Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Оля

Биодинамичен календар

Recommended Posts

Оля

Гледам, че миналата година е имало такова животно, но за тази - йок.

Дали защото сте тествали и е нямало голям резултат, или поради друга причина?

 

Мен понеже в момента всичко ми е на бързи обороти и гледам от всичките 9 кладенеца да донеса вода, ако може, намерих един.. Е, руски, но е доста подробен, ако някой се интересува :)

 

Освен, че има подробна информация за различните фази и знаци, може да се кликне на всеки месец от календара и са дали по дни какво се препоръчва и какво - не.

 

http://zakustom.ru/lunny-j-kalendar

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А бе то за имане - има, при това доста. От където идва и проблемацията.

 

Разгледай тук, особено връзките в първия ми коментар:

https://www.facebook.com/groups/578504945500534/permalink/973867009297657/

 

Самият факт, че има най-малко ТРИ различни системи на тълкуване, които дават различни резултати... вече трябва да те наведе на някои мисли за "надеждността" на тоя метод. Отделно, дори да се спреш на дадена система, календарът трябва да е много точно синхронизиран с твоята географска локация. Например руските не важат за нас, има изместване, защото часовете за изгрев-залез и тн са различни. Пак отделно, не всеки казва дали взема предвид precession - дори само тоя пропуск може да обезсмисли цялото начинание.

 

Аз лично нямам абсолютно никакъв шанс да се вместя в тоя календар. Имам по 1 ден седмично в градината, през уикенда, според прогнозата за времето и настроението на домочадието. За тази капка време не мога да свърша и 1/10 от планирането, а ако трябва да се съобразявам с луната, според която ТОЧНО В СРЯДА СЛЕДОБЯД (когато работя с клиенти) ТРЯБВА ДА НАСАДЯ МОРКОВА или няма да ям морков - е ми няма да стане.

 

Прочее моркови ядем и без да знам фазата на луната. Това ми твърдение се контрира от феновете с повече свободно време чрез "Да, ама ако беше следвал Луната, щеше да ядеш още по-голям морков!". Ъм, не, благодаря. В сряда съм зает.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Аз 3та година ползвам книжката на Мария Тун, но смятам да е последна. Първо не забелязвам някакви особени резултати, за уникални въобще не говорим. Отделно нещо омръзва да ти казват какво да правиш през конкретния ден и да гледаш другото дето не му е денят как вече е готово за садене, но ще чака примерно 5дни!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване