Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Isa Bel

Нестандартни идеи и експерименти :)

Recommended Posts

Isa Bel

да спанака е разпльокан защото сега е преместен /разсаден/ - ще се съвземе до дни - като понарастне малко ще го заснема пак ... миналата година нали правих великото местене на зеленчуци :D - след дни се съвземат 

 

суров - на салата /този в момента е много крехък/ и сготвен с ориз - май само така го готвя ...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Абарис, душо - ето ти снимка от днес на спанака ..... снощи е валяло и само за 1 ден той вече се съвзема ... нормално е да клюмне растението след като е преместено - това да не те притеснява ако решиш да местиш 

-90xF0jxXU7EeJ24txMWDa84K21gDHzECGK2lpbh

ох чеки малко че ша си удариш носа тук в дЪските :D .... ей таз по отвисочко:

m_fbM8hPIqHe9_BWmGXqgIpx1VJqvno3sXyQj2-r

aKOmmKuvgEtfrkLXEQLqmE0DexxGJnSI5OZ1KoPL

зазяпах се в чата и се отнесох .... до къде бях стигнала :ph34r: ... не си събирам мислите в главата - не ми влияе добре тоз чат .... :blink:

IJtMQcX79DakV9c3mj_9p_K-E0PV50OTFcHqlOC9

KrifYRLRCXWL_FCpyKO15Jvk-SOJeMLjPKDsjflf

и тук един огромен жлЪт облак /мммммм красота Бобиту :P/

3RqJsKKzxg8L6yxVdw9DX24QV4poN2hWyzLzgHam

и за да не е толкова съсипващо красиво за Боби ето и една нетолкова красива хранилка :

WQ5znbjBxL7TPmrYeIe9OUxvFkw1CbBtXJD9BudQ

 

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Иван Юруков

А дряна режеш ли го всяка година. Ако да , как?

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Ванка, не го режем всяка година ... ние сме от 4 години там - незнам как е било преди .... през тези 4 години го рязах само на втората, защото клоните се бяха огънали и стигаха до земята .... също пречеше да се минава там ... не помня, но може би пак е било март, когато го рязах и не съм се замисляла как точно - просто взех една ножовка от хизбата и премахнах стърчащите клони, тоест вживях се в ролята на фризьор и се опитах да му направя прическа тип "облак" :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Стига да дава плод, проблеми няма! Иначе дрянът е традиционно растение за жив плет - садиш гъсто фиданките и ги режеш ниско и после се заплита страшно и може да се кастри с храсторез! Поддава се на оформяне.

0520248.jpg

5c156b85a6007d65b7b4df0341ac1223.jpg

 

пп: Ще ми се да вмъкна, че тази тема беше промотирана у ФБ с платена реклама, подарък от Гого!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

"пп: Ще ми се да вмъкна, че тази тема беше промотирана у ФБ с платена реклама, подарък от Гого!" :mrgreen:

Боби, готви поканите - искам ги с флюшки - джиджанки да са ..... :tounge_wink:

в таз тема влизам с лек страх, цъка кат бомба с механизъм .... :D

а дряна - да, дава много плод - даже идва човек от селото който ги изкупува ... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Изи, едри ли са плодовете? Чакам моите дребосъци да пораснат и ще търся калеми да ги облагородявам. Възможно е единият ми дрян (все още много малък, колкото едно лале или малко повече на височина) да е ашладисан, ще видим.

Днес местих спанак и чесън, че ми пречеха. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Да Алис - едри са ... миналата година беше сушава и аз се бях увлякла много в зеленчуковата градина - все забравях да поливам дръвчетата и роди по-малко, но предните години бяха добре. Аз не разбирам много от дръвчета - каквото трябва ще ти изпратя /мисля че ММ разбира - ще го питам/

хехе няма само аз да местя зеленчуци :) ...

аз вчера заложих семенца в караваната на ел. възглавница - домат /розов, наслада и биволско сърце/ и чушки /май бяха куртовска капия/ ... днес ще видя какво ще сложа ... правя всичко с половин душа ... все още имам надежда да се върне Тигричката /ако е яла малко и се е натровила може да лежи сега някъде и да се съвземе - гадно ми е че незнам дори къде може да е, за да ида и да й помогна .... хората казаха че имало и една овчарка отровена - ако такова голямо куче е отровено незнам едно малко коте дали ще се съвземе и зависи колко е яла/ ... знам че и ти имаш тигриче ...  те са едни миньончета сладури, много живи и енергични .... охххх ще ми липсва много ако не се върне ....

странно .... символично или не .... останаха Вяра, Надежда и Любов от 5-те котачета на снимката 

остават вярата, надеждата и любовта ... но може ли човек да се справи само с тях ако няма силата на тигър :confused:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

:) Хубаво е когато тъжните приказки завършват с добър край, за разлика от щастливите които се сгромолясват ненадейно ... Тигричката се появи – малко вяла, отпаднала, не й се яде, но е жива – ще се съвземе ... направо ми поникнаха криле ... хванах се и засях семена, колкото място имаше на ел. възглавница – кейл, броколи, люти чушки, праз, целина, цвекло и малко марул - айсберг и понеже Гого ме съблазни с тез главести марули – айде и от тях ... насях тази година концентрирано - после ще пикирам - да видим как ще стане :D

zaKz71-538m4KtyBcuvl7-lpFd2oQvGwodu0w73r

оставих възглавницата на ниската степен и открехнати капаците щото днес беше 25 С в караваната ... 

обръщам се зад мен и виждам това :

XxYNiPXkAyatyZOzW0q-SpTxk-G91XsKj__Fpnm5

излизам на двора и заварвам :

JRUM3Pkb_LVlWX0theblIGQcSSmzIZCIXCvykYdR

s6ZvJluL6OqYoCzZyXLYcPD0iovoVW3gnvwwmfho

mT4ztl2100mJteqZmRdXDGP8mbCWjgyN_gc6Eqpa

ей тъй се живей 100 години ... ко ни ти мине кола път ....

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Браво, браво! Много се радвам на такива гледки и новини! 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Изи, купих си бели пластмасови ножове за табелки, същите като твоите. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 16 часа, alys написа:

Изи, купих си бели пластмасови ножове за табелки, същите като твоите. :)

гледам нова пластмаса колкото се може по-малко да купувам, та затова като алтернатива за табелки ползвам ивички от пластмасова кофичка за кисело мляко.. режа ги от гърлото към дъното със ширина колкото ми трябва.. за таблите и кофичките с разсада си стават идеални, а ако ми трябват да са по стабилни за навън в градината ги перфорирам и ги набучвам на бамбуково шишче..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Една година и аз рязах, но мисля, че ще е по-лесно и удобно с ножове, както за ползване, така за събиране после.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

бай Варел искаше ми се да си намеря от дървените пръчици за сладолед - много ми харесват ... обаче незнам дали може да се купят от някъде ...

а за пластмасовите ножчета - редя ги в градината да не ровят котаците - има полза голяма .... после ги събирам и за следващи посеви пак ... понеже имах доста от тях ми хрумна да ги ползвам и за табелки - така хем табелки, хем и в градината ги буча .... преди да почна да буча в градината /за което си трябват доста/ и аз рязах само че от по твърди кутийки :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Дървени клечки за сладолед има в магазините за домашни потреби. За 1 лв. 50бр. Аз си ги купих след като набучих клечките за кафе :Д

Ако обичаш сладолед може да си събереш :Д

Аз мога да ти помогна да излапаме повечко :P

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

айййййй супер си Саня !!! ... ще погледна в домашните потреби при нас :rolleyes:

сладолед обичаме много и взимам направо от големите кутии - от тях режех лентичките преди да купя ножчетата :D ... а ти ако взимаш на клечка, може да гълташ сладоледа и да ме замеряш с клечките /аз ще съм ти благодарна :tounge_wink:, за разлика от котята - колкото повече клечки, толкова повече пречки :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

.... и така до къде бях стигнала .... до петък 30 март /много внимавам днес с датите че бай Варел ме прати в бъдещето и все още не съм сигурна дали съм се върнала ... :blink: /

 в петък вечер се уговорихме с бай Миле да дойде да фрезова в събота с неговата руска фреза ... до тук само тя ми хареса как се справя с треволяка и заравняването после /Боби не е нужно да се хилиш сега - може да не я виждаш ама трева си има и тя стана повече след дъждовете :( /

Spf0RVl-VGd6oSrS4YKwTxNMxcPTzXh1t2bjMpyn

тия чимове бяха почти непреодолими 

u2qQmJkWK4dsgpUhTSq1OYCDBP_7ag4dlUFh-oFq

каквото и да беше не можеше да се чака повече ... 

та бай Миле каза - добре идвам в събота ... в 7 и 30 ... :anguished: вечерта ли ? - не сутринта... божкеееее  :flushed:  туй земеделието не е лека работа .... веднага се сетих за едно клипче "че то 9 часа - ракиено време" 

споделям клипчето със топли чувства щото сигурно в очите на бай Миле и аз изглеждах по същия начин като го разпитвах за това как се ашладисва дрян  .... да е жив и здрав, че се съгласи да дойде да ни свърши услугата въпреки че го чакаше лозе за рязане ... 

ето я смешноватата стаааааара фрезичка - смешна не смешна аз нея си харесах :blush:

g9eFLx0_1ZxZfy1IvW_TIUaM1RNhp_zOC9OVipV-

YJdDP1FWkQ6LW_-Xi-9YNMl4SG9FtGnJGKvQ3whv

CimNrnJ0uvQ5oXkleM1yiI3_Wbj3c-bO6sH2a1Hl

и тук се набира в треволяка:

vvaNRcI4krggNPKYrpZ64iKEmUDM1WAsn6WL72J_

беше мокро и не стана както миналата година равно и сухо .... мократа трева се събираше на ножовете и направо си беше екшън - но нищо колкото толкова ... важното е че котките имат нова огромна тоалетна :D :

wndfRtlQB8BmY8RXfk97BcNjsjqNUiks0OGGDI30

ето така стана накрая:

CfYV26oEZ7EDC9zjdUHGji8bTmHQk26wNvIhAQvE

докато бай Миле фрезоваше аз шляпах насам натам с фотото ... сутрин по роса е най благо да се снима...

/сега ще се поолея малко - моля, излезте от темата ми :(/

плавдивският марул се развива добре след преместването :

UuvJH9Htje7gqCDNYh2ErL0QCVTzTrIMe4TlRsDT

всъщност правя четки на Гого, белким се сети да ми задели малко "кръгчета" да си направя хотел за пчелички :rolleyes:

WeWxvGjxAjrI6jZJZPjkR55ZlMFqj3dxZaI6Shw9

Fgd06Am3o3FCQX9Kfk8ejXbeOs1ZrVXCB9SexGJw

ох майко мила - тоз кейл си струва да бъде отглеждан само да му се радва човек на зеленото ....

RwTj0ODxuSaMVxPOOJTGM4Kf-VWqeSOM0YMdmLcm

много ми харесват цветчета поникнали в стълбите .... :

/ще оцелеят доде не дойде баба - "аааа, не може - трябва да е чисто и подредено" ..../

CuLCsd8AHWRYNFDzcKEQ8LFbgD2wqXOGNlzSb3ym

VVgqefqvtx1lqpIGPXcFz365OAadT7FJx3CXjbSg

YCyo7VE69gzsCisec_ICKmQXEQTQoq7sOZFDOods

и .... лаленцата .... колкото и да искам не мога се мери с адаша ... нищо ... ще чакам ...

zGOXg5EmlrE1aPCo5poqEWX57rGT2Xz6hIvkVFuc

8FOB1KtmRlyg8jHMaK0ITi_j4SfGCeAYi8Dk482a

QQU4p-LrOcQv4VWCTwpA2--hRyzqHGEy4ZkBXpJr

писанката на съседа - идва за закуска :D 

syQIPnaNTDuPAwORDsBT0PXABdXjgGtBFxK3ciVh

марулки, лук, чесън и ... "гюрлюци" :D

3J-OSzMebpFT6WptJhJSIexFNeq4HCGuhsQCL4kh

MXThETaWbtqpe0Tt_JAS4o1hdGICZWkcyi-eD2vp

Hoj_FiyeHucq-qSX_bV-Yoyuc-x8AwIUTzsLA2Bc

8y_Z9JBqWEBNUbpBS5Eeg8e-AmE1SakE5P5KWFxo

...... ще разделя постовете ... щото и аз вече се ошашавих ....

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

сега за дряна .... 

0AE4_Gl3ChiT2HwrEzcZyc8sRdZHL3TllZ_kkWnL

Алис, питах бай Миле за дряна, защото той и без това почна наред да ни обяснява за дръвчетата ...

ашладисването можело да стане август, не сега .... но според него не е много добре да пращам по куриер - хубаво било като се отреже от дряна бързо да се действа - може ако се сбъркам на есен да дойда на някоя среща в София да ти донеса :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

малко гостенчета на ресторанта да покажа :)

VoiGIcBSSV1keLN1blkdgYizGmaUw6YyWwYeAwgi

s7T8W_eELHzWJVUyzh7x7qA27rdEBRhmqOeN0gHr

iQk22RNetOKIkunlUnlGVFJ-4trW6rtreDxQlCIc

населено ли е, а? :D може да ми е грозна хранилката но птичовци са доволни - а аз им се радвам :)

свикнах много с тях ... като ида на село и ме чакат по дървото ... сипя им храна и почват да чирикат ... и те свикнаха с мен - като си ровкам в земята са на 1-2 м от мен - усеща се, че мястото е живо когато са край мен :)

BIiy-dP3HqpY41vMWORFgCaDkXnABa__m5XUMo5R

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

на 30 март като фрезовахме не ми изтърпя търпилото и реших веднага да редим дъските и пътечките ...

q_q4LhqsW_HbVnbxqn11osDN8fgZSuykzLMUHSFj

в дясно остава само да дигнем конструкциите за увивните ... 

та това ми е идеята за таз година - около 60-70 см са широки лехите и около 60 см са пътечките .... тъй като не мога да си позволя повдигнати легла - ще карам с такива импровизирани ... смятам да оставя така наредено всичко и зимата да покрия с кашони, картони и каквото намеря - на пролет ще е готово само за леко разравяне /всъщност така са сега зимните лехи при мен/ ... лехите са около 8 м и след тях има още доста място за тикви, тиквички, пъпеши и дини ...

за съжаление не мога да се похендря като Гого на покрива та само толкоз се вижда :D :

BJU9YT0DBNuQ11ALAC5Uv3ATgVpux0lNF8Clr1Ir

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване