Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

alys

Тези измръзнаха

post-54-0-71064200-1477335580_thumb.jpg

 

А тези - още не знам дали ще оцелеят. При опасност от слани ги завивам с агривело.

post-54-0-02743000-1477335689_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Аз имам подобни - които си стоят цъфнали и под снега. А и да "измръзнат" през пролетта пак си се раззеленяват и си цъфтят. 

Виж, ако става дума за някакви такива, като тази на снимката - няколко пъти се охарчвах и пробвах, но без резултат - дори да оцелееха зимата - не успявах да ги накарам да цъфтят повече. chrysanthemum_crimson_tide_irregular_inc

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И при нас в Пловдив нищо им няма от снега.. тази червенката е подарявана за рожден ден цъфнала, после я разделихме на три и я бучнахме в двора.. същата зима я затрупа зверски сняг, но си оцеля.. По принцип, тъщата яко ги стриже от дъно, защото и "засенчвали" другите цветя.. до червената има една жълтичка, която в момента е остригана до дъно.. другата дето е напъпила пак така беше бастисана защото "пречи на пътеката", но като гледам не се предава и тя.. 

20161025 081419 COLLAGE

 

Майка ми се беше запънала да си отгледа такива кичести като от снимката постната от Ру, но никакъв шанс.. или не цъфваха изобщо или пък измръзваха през зимата.. имам и една позната, която гледа хризантеми и гладиоли за рязан цвят като бизнес и знам, че основно са и в оранжерия тези кичестите..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз съм против разни неустойчиви гъзарски хибриди, особено пък за цветя. Едно цвете ако трябва цяла година да го дундуркаш... in the quiet words of Ивана - о, не, мерси! Затова сега съм си взел семена от Фуксия магеланика, да видим. Баба ви Колет ги гледа в Ирландия като дървета!

 

Иначе в края на сезона задължително се орязва всичко до дъно, така се намаляват значително пораженията и стреса. Ако потрупаш туфата със слама, само може да помогне, според мен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

И аз имам от тези червените като на Валери. Издържат на всичко. Две от тях оставих почти без поливки през лятото и си оцеляха без проблем, макар да не пораснаха буйно като останалите. Харесват ми повече от другите, защото са на много компактни туфи и се самоподдържат без опорна конструкция както при по-високите, пък са и доста атрактивни.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

До миналата година имах само пролетни цветя и две рози. Розите засадих, след като уморих един трендафил. Опитвах гладиоли, но точно цъфнаха и овцете ги изядоха. Та сега искам да си завъдя хризантеми. Бях купила семена, но въпреки идиотската упоритост, която проявих, не поникна нито едно растение. Двете от купени саксии измръзнаха и сега беличките са ми от един мол от пролетта. Бяха цъфнали, не знам как го постигат, но много ги харесах. Скоро гледах в Бриколаж продават много, но нито едно не ми спря погледа, пък и не искам да стане като с доматите. Искам да има малко цветя за настроение, а не цветна градина. Нали всичко трябва да е заградено заради готините пасящи... Те сега борят един чемшир и като гледам, почти за му видели сметката. Но има на по-закътано място друго храстче, така че могат да продължат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Според мен Валери и Евгени и Ру да ти пратят по една лопата хризантеми и си в играта! :D \

 

Аз лично съм най-фен на тия, които растат ниски. Като ги овържеш с колци и сезал, то грозна и измъчена работа :(

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Според мен Валери и Евгени и Ру да ти пратят по една лопата хризантеми и си в играта! :D \

 

Аз лично съм най-фен на тия, които растат ниски. Като ги овържеш с колци и сезал, то грозна и измъчена работа :(

 

Аз съм готов и чакам с лопатата.. на тъщата и без това все и пречат.. от тези червенките със жълтичкото вътре веднага мога да засиля една партида.. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Хризантемите се разсаждат напролет когато коренището се събужда. Сега нека си цъфтят. И аз имам за раздаване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Благодаря! Напролет ще ви подсетя за пратките :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

От кичестите си взех миналата година три корена и поне засега много добре ми вървят - особено едната, която е на пълно слънце. Та да, за топло са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Ей тази жълтата е на слънце

 

037578651.jpg?r=0

 

 

Бялата доста я сенчи нара, а лилавката я садих и пресаждах. Иначе и трите са от миналата есен и бяха еднакви на размер - колкото лилавата.

 

037578653.jpg?r=0

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Двете ми хризантеми, прибрани в хладна стая. Много съм доволна, че си купих червената (преместих хризантемите тук, бях забравила за тази тема).

post-54-0-64914900-1478702899.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аз да ви подсетя, че е трябвало да се подсетите :grin:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ползвате ли пръчки от хризантемите за пазене на разсадите в детска възраст от попови прасета?
Само съм чел, че помагало, но Евгени потвърди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аз съм си запазила от есента пръчки и мисля да пробвам с купешките разсади домат и чушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
На 28.03.2017 г. at 21:05, Гого написа:

Ползвате ли пръчки от хризантемите за пазене на разсадите в детска възраст от попови прасета?
Само съм чел, че помагало, но Евгени потвърди.

Как става пазенето на разсада? Не че имам пръчки, ама за догодина да знам. То не знам и попови прасета дали имам де ...:grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

На всеки корен се дава по една пръчка от хризантема и се пази от поповите прасета :)
Забивам ги до корена в земята. След това, поне 1/3 от тези пръчки се вкореняват и цъфтят до късна есен в градината.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване