Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Масло От Нийм (Neem Oil)

Recommended Posts

Ру®

една чаена лъжичка в един литър вода - не разбрах това за часовете - пръскал съм секунди - те овошките са ми до гърдите и са с по няколко клончета.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мисля, че Роси има предвид по кое време на деня? Добре е да се случва късно следобяд или надвечер събитието. Аз пръскам по залез слънце, което лятото е около и след 20:00. Пръскачката е на мъгла, но обливам основно отдолу-нагоре, защото рядко са отгоре на листата проблемите.

Наблюдението на Ру бих искал да коментирам така: ако калинките се справят и растението се развива добре, изобщо няма нужда от пръскане с каквото и да е, без значение дали помагат мравки, дали са черни, зелени или други въшки. Ето примерно при мен касисът е яко нападнат, но расте бурно и има много растежни върхове, а така или иначе иска резитба, та съм ги оставил да се множат. Аз пръскам само когато има голямо нашествие и ако не се вземат мерки, растението няма прираст за тази година, а може и да умре. Например, крушите ни има 20 см прираст за 4 ГОДИНИ (!!!) поради невзети мерки. Растежният връх на всеки клон като умре, какво правим, чакаме калинките да му баят ли?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Росица Василева

Обикновено пръскам след 18.00-часа,да се приберат пчелите.Ако пръскането е като облак,доколко знам няма полза,иска се хубаво изпръскване на листата.Аз повторих 2-3пъти и нямам листогризещи по ябълките.Концентрацията ми е 1%.Но на мравките не действа-щъкат нагоре надолу.Използвам пояс с олио,но ако засъхне,преминават с листните въшки барабар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ясно . Ами аз по принцип не пръкам  - бях взел преди 2 години май половин литър нийм и си седи така. Сега може да се каже, че се паникьосах защото буквално за една нощ от един сравнително голям храст Цариградско грозде половината клончета бяха без листа и само със завързите под тях. Та по този случай реших да направя нещо... облях го супер обилно, но понеже ми остана малко го изпръсках и върху трите най-близки дръвчета, като дръвче е много силно казано - те са съвсем мънички - с по няколко клончета само. Може и съвсе случайно да е това с калинките... Между другото до едната калинка имаше и паяк - много интересо беше - ама не успях да ги снимам хубаво, че докато се приготвя калинката се отдалечи, та опитвайки се да я хвана нея - паячето не е на фокус... ;-)

20190516_093846.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Много се изненадах преди малко, като прочетох за Нимазала, че бил системен. Маслото от нийм има контактно действие. Може ли някоя от съставките на Нимазала да му осигурява контактен ефект? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Искаш да кажеш системен ефект? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto
преди 3 часа, alys написа:

Искаш да кажеш системен ефект? 

Точно така. Бързах и съм сгрешила. Извинения.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Maiahr

3мл масло от нийм на 3л вода плюс течен сапун. Ефект никакъв... колорадските бръмбарчета си щъкат щастливи на следващия ден. Къде бъркам??

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Росица Василева

Това е 0.3%.Мой познат за колорадски ползва 2 или 3% даже т.е. 30мл на 1л.вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

По- скоро е 0.1 процент. С два процента изтрепах белокрилката(да ме простят хората с отворени сърца) на момента, или поне я прогоних. Обаче, за възрастните колорадски бръмбари още не съм пробвал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Чакам си пратката днес от zoya с маслото от нийм. И някакъв сапун избрах дето уж няма никаква химия. На калъп е, ама ще стържа на рендето и ще блиндирам после. Нямаше течен вариант.  Довечера ще пробвам за първи път с това чудо в Пловдив, че едни редици от листни въшки са се наредили не си е работа. А съм завряла под розите ягоди. То като няма място чудни такива комбинации се получават и после иди се чуди как да се справяш като се появят проблеми.

В понеделник имах намерението да ползвам нийма при картофите на вилата, че колорадските бръмбари са се появили вече. Ще пробвам направо с 3% пък да видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Maiahr

Довечера ще пробвам с 3% и с топла вода. Сега се замислям че може би защото водата е била студена и маслото не се е разтворило във водата.

Venetka - къде ти е вилата? И защо от Zoya? Аз го купих от Варненската фирма - 7лв шишенцето + 5лв за доставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

7 лв. за колко мл? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Защо от zoya? Защото хич нямах време да ровя из нета, а тука колежките през около две седмици правят групова поръчка на какво ли не от там и понякога и аз купувам разни неща. Покрай другите чудесии мернах маслото от нийм и без да му мисля го поръчах. Следващия път ще потърся повече и сигурно и по-евтино ще ми излезе.

Вилата ни е в Средна гора, Карловско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Maiahr
преди 4 минути, alys написа:

7 лв. за колко мл? 

100мл

https://www.olx.bg/ad/olio-niym-insektitsid-100ml-CID655-ID3Jp7S.html#fd04220100

Не правя реклама на фирмата, просто си купих от тях, тъй като ми се сториха най-евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Без да искам пробвах с по- студена вода и направих пародия... Лесно стана, нагласих водата на градус и налях. Обаче, някой ми изключил бойлерчето от контакта и се получи чудно. :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Maiahr
преди 10 минути, Димо 33 написа:

Без да искам пробвах с по- студена вода и направих пародия... Лесно стана, нагласих водата на градус и налях. Обаче, някой ми изключил бойлерчето от контакта и се получи чудно. :))

Не ми казвай че картофите са умрели от сапунената вода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 10 часа, Росица Василева написа:

Това е 0.3%.Мой познат за колорадски ползва 2 или 3% даже т.е. 30мл на 1л.вода.

Имам информация от био производител на картофи, че колорадецът се контролира с 1%. Според мен, при добро покритие, може и с по-малко концентрация. Обикновено покритието е проблем. С други думи, бих предпочел 2 подробни апликации по 0.5%, вместо 1 с 1%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Е, не, после направих пак. За белокрилка го ползвах. Картофите още не са нахапани, сигурно е от зеблото, взел съм маскировъчно и ги обърквам. 

Между другото, от нийма очаквам да действа на младите. На възрастните, предполагам им трябва концентрация и време. Но ще видим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Някой пръскал ли е зеле? Гледам, че е надупчено. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване