от сорта на 300лв квадратния метър ми се върти и се беше отказал. Добре е да се провери за да не подведа с цената.  Мисля си що да не стане и с някакъв мъх дето си го имаме и тук, макар и да се попръсква от време на време с вода. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПустинЯк

Мъховете са много капризни, аз съм гепил от разни места и съм опитвал да ги опитомявам, ама все даваха фира.

Ето ги австралийските другари с вентилацията:

О, грешка, американска е компанията, обърках се заради визуалната прилика AGU-AU:
https://building.agu.org/2018/07/24/green-walls-arent-just-for-aesthetics/

 

Редактирано от Boris Krumov (SeoKungFu)
Не са австралийци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПустинЯк

Да, тези месиканските са не само от пластмасов рециклаж, дори ползват дъждовна вода, доколкото разбрах, и е супер както естетика, така и като екологично решение на това натоварено шосе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване