Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Isa Bel

Нестандартни идеи и експерименти :)

Recommended Posts

alys

Споко, не "ходя" много по всички теми. Седя си кротко в доматената и чат-пат в някоя друга. Мнооого готина Тигрицата! И шумна :). Едното ни коте е подобно. Голям спасител-мишелов е и нищо, че е котка, засега е като четиримесечно коте. Ох, пак дрънкам не по темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

:o  :o  Тиквичке .... свлякох се под масата от унижение ....  :rolleyes: .... пази Боже .... има ли още от цветарския форум тук ???

тъкмо разправям на мъжа ми - той сега се смее на мой гръб ... това Тиквичке вече е латиносериал  :D ... ама той света бил малък са казали хората ... 

Помня те - ти беше първата на която писах ЛС там - Графинята ми написа за теб и аз ти разгледах градинката ... 

ей че се радвам сега че си ти ... аз там не мога да ги обходя всичките че са много и ми е каша в главата кой кой е ... ама сега да знаеш че цяла тема там е отворена зарад теб  :D

 

Алис тя темата "стана тя кват стана" .... ама пък тук нали може така малко извън темата да се посмеят хората - не вярвам Боби да ни скастри ... аз уж гледам да се държа прилично - ама то шило в торба не стои ....

Моята тигрица е на 2 години ама и тя така върви мъник .... и с много къса козина та зимата зъзне като лист /милата/ ... вчера донесе голям синигер уловен - опасни са тез тигровите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз също съм в цветарския форум, но съм дегизиран като лелята на жената!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Боби - тя така параноята се заражда - от малко :D  :D ....

сега ще почна да се питам кой от там е от тука и кой от тук е от там /това май не стана много подредена мисъл  :wacko: /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз също съм в цветарския форум, но съм дегизиран като лелята на жената!

Пахахахаха :Д Какъв е тоя цветарски форум?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Защо, ти като какъв ще се дегизираш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Да го разгледам може да ми хареса и ще се дегизирам като Лилия Старгейзър https://www.vbox7.com/play:da1460b3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Чудех се за кой цветарски форум си приказвате. В този само съм поглеждала. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

гледам Алис е писала в темата .... викам си - нещо за домати ще да е ....  :rolleyes:

 

 

ей момченцата ... какво направихте тука бе  :ph34r:  ... това темата "седянка" ли е ....  :D  :D

 

Боби ти в тоз форум ако си дегизиран ... ние с Тиквичка и Алис сме в другия ...

Абарис ако ще се дегизира поне да оцели правилния  :D  :P

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

отивам на село да буча лук и чесън в сламата .... за проба .... ще ми се да си пробие сламата и да си излезе сам ... 

гледам Тиквичка и тя е със слама - Тиквичке ти пробвала ли си го това - дали ще има проблем да си излезе през сламата?

 

иначе тази жена го бучи вече порастнал : /към края на видеото/

сигурно вече сте я гледали де но пък нека да я има тук - за тези които не са.... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=A9Wq32IRrPQ&t=957s&list=PLOZcAyYpMTm1-dd8aIBbMRyeMx9Uqe9zS&index=1

 

и е толкова зеленоооооооо при нея .... уф сърбят ме ръцете ....  :wub:

 

 

.... ще наблюдавам основният проблем котаците! - сламата е любимият им шезлонг ... да видим ще проработи ли сламата при мен .... или ще трябва да се върна на дъските 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

С каква дебелина е сламата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Във всички форуми за цветя съм дегизиран като леля! И на Цветния, и на Кафенцето... Много е приятно да видиш място, където в която и тема да се обърнеш към всички с "момичета" да знаеш, че няма да има обидени :D :D :D

 

А при кака ти Мораг е зелено просто защото е в южното полукълбо :) И там ще стане зима, споко!

 

За сламата - ние мулчираме царевица, грах, нахут, чесън, лук и какво ли още не с 10 см рехава слама - всичко си излиза без никакъв проблем. Ето, зимата, чесън избил изпод слама и сняг. Разтопените места са където има чесънче тръгнало:

24106904093_d340e56470_z_d.jpg

 

Ето и грах (и саморасъл спанак), троскот и глухарче под слама:

26059799110_1aa23ac5a8_z_d.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Вместо да се бучи чесън през сламата, няма ли да е по-лесно да се изгребе до ниво почва и да се посади набързо с мотиката и вадички, след което да разхвърля отгоре сламата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Боби аз сложих днес една част за проба - ама сега като ти видях снимките ме надъха - щом си излиза спокойно всичко - ще продължа да буча ...

/ сега ще ме накараш да държа под око всички лелки в Кафето  :D  :D /

 

Гого имам хартия под сламата - затова ги буча ... миналата година есента редих сламата около вече порастналите растения - но бързо излиза трева ... направих отделно проба с хартия под сламата и разлика има ... затова тази година съм на тази проба - хартията + не много дебел слой слама при мен може би е около 5 см сламата - гъсто да не се вижда хартията ...

реших да оползотворявам мястото около марулите и покрай тях буча лука ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого
Каква хартия ползваш и колко ката от нея? След колко време ти се разгражда?

 

Аз също съм на този метод. Отдолу плътно кашони, обилно намокрям и покривам със слама, за да ги покрия напълно, след което пак поливам, за да слегне сламата и да направи някаква спойка с велпапето. За една година, горе долу не остава помен от картона.

 

Ако реша да слагам през сламата лук, чесън и подобни, буча едно по едно със садилото.:)

А когато стане време за разсадите, посъбирам сламата над кашоните малко настрани и минавам с моторния свредел. Правя всичко на решето, където съм решил, че ще слагам разсад. Махам сламата, защото като тръгна да пробивам, сламата се увива на свредела и я събирам всичката около него. Дупките стават горе долу с формата на кофичките, от които вадя разсада и направо си влиза на мястото. След което връщам сламата около засятото.

 

Разлика определено има, що се отнася до плевелите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Гого аз за първа година правя експеримент точно с тази хартия ... ще ти кажа как се държи във времето ... по принцип вестници имам купища в къщи щото правя графичен дизайн и предпечат на такива - та от офисите мога да взема много .... НО... що така това мастило нещо ме притеснява ... гледам извън БГ ползват масово вестници - ама аз предпочетох да е обикновена опаковъчна хартия - една сива - продава се в книжарниците ...

слагах миналата есен на цветята така 1 пласт само и отгоре сламата :

 

post-335-0-18169900-1487783948_thumb.jpg

 

не е избивала много трева ... сега като направих марулите ... те са първите в опита - ще наблюдавам и ще пиша ... аз съм съвсем отскоро с опитите и със сигурност тук знаете повече от мен - поне аз от тук доста неща съм взимала като идеи ... но никога не е излишно още едно мнение ... та реших да добавя и моите експерименти  :P

 

иначе начина с разстилането, поливането, сламата и пак поливане, шилото и бученето - все едно аз съм го написала - чак ми беше забавно да го чета  :D

само дето моторен свредел нямам а си издълбавам дупките с една лъжица  :D  :D

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мдаа, графичният дизайн усппешно го придаваш и в градината. Голяма красота в съчетание с тези цветове!

Важно е да се знае, с какви мастила се печатат тези вестници. На растителна основа или не.

 

Правенето на дупки през сламата е най-тегавото занимание за мен. Затоваа направо не мога да си го представя с лъжица!  :lol:

Аз в слама садя около 1 дка. Първата година правих дупки с малка мотичка, седнал на земята. Лудите ме хванаха! Но все пак, моето е картон и по-трудно се пробива с нещо друго... Хванах селския магазин, където изхвърлят опаковките от велпапе. Човекът се жалваше, че му искали пари от селото да ги трупа пред боклуците, та ги извозвал до контейнери в града. Разбрахме се да му направя услуга и да ми ги кара на мен, където съм по-близко. Надявам се да се спазаря и за развалените плодове и зеленчуци, които изхвърлят, да облажат и кокошките ми!  :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

1 дка да дупчиш с лъжица хич не си е работа  :D  :D  :D - зеленчуците при мен са на около 300 квадра ... затова си цъкам с лъжицата сега  :P ама добре си го измислил със свредела ...

 

А от къде взимаш толкова много слама? - аз се уредих от стопанството тук .... малко като при теб работата - помолих ги за слама а хората ми казаха че ще ми я дадат безплатно ако обирам нападалата по земята /а тя е страшно много/ - хем за тях добре да не я събират, хем за мен добре безплатно ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

По принцип я купувам, един  на 10 км от мен продава бали колкото мен високи. Отивам аз когато са останали само 2-3 и му викам, колко струват балите, и той - 50 лв, ама са изгнили вече, за какво са ти?! ..и аз като му разказах за какво са ми, чак ме съжали и ми ги подари, ама дадох на друг 50 лв за транспорт. :Д

Иначе събирам райграса на съседа, който всяка седмица генерира 12-15 чувала трева. С нея ръся по-рехаво, че е още мокра, но като изсъхне, така окосена, прави много фино покритие отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване