Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

newsted
преди 17 минути, Лозан написа:

Преди години бях на един курс в Боровец - "Добри практики в зеленчукопроизводството". Преподавател ни беше един агроном от Самоков, не помня професор или доцент беше, но се казваше Авджийски (старо куче в разработването на сортове картофи), та той тогава разказа, че от години гледа сорт "Рила" и е доволен. Останалите сортове нямали шанс без оранжерия в условията на Самоков. Предполагам това е твоят сорт ;)

Рилата не беше ли хибрид ?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Еми хибрид е. Аз не съм разбрал, че търсиш директен сорт. Sorry :wacko:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Рила е хибрид. А семената за хибридите все гледат да ги развалят, не знам как го правят. Самият домат като вкус е доста посредствен. Като родовитост и устойчивост на растението, мисля, че е добре. Засега му се е запазила славата на "железен" домат. Ама аз не го повторих. Не мисля, че в Кокаляне е по-лош климатът от този при нас, недалече от Драгоман. То и в Драгоман е по-добре, отколкото при нас, но това е друга тема.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 21 часа, Лозан написа:

от години гледа сорт "Рила" и е доволен. Останалите сортове нямали шанс без оранжерия в условията на Самоков. Предполагам това е твоят сорт ;)

Рила е хибриден сорт - т.е. не става за целта "и всяка година да селектирам семки от най-добрия домат,"

 

 

редакция - съжалявам, не бях видял, че има цяла страница със същия отговор ;-) 

Иначе Кокаляне е горе-долу на същата надморска височина като моето място в Княжево - ако има слънце - доста сортове домати могат да се отгледат. Пробвай с повечко (аз съм стигал до 50-60 и виж кои се развиват най-добре за твоите условия. Имай предвид обаче, че зависи много и от конкретната година - така че експериментите трябва да продължат повечко години...

Редактирано от rururu
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
newsted

Аз за това питам , директен сорт за полупланински регион. Кокаляне все пак е на има няма 700 м , нищо общо със Самоков . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Моето място е на 750м.нмв и също стават доста сортове. Поне тези които съм пробвал (около 20 вида). НАй родовит, а и вкусен обаче ми се получава златен медал и един розов от съседка по двор отглеждан там повече от 25 години.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ние пък имаме място на 1050 метра, но е на южен склон и климатът е доста по-топъл от много места в Софийското поле, така че нмв определено не е единственият фактор, който трябва да се следи.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване