Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Ру®

Алис, "ММ" - инициалите на мъжа ти ли са - често и с респект го споменаваш ;).

 

 

Преглеждайки си семената видях, че имам някакви от сорт Будай торп - дори не се сещам откъде ги имам. Ти си го гледала, но си се отказала - спомняш ли си дали е ранен - чудя се в "оранжерията" какви да сложа освен Лабрадор и понеже място няма много във всички посоки - си мислех, че трябва някакви по-малки и компактни, а пък този е детерминантен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

ММ- моят мъж, МЖ - моята жена, ТМ - твоят мъж, ТЖ - твоята жена :)

Будай торп - от Хр. Христов, средно ранен, сравнително дребен. Не мисли за мястото, защо да не опиташ и някой индетерминантен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

е аз на открито гледам само индетерминантни (с изключение на Лабрадор и Вилма, както и един полудетерминантен - Зелено грозде), но в "оранжерията" и без това е сянка и индетерминантните ще сенчат още повече... може всъщност на североизточната дълга страна да сложа един ред индетерминантни и/или краставици на мрежа... има време - ще го измисля... За сега имам да направя лехите, останал ми е малко компост - ще го сложа там, после ще пробвам и аз да насея - репички, моркови, салатки, спанак, грах.... и края на март - началото на април ще са доматите ... (нали общо взето така би трябвало да действам?) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Трябва да установя кои сортове домати понасят най-добре на сянка. Ако някой има наблюдение - моля да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако се притесняваш от засенчване, просто кърши листата. Миналата година ние пробвахме домати под слънчоглед (полу-неумишлено) и не беше добър резултата, слаб растеж, 2 китки завръз и толкоз (но да, късно сложихме разсада, вече беше лято). На твое място не бих разчитал на домат в оранжерия на сянка, но пък и ти си имаш градина, гараж и тн, та оранжерията ще е повече експеримент. Бих я напълнил с пъпеши и краставици, но с белокрилката как ще се справиш без химия... ша тряя да купувам пак нийм :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Чудя се краставици, пъпеши и подобни - как се опрашват в оранжерията...  Нали изискват насекоми-опрашители  - едва ли белокрилките ще успеят да се справят с тая задача... ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Аз за доматите нямам проблем с опрашването - една стара ел.четка за зъби върши чудесна работа (с вибратор - също става ;)) - проблемът е при краставиците, където има мъжки и женски цветове и съответно са необходими насекоми, които да прелитат между тях. А моята "оранжерия" е 8 квадратни метра - включително пътеката и ако й сложа един кошер с бамбуси - няма да има място за краставиците вътре ;).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нуша Калчева

Мда, за тези квадрати не си струва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ру, нали се отварят прозорците на оранжерийките. Няма никакъв проблем с опрашването. Ако толкова се притесняваш, купи някакви краставици, за които пише, че са партенокарпни. Между другото, наскоро гледах едно видео и чух, че ако се ползват семена за краставици, събрани от последната реколта, краставиците залагали предимно мъжки цветове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

прозорците имат мрежички, така че не могат да влизат насекоми (освен белокрилки ;))

 

 

а пък това за семената от последната реколта звучи доста странно - ми да ползваме значи семена от предпоследната? ;) 

(кое видео гледа? - дай да го гледаме и ние)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

и не се притеснявам чак толкова за опрашването - вратата се отваря широко, а и няколкото корена краставици, които евентуално ще гледам там - бих могъл и на ръка да ги опрашвам - става сравнително лесно - вземаш едно мъжко цветче и с него галиш женските... ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А, ще го търся много време. Гледах руски клипчета с рязане на доматени разсади, но от време на време ги обърквах, а утрепах цял следобед. Показваха как сеят семена, покриват с малко почва и поливат с вряла вода (ама не да се сварят, щото в едно видео една жена се жалваше, че патладжанените й семена се сварили). Но може да пусна търсачката да опитам с ключови думи на руски, може да излезе нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

... Гледах руски клипчета с рязане на доматени разсади...

 

Така значи! Гледаш си руски клипчета, а на нас пробутваш японски! ;) 

Между другото и аз отрязах 3 лабрадорчета на десетия ден от поникването и ги боднах - да видя дали ще се вкоренят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Имам късмет - ето тук пише http://www.dacha.interopttorg.ru/sad/156.htm.

Брей! Верно така пише! Мислех, че е някакъв майтап... Пише също, че трябва да се загряват семената, а аз ги държа моите в хладилник!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тц тц тц, наближи някой капиталистически празник и Ру само опрашване му е в главата!

 

:D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето оттук като почнах

,

изгледах всички продължения, а после и това

.

 

Но, Ру, ти си ги пробвал двата вида рязане на домати. А Лабрадорчетата ще ти се прихванат. Само не знам дали шокът в тази възраст ще им се отрази на плододаването (благоприятно).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

в какъв разтвор ги потопиха, преди да ги боднат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нещо за по-ефективно вкореняване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване