Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Isa Bel

Нестандартни идеи и експерименти :)

Recommended Posts

Абарис

Иса, на почвата в градината какви манипулации й прилагаш? А това със сеенето между дъски, след задълбочения ми теоретичен анализ, се оказа много добра идея. Забелязал съм, че най много растящи неща има точно на такива места, между гаражи, по ъгли на бордюри и тн... та между дъските се получват подобни условия. Ще го приложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Абарис честно казано не искам никаква манипулация да й прилагам .... нооооо не може .... вече пробвах миналата година ... има една по голяма част от мястото, където са наредени дъските север-юг - там го минава един познат с малка руска фреза ... до колкото разбрах е преправял ножовете и за разлика от други фрези, които са минавали през мястото тази дроби яко всичко - ако има останали треволяци и коренища всичко го реже като на салата ... сега в края на март като дойде човека ще я заснема да покажа ... освен това място има едно в страни /изток-запад наредени дъските/ - там реших да разровя само малко почвата /може би около 10-тина см/ ... амииии да ти кажа разлика си имаше голяма - не станаха така добре нещата там а са сяти еднакво с другите 

това с дъските ми хрумна преди 3 години като видях на съседа стоварените капаци пред къщата ... лично аз не съм виждала в нета някой да показва подобно нещо, но една жена ми каза че е виждала в Германия в една градина така наредени дъски, така че може и да се ползват дъските и на други места - нямам представа .... моя пзната от северна БГ миналата година също реши да опита идеята - нареди дъски около доматите и остана много доволна ... по принцип притеснението при хората са охлювите - да не се навъдят в градината .... при мен вече 3-та година ще редя дъски и нашествие на охлюви не е имало ... жената която реши да пробва с дъските каза че при нея има охлюви но интересно че точно там където е редила дъските не е имало - нямам обяснение за това .... но все пак почвата при всички ни е различна и можеш да опиташ на малко място някъде първо за да видиш дали ще работи при теб... аз съм много доволна защото не се налага да поливам често, не плевя, не копая ... а откакто наредих и мулчиращите пътеки спрях да кося между редовете - идеята ми е като насея нещата да не се налага да се обгрижват често - само торене /КЧ/ и поливане .... защото нямам възможност да ходя в хладният интервал от деня и хем не е добре да се полива в жегите хем не се и работи на 40 С в градината .... опитвам се да чопна идейки от нета де що видя и да ги наместя спрямо моите възможности щото при един може да работи ама при мен да няма как...

има разлика между участъка където са били дъските с мулч пътеките и другата част ... ето снимка:

zMSPyUpX6ezhH6JB954zclpECKiKw_sKi53M02Zp

в ляво бяха картофите без дъски и си е тревясало мястото там, а където бяха дъските с пътеките има сравнително по малко треви ... още една снимка от друг ъгъл:

JjLIBbiGU8edT1W7xN2HqWdFVdZik1hxtAap8n4L

в дясно е мястото с дъските а в ляво бяха тикви и тиквички - тук се вижда още по добре разликата ... та няма как само да разровиш малко почвата :wacko: трябва да се обработи ... 

---------------------------

на 7 март са посяти нови разсади тоя път само в парник с найлон без агривело - ще пиша какъв е резултата 

huWOiN7vO-EDUTgj-YKw-Lxfo5_WNPxzs49C0wL5

вчера като бях там заварих това:

LTJBnqv51lgEvEIrwfS9SOJ8iHEK9WhMdMl6fIy-

не е много голяма разликата вън-вътре дано не стигаме такива ексцесии като предния път 54 С /това е при слънчево време/ ... ще видя как е при облачно и студено 

-------------------------

птиците ще ми изядат ушите :mrgreen: за 2-3 дни изяждат 1 кило смес /май за папагали взимах последния път - със слънчогледови семки вътре/ ... идват на цели тумби и става голям купон :D ... един познат ми даде няколко закуски и ги накачих по ябълката в мрежи:

Ni8P85N12Yu_ZlCJGZcxY65GQd-opjjh5XSbeflW

и .... се наложи ресторанта да разшири дейността че няма място "по масите" ... чудих се какво да измисля така че да поеме голяма банда посетители ... и ми хрумна да използвам една ПВЦ срязана наполовина тръба, сложих и няколко кацалки от лозови пръчки и .... не е много естетично ама баш кат прасенца се редят там :D

mPI_33aSny9KhEV-wcSZVc5BKBa4ViIju1b2c6gY

големи мушмуроци са 

AiLQ_F1MPoGTzZosdVuO0vY-whj5nzog3qlQ_YHT

fXRkTz2Gz0tKD9fzbidxicttRu2QOtfTdkbq1g-q

ето и един маймунчо :D

h7uJhnQjcC2vSJEFxLpIVgfxY-8m3hr6olNhYLXJ

а отдолу котаците скърцат със зъбки :mrgreen: и точат ноктенца

0dO24etZiCVErCmwtXSD-92B-Jqhh4dGQ-OO8YZ9

dGiFsBeLzlGIxEO_Fd9I8XtHpchm-61IU87T3kiD

а други наблюдават отвътре :)

KJw6puKo2zPWRudkjPP1Tnm6VJsos6mEneZlt4nS

и да тестваме клип в гугъл папка 

https://photos.app.goo.gl/tHkmIBbS9GfrpUqI3

офффф голямо отплесване пак се получи .... върша и други неща и ту се връщам в темата, ту зачезвам .... изобщо тюрлю гювеч ... зарзавати, птици, котаци :ph34r:

явно само като линк излиза и май без звук ... ще пусна същото клипче за проба в ютуб

 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Надъхах се от Алис и ще разкажа какво творих вчера .... :D

започнах да редя дУшАмето на село .... първо обърнах старата тревясала леха ... хванах мотиката и .... се замислих - ааааа не, хората са го написали - Без Мотика!!! - не може така .... добре че има доста инструменти на село .... та взех лопатата :D /така може нали? - все пак не е мотика :wacko: :P/ .... заравних лехата и наредих дъските - готово е за разсаждане на ягодите ...

D7ULB4afNXMj_-DLRUmGLsBQOWepeKqlPLJ0_m0-

SymGH4aksKCc5vaHqqgfPn6Klc3IhXxjTweJqohC

между другото освен че задържат влагата и ограничават треволяка дъските пазят и от котешко нашествие - което при мен е доста голямо ... 

през това време половинката оряза половин асма и намери един покълнал кестен в тревата .... посях го ...

оставих няколко коренчета броколи от есента, които мислех че нещо не са наред - ама ме изненадаха приятно сега - имат доста разклонени глави - ще ги оставя 

BqCPZJXspJd1JW9NHpQ2neiE21Rza1zS95T80wPN

до сега все го сея на пролет и все се издължава от жегата .... но май тази година ще го посея на есен и за другата пролет ще е готово - издържало е на -18 С през зимата, на снега ... и нищо му няма сега 

в малкия парник махнах капаците на кутиите ... при 20 С отвън вътре в парника беше 40С - без агривелото само с найлон .... много са големи разликите през нощта и през деня .... както писах в чата - почвам да се замислям на тема парници .... 

въртят ми се други мухи в главата - например "микро" и "нано" парник /микро и нано го измисли половинката след като му разказах идеите си - но от инжЕнер не мой се очаква друго B)/ ... явно предстоят нови тестове ... ей затова не обичам да разказвам какво правя - щото хората казват че все с гламави неща се занимавам - ама от 10 гламави ИкспИримента все ще се стигне до една блестяща полезна идея - както с дЪските при мен :wacko:

амииии .... туй то за днес ..... :rolleyes:

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Гугълското клипче ми излиза със звук съвсем нормално. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

в неделя поставих нов рекорд

Afcipc9oYDHAfXSasDy7TfAS-uVx8d9xoxZKN3QX

започвам да се замислям дали да не използвам парниците за нещо друго :unsure: например slow cooking ... един Crock-Pot стига и до 500 лв /може да се преориентирам в производството ... /

чудех се защо при такива високи температури нищо не е поникнало, докато в караваната на ел. възглавница нещата поникват за 3 дни .... явно при тези температури влагата се изпарява бързо защото чашките бяха тотално сухи .... наложи се да нивелирам подложката под тавите и направо налях вода в тях да си има 

lmsgaDAC6XM_gH5FFE53TVzqv9lK2x2DnmWpZ6AT

положението е зле когато пече слънце върху парника .... но когато се появи сянка температурата е много добра

cdxAfRaMqCI9drKZWm2Lf9tzCD4dtPiXhi1yZ2td

та .... в момента търся начин как да излъжа парника така че да не се налага да се отваря и затваря ... оставих го в това положение - затворен с големи дупки в найлона за вентилация

GCOOHhCDC1e-vW042PzkqPtInfiOpQx6ELvKWP_F

.... всъщност защо да не науча котаците да отварят и затварят парника - те и без това по цял ден се чудят каква дяволия да направят ... :unsure:

и понеже парника на сянка работи добре - оставих един плажен чадър да прави сянка когато слънцето пече отсреща ...

/всички тези тестове ги правя за да видя мога ли да почна по рано с разсадите ... иначе от миналата година вече е ясно че от края на март и началото на април разсадите се гледат чудно навън в тези парници/

след експериментите до сега напълно се отказвам от гледане на разсади в стая - първо нямам къде и второ дори и да ползвам караваната за тази цел - не ми харесва как се издължават растенията ... друго си е като се отглеждат вън ... и трето много важно миналата година насях едновремено доматите от януари и доматите от март/април .... и почти се изравниха в последствие в градината 

ето разликата между тях 

6O_pTd-P8tdaHRQx6PUkBBhVHZmX7fLeXx_dlCdP

xoU9EjH76rJxtv_b1PD5L3vu8G2Wv2JJFaLQa5F2

tc0Oonp1bVE5AAwNqeCiOE8J-uF_CAKq_pSO9IAY

посях ги едновремено исках да видя дали като са още малки ще израстнат добре в градината - израстнаха си чудесно и тук се вижда как настигат първите :

1ktI9Qwx65g6FLEWdAv7BppJqzXH_8pr9jBAHBNB

в дясно са малките растения а в средната редица са големите 

----------------------------------------

и тъй като ми е любопитна историята с парниците в неделя реших да насея и малко "нано" парници - ще сравня 2-та варианта - в малкият парник с найлон и тези с чашките /в малкият парник са посяти на 7 март а тези с чашите на 11 март - да видим сега кое кога ще расте и как/ 

първо се сетих че имам от онези чаши за капучино или не знам за какво ги ползват - със сламките 

GXYVvoFszwyxAMMxmwfV8mbxd7gIkAHMLZFznYBw

изрязах дъното

N1W8j3yVaeynnmbiin7bobgZjmJKh2Ea9zdZWnrZ

и сложих салфетки вътре за да държат почвата докато сея

ao1M4vxQJO2m40PAwII-DwXDnhO3mvXEWkZ_6Pmz

този път взех от тази почва за разсади на Лактофол - не съм я ползвала до сега - за проба я взех

bXZBDgUtGssLlpOtigmYV21F0HeAGEKcXzXgQkQ6

не ги пълних много - съвсем малко колкото да стигне да си пусне коренче семето

LQeHbp-QUBFm05lXEkNsOmDiDnY11wkeg_eNdECs

Bv_Zoth8JZvvwHAF2cTFrwG5HPdECFpXBmloqU0m

тези 3 чашки са само за пробата - взех произволно семена на кейл, айсберт и домат ... идеята ми е да ги заровя малко в земята и в останалата част растението да може да расте .... 

v5kUjP9CI_u5A9u4gxXBlvKkmapgMWzLNCcz3DG2

после само ще извадя чашките от земята 

направих и още един тест с чашки от хартия - които направо ще си останат в земята - няма да вадя нищо 

Hxg87DVaH7RL9aw280Y0GAaKdfznHqc-BqGsCNPo

tt-abfgENvRpkioXcqc30XJdVkGLltR9fY3t_LWs

тези пластмасови чаши са големи - за бира може би към 400- 500 мл - та има място да никнат вътре 

разбира се може и направо да изровя малка дупка в земята, да сложа една шепа от почвата за разсади и да си сея директно семената - захлупвам с чаша или изрязана бутилка и ... чакам да видя резултата 

защо си играя с всичко това .... защото все повече клоня към идеята за отказ от парници изобщо /ангажимент си е/ ... сяла съм преди директно в земята но не всичко е излизало добре - предполагам от дъждовете или от поливането с маркуч ситните семенца потъват дълбоко, после идва факторът котки - не нашите а всички общо и съседски и наши - няма как да се контролират .... миналата година така изгубих 100 корена крехки марули в сламата .... затова при мен дъските работят много добре ... остава да си избера кой варинат ме устройва с засяването - дали ще ползвам мини парници за да имам здраво растение засято в земята или да засея директно в земята но да го предпазя докато израстне .... не съм пробвала до сега с бутилки да захлупвам - притеснява ме конденза как се отразява на листата и дали няма да се сварят /уж има дупки за вентилация - но все пак/ .... докато не опитам на моя територия как работи няма как да знам ...  :flushed: 

.... айде отплеснах се много пак .... истината е че ми е кеф да се занимавам с всички тези щуроти в градината  /а спре ли да е кеф сигурно ще спра изобщо да го правя/

важно е човек да е ангажиран с нещо което го радва ... :) 

всяко същество си има занимания - въпрос на интереси е  :P:

zLBa5LpusHH85mhy6ooVzF0agYztaWt6EC-acRBJ

Jx3WpRWWn9r5vLUq34c2lai5HglUSLUt2GlpxHDa

PLX-1xbnXDpOFWr5wwFzau_TkvCfDJl5fjPjGTwy

нъл тъй? :tounge_wink:

qfKfW3L78HkhZxpS0Z5fdzdMbSFf8Hg6TmW86mYl

  • Харесвам 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Убийствени снимки!!! Красота!

А защо мислиш, че в малките чашки ще е по-добре? Ще се сварят доста по-скоростно, според мене.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Алис никога не съм тествала бутилки при мен.... виждам в нета на места работят, но сигурно при по-нормални температури навън .... любопитно ми е и искам да сравня успоредно с малкия парник ... и аз имам съмнения че ще се сварят - но трябва да е тествано и отхвърлено като идея :) 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

вчера 14 март беше рожденната дата на Айнщайн :tounge_wink: ... и аз реших да разсадя ягодите - белким станат изумителни като него :D .... но .... тъй като и мъжът ми е роден на 14 март - не съм сигурна какви точно ще станат - вероятно ще трябва да ги поливам с повечко бира :wacko:

YmPwaJVpubK9swGl2Z6wNIK3z61tpwfUuHXOxL5m

миналата година засях 2 реда - сега вече стават 5 реда и половина :)

..... като гледам снимката си давам сметка какъв треволяк е наоколо и колко добре се е запазило мястото с дъските и пътечките - тях не съм ги махала изобщо - така си седят от 1 година, само махам средните дъски и разравям почвата между двете странични 

хрумна ми идеята да заснема всичко което е оцеляло през зимата на открито - без найлон, без агривело - под снега и на -18С ... ето:

магданоза

yKtrO9bMZ1lWCmSoLrGRsAkv1c8k1g2QqKdxYOQm

спанака е 1 педя /сях го някъде към ноември - декември/

kooEWa5DPS1yUjA7o7MAYOR9QTbbJl2HG-Y-7nVf

къдрави марули, лук и чесън - и те са сяти тогава 

_e5DYwcXX5pRq_j1MJ35QQjvXvJeKKHnxtOo3uul

праз

RE13bp8TG1NgUVRir2rKVTPd9uiHsubayUbDurxo

кейл, червено цвекло

t56QbU56WrI62r8DKNySiq__DY6kHrKQzxCRznV1

NYA6JpSKo8x9yD_7N6FkgMjhGATCM3REZ6Oa1Y0W

а това зеленото - братче само да го гледам ми стига да се енергизирам :mrgreen: :

YCtMiGA_c0_tKZXFcc4mYXnk61Dfkr6aE6-Lfq5W

и броколито ме изненада също - мислех че си е заминало 

aL75ymR6hE5JKUWOa9TmCX1nwj5UASlnymTvIqqc

ма таз тема станА - Детска книжка с картинки :flushed: 

/но ако е от полза на някой, ще е добре - по скоро на гостите които влизат във форума - другите знам че са умници :yum: - имам голЕм респект/

та .... отплеснах се :D .... само да кажа че не е много приятно след като си се изморил яко да видиш такваз гледка :

PCutOOYjf9C2C9A6On1-Xltj6VyX_yHDQQav0lz9

котаците се препичат на слънце връз шезлонга, докато ти бачкаш "на полето"... :confounded:

чашките за тест в мини парника са доволно влажни сега, след като налях вода направо в тавите ... но все още нищо не никне - ще ги изчакам още ден-два и ще ги поникна за 3 дни в караваната на ел. възглавница и тогава ще ги изнеса за проба пак навън .... извода е - с външните мини парници най-добре е да си почвам април както миналата година, дори и по-късно посяти много бързо наваксват - иначе става, но трябва да живея там и да се отварят сутрин и затварят вечер когато е много горещо.... 

очаквам да видя резултата от експеримента с чашките в градината :)

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас спанака, марулите, кейла и другите неща от есента без друго, освен слама отгоре, са измръзнали и умрели. Спанак, рукола и марули под найлонче от есента са с размер на листото около 5 стотинки. Мисълта ми е, че има по-важно от това колко е била еднократно най-ниската температура.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

да, вярно е Боби, това е важна отметка - пропуснах да кажа какво е било времето

-18 може би е било ден два не помня ... при нас е много шантаво времето в долината, зимата падат доста а лятото пък се вдигат много - напоследък забелязвам че сме често на картата в новините или с най-ниски температури или с най-високи ... тази година декември-януари беше топло, даже нетипично ... после пък свиха студовете ... все сме нагоре надолу по скалата .... а при вас студа се задържа дълго 

тук с парник навън ставаш на луд /съдя по съседката/ - през деня бием рекорди за топло а след няколко дни през нощта бием рекорди за студ 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

в това шантаво време вчера бях приятно изненадана от нещо ...

5aCbi3h_dMB3olZyKwgSjgwoYGME0gWrk-ebOzkq

WN6_Fn7BUv9uRuJuzDS2t_iO14Ooois3BdbhLA5f

nX_F1h97Lzb3IhhmDplmr-kJ2QhFwwiik1CEp0h1

минах да огледам мястото което скоро трябва да се фрезова и открих Вшмугнати сред тревата тез марулки - големи са около 5 см - готов разсад - хех .... миналата година оставих една част от марулите и семената са се пръснали навсякъде - презимували са и тъкмо навреме се появиха за преместване в лехата с марули ....

това ме навежда на мисълта че тази година на есен мога да пръсна семена от тези растения, които успешно си зимуват тук без покритие и да си ги чакам на пролет ... не съм го правила до сега - но може и да работи тук при мен 

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

:flushed: Готов разсад :flushed:

Ние на такъв размер ги берем и ядем най-често, разсадът ни е двойно по-малък от това в средата на последната снимка! Ако изобщо успеем да направим разсад де!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

При мене такава гледка може да има май месец. Не знам тези марулчета/салатки какъв сорт са, но ако са онези нежни и дребни, които се получават при мене, дори не ги поглеждам, камо ли да ги пресаждам. Много съм доволна от марулите. Сега сме ги почнали на салата, макар че са разсад. Докато изядем разсада, ще станат и разсадените за ядене. Ясно е, че марулите са в оранжерията, щото навън нищо не расте все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

:mrgreen: Бобиту ми вий сте лесни - направо от таблите за разсад ще ги апвате - няма нужда да се сеят :yum:

Алис не знам марулчетата къв сорт са - щото ги носи на пазара човек от съседно село .... но те не са от селото а идат чаааааак от Института в Пловдив :D /по думите на човека - а дали?, не е сигурно/ - идват в табли 2 на 2 см гнездата вкоренени ... един път само купих от тях преди 2 години - и после събирам семената...

При мен МарулЪт е на почит и съм сяла различни видове - Джентелина, Лоло Роса, маслени глави, тип цикория и какви ли още не - но тоз "Марул от Пловдив" съм го признала :) - най-крехкият сорт ... не изкласява чак до август ако е посят през март /за разлика от някой други/ - тоест цяло лято късам /аз не бера марулите - късам само листа и те изкарват нови/ .... сега се радвам, че тия крехки марули  издържат зимата навън на открито и наистина на есен ще наръся семе в една от зимните лехи и се надявам изобщо да не правя разсади за напред ... а тези трябва да ги преместя в леха сега, защото там ще се фрезова цялото място 

.... абе с две думи Да живей Марулът от Пловдив! :lol: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Айде събери семена и на срещата догодина или на есен да донесеш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

убуу ... сал дан ми мини котка път - че у нас бол :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Иска, тия капаци, ония капаци ли са? Колко са се амортизирали? Август месец, марули ли ядеш още :ДД

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

баш онез Гого :) .... с тях съм почнала темата - януари 2016-та ги взех ... за 3-та година ще ги редя - за сега държат ... а тези които са наредени в "зимната градина" не съм ги махала изобщо - така си седят от 2016-та ... виждат се в поста от 15 март ...

а марули ям гат съ сетя :blush: фен съм на зелениите ... що съ смейш :glasses::yum:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

малко отчет за събота и неделя :)

спанака вече е разреден :

ku2pD5MdkrSM3-o2gTx5gpMOFIB6gZIKqrTPmasR

от 1 м спанак излезе това нашествие - 3 реда и още торба за ядене .... как се побра толкоз спанак в 1 м :(

в средната леха оставих магданоза от миналата година и извадих до него презимувалите моркови - на тяхно място посях нов магданоз - с вилички - да е удобно за директно хапване .... /много добре пазят от котаците тез вилички - марулите в ляво така оцеляха след като няколко пъти губих по 50 корена/

и естествено в съседният ред до магданоза е .... култовият пловдивски марул !!! - самонасял се от миналата есен и презимувал успешно на открито 

чесънът и лука от есента са станали перфектни сега - тая зимна градина се очертава май само да ръсна семена на есен и да си посрещна на пролет зеленийките :rolleyes:

извадените презимували моркови :

CLKQHUB2nlnAjJysUqW4UvTsgPqaM2e5FZlY0LW9

и в това съм изненадана - бравос - една торба моркови оцелели зимата .... малко са брадясали ... ама и мен да ме държат на студа цяла зима и аз ша брадясам .....

и докато си редих спанака и марулите си спомних нещо ......

a5itvvdvuTd5KLGxFeuHsubTEwP9xICJ1N5VxG4S

 помните ли онез мозайки от едно време където бучкахме едни "копчета" в ситна пластмасова мрежа... ей такава мозайка точно съм имала като дете :

HbwcCsGkOOEIotwRg1Pe_3E5CSAJxQpXihGOlXdQ

щрак, щрак, бучкаш "копчетата" и става картинка ... еххх спомени .... та така изглежда и моята шантава градинка сега - с тез редове и набучкани растения .... да видим таз година в какви цветове и форми ще е арт инсталацията :D

а колкото повече време минава толкова повече тревясва и трънясва мястото за фрезоване ... не ми се мисли как ще се справи фрезата ....

AzkWpuwGzGt25CzSyPJYcX1PKt422OdUqe7BqPXh

KKbQJ0akY5iKVB7eqSS8ea_XRlregqSKeOtPTS2S

незнам ако се пусне "глиган" тук дали ще се справи .... и колко кила ще свали водача на глигани ..... :wacko:

..... те китайците решили, че и аз съм глиган по техните китайски години .... нооооо .... не бих се впуснала в таквоз приключение .... цъ.... 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Спанака разпльокан нещо. Готвиш ли го или суров?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване