Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Масло От Нийм (Neem Oil)

Recommended Posts

peterstamov

от там може да се купи нийм..... литровка

Рових за лимонено масло за лично и попаднах на една фирма в Пловдив. Разпитах ги за нийма и казаха, че могат да предложат минимум литър или нещо подобно говорихме на цена около 63лв. за сурово пресован. Рафинираното било по-евтино!!! И тука - Дън! Чудя се какво се губи от съставките при процеса  на рафиниране. Топлинен ли е и да не чезне наща съставка??? Не съм ги пробвал. Може би ще си взема сурово пресовано. А дали е филтрирано не знам! Не е качено в сайта. 

https://www.rivana.eu/

Имат и още един сайт за органики такива - https://www.organea.eu/bg/

Хах - имат и портокалово масло, което е съставката на един друг препарат!

  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Допълнителна информация......

Портокаловото масло е основна съставка на един друг продукт на амити.

Като си взема 1 литър нийм и няколко шишенца портокал отива към безплатна доставка.

Само не знам как да използвам портокаловото масло? Дали ще стане направо в разтвора с нийма?

Сурово пресовано - филтрирано е май.....

20220811_143852.jpg

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
РозмариН
На 11.08.2022 г. at 19:00, peterstamov написа:

Само не знам как да използвам портокаловото масло? Дали ще стане направо в разтвора с нийма?

Не мога да ти отговоря, но можеш да пробваш? 

Иначе за портокаловото масло - със сигурност има добри приложения в ежедневието и градината, но трябва да се потърси. Ако ми остане време ще погледна и ще ти пиша. Вероятно междувременно и ти ще си направил същото:smile:

В допълнение:

"12. Има инсектицидни свойства Научно изследване сочи, че портокаловото масло е ефикасно срещу ларвите и какавидите на домашната муха и може да спомогне в борбата срещу това насекомо."

https://eterim.com/13-polzi-ot-eterichni-masla-ot-portokal/

и 

"Борба с инсектицидите

В изследване от 2012г. е установено, че етеричното масло от портокал има свойства на инсектицид. Маслото е било приложено върху ларвите и какавидите на домашните мухи, и се оказва че ги унищожава."

"Помага за спиране на растежа на някои видове бактерии и гъбички ..."

https://www.purus.bg/eterichno-maslo-ot-portokal/

Редактирано от РозмариН
Допълнение
  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

63 лв ли се върза литъра?

Етеричните масла можеш да добавиш в емулсията, но аз лично нямам опит с това. Тази година приложих само 2 пъти нийм, 1 и 0.5% разтвор, за листни въшки и гъсеници по овошките - достатъчно беше и ефектът както винаги добър. С други думи, ароматните може и да добавят нещо, но и без тях получавам търсения ефект :)

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

62,40лв или нещо такова. Взех си и едно лимонено за мен си и влезнах в безплатната доставка. По-късно стоплих за портокаловото масло. Та не съм взел. По-нататък с някоя поръчка ще си взема.

Ето го препарата на амити с портокал - https://amiti.org/product/limocid?gclid=Cj0KCQjwuuKXBhCRARIsAC-gM0iYSHauAAnlMwbvgQTVmXgXZI5MVFHYVh6MQ-ufD2PEocIDIKkvbu0aAuslEALw_wcB

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

@peterstamov , не съм сигурен как точно всеки от коментиращите потребители (или съответните търговци),  е смятал, обаче, ако трябва да сме точни, ето един пример как аз бих направил сравнението и как бих използвал данни за изчислението (нормализацията) на цената  за литър ;) :

 

(1.) От сайта на Амитица https://amiti.org, препарат Лимоцид, разфасовка 100 милилитра, което трябва да се цъкне изрично на самата страница, и (много важно!) в таблицата в описанието пише "Активни вещества = портокалово масло 60 г/л ".

Цена = 12.23 лева, за 100 милилитра (122.30 лв за литър от сместа)

Иначе разфасовката от 1литър е 104.40 лева.

Мисълта ми е, че никъде не виждам и не получавам чрез сметки цена от около 63 лева за литър, а пък следвах точно този линк, който ти си дал в твоя коментар (пост). Не че се оплаквам нещо, ами просто имам професионален рефлекс или дори професионално заболяване -- ако на една стена има залепен плакат с някаква грешка: фактологическа, математическа, историческа или езикова и ако аз забележа грешката, то ме обхваща силно желание да я поправя или да я рапортувам, нагоре, по веригата на отговорността :D. Чак накрая, "затоплих" че тези 63 лева са част от друга паралелна нишка на разговор с Боби, започнала в по-ранни мнения. При всички положения, благодаря на всички за линковете и за споделения опит!

 

(2.) От сайта на Палм Център  сурово масло от Нийм, разфасовка 100 милилитра (фиксиран продукт на страницата на търговеца, няма нищо за цъкане и чудене), и според описанието няма други съставки т.е. това си е 100% активното вещество -- масло от нийм, което продават.

Цена = 12.00 лева, за 100 милилитра (120 лв/литър от активното вещество масло от нийм)

Редактирано от embedeo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Някой поливал ли е с нийм?

Used as a soil drench, Neem Oil acts as an systemic pesticide, meaning the plant will absorb the Azadirachtin compound and distribute it throughout its vascular system.  Once distributed, any part of a treated plant a pest ingests will also contain the Azadirachtin.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване