Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Isa Bel

Нестандартни идеи и експерименти :)

Recommended Posts

Isa Bel

картофите са посяти днес ... само да уточня че сорта - "нещо си с Е" е Есме - нов сорт - средноранни, представител на червените сортове .... до сега не съм хапвала от червените - ще дам отчет кой как се представя тази година  :)

разсадите се държат добре в парника с агривело :

UJXRABKD7FXvnk67515As_RPNrU1vPSD9kex35SR

AKqDCI798RP2H4vJ6saIBgSentoQyuJ-WHBzYj6c

yMt2LFWl9QnQWAdKANEqpy5sD6grzroWPzw_nIbd

сега ще измисля какво да правя със снимките за споделяне - по желание на Алис :smile: Ал-бум-че ....

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Честит празник на всички :) ... цветни, пролетни и живи ...

8oMRF18Qqm7zaPg-_mZvuS0PFrRfUElF_5YC_ttc

yzqDolSv-xyw3l1Dxh2d7RZvKxSWScED51v2WjN8

yez-u7zHneXHA0cIsksxxouwvvlKoIdIpmF9CIMh

qiLlA8mjUYkMSbY6f6UTAt3vLROhsdgYUf86kezb

OB5cIwriqOjdldz9zbzyKzkLc5EKkygKAF80TwAZ

Oy6wZuM7RdKi886V3RTxuMR_FKiqtHmUFj9epmfb

 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Третата отдолу нагоре не я виждам. Останалите са наслада за окото. А какво е това жълтичкото (мога да си съчинявам, че е прецъфтял цвят на дърво)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

жълтичкото е "твоят" дрян Алис :) 

пускам 3-тата снимка отново за теб ;)

77TkrLw15PMfOzuU3R-K_bzAt95DJNaBG_XXPvA8

айде и още няколко с нея ... днес ми е много отнесено ..... подгони ме носталгията .... :huh:

Q1fCeXAKKqJ4qplbvphT0SN8KlLbS7Xc4xiwDrPn

uz7ds9hmSpAiH85oxkDouUTz2wsTXXk780gkMSQA

wFeSySucUgsykTp-9mlC4_x332PQK2hQcEk6Ealx

u1AfvAxgr6M8X9MeoUCXSscbtJG-1NietvhhixRR

XKicyoSw4mdmFsCtC7vqhZ7mThnDJMrh9Mzm492f

JUo1Gn2Cpdenpn58PH8iuPz3jECnEbQjBUceGaDs

/ един вид хипотетично албумче за теб Алис :P - дано да ги виждаш /

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ехааа, Изи! Красота безподобна, благодаря!!!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

:D постарах се да вгорча живота на Бобиту още повече .... няма само мен да ми е зле днес :lol:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

и тъйййй .... влизам леееекинко на пръсти, по тарлъчки - дан мъ види Бобиту че пиша в темата си ... :ph34r::P

почвам да се изказвам по реда на снимките :rolleyes: /дългичко ще е ... не е нужно да се чете :D/

първо полянки за Теди /е не са английски, малко селски са ама - каквото такова ... пък то от скоро селото го направиха град Теди - тъй че .... /

UQWqkcWGmObigWbCcYrhJeBl-y3dCEiHuQ5yaPEQ

насред полянките и лапад се намира ....

gXMvFjR3svclSE_Z065FVu2nx3_cO4bT-TA9KJUT

kscfQ-5ecZbWtZFBafT8dHvpEVJx_cxZN6aYoS6R

ей, искам да се изфукам пред адаша с жълтите лалета - ама инати бе - още ги няма .... нищо ще чакаме ...

подправките вече са на линия :

салвията тръгна

a2P1ypL3zOreSmk6eCGS2rH2QuHQO0lsWbz2rvjw

джодженът: /тук му казват гьозум :)/

a0_36MRx3p06VSvjqPO6LASlyuO97GrePeXPhlm_

ментата:

RnQZAX6QJ_BZAoOc9LlPUcsG8J9fhVtzgBR9PuAn

дивесила: /и къдяй тръгнал сега тоз ойлюФ - да го пита човек ... ей, колко табели съм наслагала на къде да одят ойлювите и ... не четат бе ... като ги напече и ги Фаща мързела - ходят през просото .... а ред трябва да има .... ред!!!!/

sVwUMEBoqBJOJt6PJAL4omLoNb-3rDy0RuX6fcHl

така изглежда големият полянчест батак при мен ... скоро цялото това зелено море ще се излее къмто пътеките и дъските и ще ги погълне кат ламя ... 

ZhchdXkQBod8sDsZsaGOD52n8gFBjuhiMRqpGFm6

по празниците си играх и "преоблякох" парниците ... край на найлоните при мен .... категорично заставам зад агривелото ... след всички опити които направих и достатъчно сварени разсади /дори и в най-големите студове/  .... за мен това е начина - агривело ... изрязах и ленти найлон за всеки парник - които са с около 7-8 см по-къси от височината на парниците ... идеята ми е ако започна в по-студено време да правя разсади само ще слагам тези ленти върху агривелото като предпазен пояс и ще останат тези 7-8 см отгоре само агривело за да дишат добре парниците ...

q68JZHwbhOjINroEHf5gzerKm_oUo48GS8bhsVhr

тези дни беше адски горещо тук, а ние ходихме чак към 2-3 часа след обед на село ... при плътно затворени парници със стъкло отгоре - нито един разсад не беше сварен, напротив разсадите растат много добре, не се издължават /за 5-6 дни все още стоят до ръба на чашките, а като бяха в караваната преди още на първите 2-3 дни и ставаха поне 3-4 см издължени над ръба на чашките/ ... наблюдавам ги как нарастват на дебелина но не и на височина

IvYBqeY2MgGCvULugy8rs_mcRxeUcVVWUIYIDZsq

WsuRwziGav8GKGtH06UYyHeQy_gHigkOIIN7EiUW

8Ka50Bc_l8H5XTj5nBk0KXAkOEgRDIw1feBCYXzC

OF9316RGN1Ef9Y2WIHDcp4VqyZeZ1GDC3y3YcWu4

насях още тарелки с тикви, тиквички, краставици, пъпеши, дини, патладжан /син и бял/

r66AxBtc2kUyKw05F_GDrZtpl2dqFiTx9BarPoaM

ох и тук като се сетя за щайгите на бай Варел - къде съм тръгнала аз с тоя "детски сервиз" да си играя .... трагедия пълна .... ама като нямам място за разсади - така карам поетапно... идеята ми е после като бучна тези разсади като основни в градината между тях ще пускам още семена ... понеже не съм с капково - така ще поливам всичко наред и което иска да си расте ...... 

Алис, след като тествах идеята за мини, микро, нано и тем подобни парници /семенцата покрити с чашки в градината/ се отказах от всичките си лудости, защото ако посея семките в градината тогава трябва да ходя с маркуча и да поливам огромна площ а ако ги държа в малките парници така поливам само в тях .... 

Извода ми от всички опити до тук е: най-добре за мен остават парниците облечени с агривело /в по-студено време се опаковат от външна страна с лента найлон, но да останат 7-8 см над найлона от агривелото за да дишат/ ... та така .... май по отношение на разсадите вече си седнах на д-то... :D

 

по отношение на цветята съм в лека катастрофа ..... :blink:

детелинките /оксалис/ тъкмо се подават 

qCgfS0uPEmCt7g5Vretk1X4iJlamKxyj28ZoEL87

и ... сигурно съжаляват...

FY6HsGxWBx_G4Yjvz7sWICGcwrR8xuA6lhIH8GnS

гледам гладиолите никнат

NqniDszVLe3q-YLtzvgnAs5Ns-HbsUt17QC8WsFJ

Сцила има на всякъде между лалетата ... красиви сини островчета

ZF1VZnSYHAojYAh4THn5-cg5df8Zxb8lREfgvLPW

yEwZ38TWXTs4As_zGnB_qLK4yuwWSYHEyS8Wea5A

лилиумите и те се подават

IfKNvldDE1GfcN4VhabnlhQXXzzDsmfzRWHwdB14

и .... нещо катастофално .... ириси, рози, кипарис .... насред поланка ... тази година смятам да оставя за проба всички цветя погълнати от полянките - искам да видя колко ще навреди това на цветята ... и дали няма да са по-добре в жегите така ... 

HzFGX2tPHz93cqI5PJ1GCKB49ZdOOGFoCeg8NvDh

ето я същата тази градинка преди няколко години мулчирана със слама 

w2e22i5eXgolVVMwPFmHqEIQdXKfPkWDZ0XWfY13

l4TKfJi81OPu2mQH-FW4Ow1UHFy4wT1lYpEhOAlx

добро място за излежаване 

sJJOB1D940rOFg34jsDmSeu_UZ5ZGJm6T8ub210X

ох и на края тоз цветен облак - на съседите черешата .... лелииииии гоУем кеф ....

neR3Lni6qoFtq4YBz-YRZHj6lypf915F0MtB14_1

/Боби, не съм влизала в темата си, не съм писала тук .... това е мираж, ... ти сънуваш .... :P/

  • Харесвам 9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Изи, не разбрах съвсем извода от експеримента - парници с агривело, евентуално по-къс найлон (лента) за студено време, а капакът от агривело ли е? Може ли размерите на парника или то май е без значение? Мое да опитам нещо подобно с пластмасова касетка, увита с агривело. И така си стои опаковано няколко дни? А в жегата справят ли се? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Алис парниците са:

70 Х 50 см и високи 30 см - малките,

100 Х 50 Х 50 см - големите ...

всички парници са със стъкло покрити - за да предпазя разсадите от котаците, защото те скачат отгоре на стъклото, да ги предпазя от проливни дъждове също ... сега за да не ги напича директно слънцето съм залепила агривело на стъклата отдолу /може и оризова хартия/ .... парниците седят плътно затворени докато ида на село /понякога и в 3 след обед чак/ ... за сега всичко работи отлично - снимките които пуснах са от 11 април ... явно при мен това ще е единственият начин да мога да си направя разсади :) /нямам помещение на закрито а на открито котаците вилнеят яко / ... жегите не пречат през деня, а ниските температури през нощта не пречат всичко да пониква - може би малко по-бавничко в сравнение ако са в топло помещение - но важното е че работи ....

ако увиеш пластмасова касетка с агривело само ще трябва да е под навес - ако завали дъжд да не ги "потопи" 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Или да намеря стъкло/поликарбонат за покрив, ще опитам сигурно (ММ ще хлъцне от новата идея).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

иииииииии .... забравих да напиша какво съм засяла до сега в градината - малко раничко ама като гледам колко е топло дано няма слани .... ако има ще покривам с агривело ....

от миналата година в градината има марули, лук, чесън, магданоз, спанак, кейл /обран преди 2 дни - защото почна да цъфти/, червено цвекло 

и тази година до сега са засяти:

25 март - магданоз

5 април - грах

6 април - картофи /Пикасо, Есме, Аризона/

10 април - копър, рукола

11 април - добруджански боб нисък /за зрял/

12 април - жълт боб нисък плосък, лилав боб нисък  /за зелен/, шарен боб нисък /за зрял/

kykHBrW1E02_WCD4KlHCovf1pP5Sn0294boZJ78c

направила съм дневник в гугъл докс и ще сложа после кое кога е поникнало, узряло ... :rolleyes:

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

няколко пъти се логвах да пиша в темата ... и си оставах само с намерението ... :huh: ... трудно е да проговориш след като нещо те е накарало да мълчиш .... но ... все някога трябва да се направи поне опит ... :huh:

та ... това е опит ...

в началото на месеца имах една щайга останали стари добре покълнали картофи и се чудих къде да ги посея - хрумна ми да махна една от пътечките с мулчиращото фолио и да ги сложа там между другите вече посяти картофи ... 

YO_EvICKY7bPkVC4Gegkpo2oHjUBLzY_IGNUZHjj

както се вижда около пътечката всичко е вече добре тревясало и сухо :) ... но под пътеката няма грам трева и е доволно влажно ... като опитах с лопатата да разровя се оказа идеално "рохко" въпреки че все пак е ходено по нея ... ето и след като е обърнато:

4EDKq4yzNtYSghrLmS4DqKgYntKN0hqU2m3SvYji

посях картофите и понеже бяха с огромни кълнове поникнаха само за 9 дни ... другите, които взех от агро аптеката поникнаха за 20 дни ... в момента са така - почти наравно, нищо че първите са посяти на 6 април а другите на 2 май:

fA2t5cQdlrlCKGgZPdH7CB1F5P7pQ9d_GlxZizrH

първоначално идеята ми беше зимата да не махам дъските, а на пролет само да разровя лехите и да сея ... но след като видях колко добре е почвата под пътеките ми хрумна, че мога да въртя пътеки с лехи всяка година ... вместо да трупам кашони и мулч върху лехите през зимата за да не тревясат - мога да ги оставя без да правя нищо и на пролет само да разменя местата на пътеките с лехите - там където е имало леха ще стане пътека, а там където е било пътека вече ще е чисто от плевели и ще е добре да се сее - така даже и земята ще си почива за 1 година ... ... та така с тази идея ....

.... докато днес не ме хванаха лудите и скочих на поредната идея - реших да направя нов вид експериментална леха ...  та не се знае изобщо докато дойде другата година каква муха ще ми е влязла в главата :unsure:

инспирирана от "плевелите" плъзнали къде ли не напоследък :yum: днес реших да оплевя тази леха в средата:

Q2RSwsjYmxzm7bzD-aC08enPwyDHm8LpXnEAK-gY

в нея няма все още нищо засято и е доволно тревясала :D 

оплевена, разровена и заравнена тя се превърна в новата експериментална леха ... имам останала още една изрязана пътечка от мулчиращото фолио, която стои неизползвана .... и днес просто и дойде времето... застлах я отгоре върху подготвената леха и ето как започна експеримента /да ме прощавате за идиотският музикален фон ама това беше първото което цъкнах от предложените на ютуб звуци - че нямам време да се занимавам с озвучаването - другият вариант беше да го пусна изобщо без звук иначе трябваше да слушате как се бъзикаме с половинката докато ме снима :D/ :

та идеята сега е да видим как ще расте всичко в тази леха сравнено с другите лехи ... после може да засипя и слама отгоре .... за тези които не са ползвали това фолио да уточня, че това не е плътен найлон а много ситна мрежа и водата минава спокойно през нея ... задържа влагата отдолу и пази от плевели ... мислех че ще е трудно с рязането на дупки - но не е ... също си мислех че ще е трудно да се сее през него но става много лесно ..... 

е, нищо чудно другата година дъските да бъдат сменени с фолио /хубаво е да има разнообразие/ ... но, да видим първо резултата :)

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Изи, може ли линк към подобно фолио-мрежа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Браво! Лека-полека минаваш към индустриалните похвати! Следващото е да наемеш мексиканци да работят в градината :D

Само да вметна, че резултатите не са гарантирани. В оранжериите на познат земеделец, където нямаше време да се фрезова, че се взеха в движение, под това фолио на есен беше плътен килим поветица. На следващата година махнаха тревата, фрезоваха, ново фолио, на есен отдолу беше килимче от врабчови чревца и щир и какво ли не. Същевременно това фолио почна да се разпада и почвата се напълни с микро частици от мрежата, особено около дупките. Накрая го зарязаха и минаха на плътен найлон.

Алис, просто търси мулчираща мрежа, ето пример: http://agrodrip.com/категория/градина/мулчиращи-мрежи-и-фолиа/мулчираща-мрежа/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Боби, тук вече има доброволци изявили желание да идват да работят :yum: - това не ме притеснява...

а за резултатите - затова се прави експеримент - за да се види ... много е важно каква мулчираща мрежа ще се ползва - има различни видове, за различни цели и на различни цени ... миналата година преди да сложа пътеките доста се порових в нета докато избера коя да сложа ... за сега съм много доволна от приложението  като пътека ... сега ще видим дали е толкова добре и за лехите :)

... този линк, който си дал не ми прилича на това, което аз ползвам ... при мен не се е разпаднала мрежата /сега я ползвам за втора година/ - единствено ме дразни, че се ръфа като се реже - но това е моя грешка .... има различни размери и можех да взема на размера на пътечките ми - за да не се налага да си ги нарязвам ... 

Алис, тук в района я продават в една верига магазини Багира :

https://www.bagira.bg/12488/покривало-за-мулчиране-h210-см-черно

точно от този размер и на същата цена съм взимала от там ... доста е плътна мрежата и здрава, миналата година преди зимата си навих пътечките и ги прибрах .... тази пролет ги сложих отново - четох че му дават експлоатационен период 10 години /е, дали ще издържи чак толкова незнам - но що да не опитам/...

за съжаление Боби е прав, че се използва предимно за промишлени цели и все я продават на 100 метра ... хубаво е че при нас в този магазин режат от ролките колкото искаш .... така че ако искаш мога да ти взема и да ти я пратя - само ще ми кажеш какъв размер ти трябва /гледам че на сайта им пише че е разпродадена/

Води се Почвопокривно фолио 

това е сайта на Mayer които го предлагат - там вече има всякакви размери и видове :

http://meyerbg.com/index.php/pages/index/4/1/0/218

това е каталога им: http://meyerbg.com/public/upload/user/katalog.pdf

от фолиото има тип MyPex има и PPX - мисля че моето е PPX ... не съм задълбала чак толкова в тази материя, но нека да видим как ще протече експеримента и може да се позачета повече по темата ....

тук намерих още един линк на който го предлагат /но пак е на 100 м :(/ : http://ecomaxfarmer.com/listproducts.php?dir=6&subdir=76&group=237

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Преди време четох тази статия, и понеже и аз размишлявам по въпроса реших да ви пусна, ако и вие решите да размишлявате http://zhivoselo.blogspot.bg/2017/05/cover-crops.html

Тоест, в покриването с мулч-мрежа или там някакво фолио - не се ли намаля прекалено органичната материя, пък била и тя от плевели? А и дали най-простата техника за справяне с плевелите не е преосмислянето именно на плевелността им? Миналата година при мен поветицата беше най-упорита - обгрижвах я, едва когато започваше да се катери по растенията, накъсвам я и я оставям да гние където съм я скъсал, другата, дето се плетеше по сламата и се разхождаше по земята си я оставях - перфектен жив мулч... а и ако човек я поизследва току виж се окаже нещо-фиксираща си! :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Ли във времето из темата ми има какви ли не начини за градинарстване - така както ти описваш, със слама, с хартия под сламата ... с дъски ... тази година е годината на плевелите при мен - оставям и цветята и зеленчуците  да растат без да се плеви нищо - направо ги сея в тревите ... като стане вече прекалено висока тревата тогава я накъсвам и слагам до растенията ... сега ще ти покажа къде са посяти червеното цвекло, кейла и айсберга:

XX2jaWAZT_5wX_HQmT0y-7lJ3_1H1x7eQVLUIXkQ

едва ли ще разбереш къде са ... но те са там и се развиха добре докато вече тревата не избуя много над тях - тогава се наложи да я намаля 

ето ги:

tH7PZIMlpuBLniSAerzktrlw-IV3ECj7_8B8ZAis

ws4rF2KnyYJ13Fle5pTYDuzIiNv504MafSKUWPgF

тази година първоначално всичко е така със слама докато после не тръгне треволяка през сламата и вече спирам да се занимавам с него .... през това време растението е нарастнало достатъчно 

6GrvZNDgNdcfzW8CUaWmqPahhc_PbRHleYgU3fO9

tbpgFyqxhcDx3KoP5zxaAuYaqZ9zhI3vb3TbbFO0

и вече изглежда така - достатъчно тревясало :D

HPcD0ECBYzZmZ7jsFUaU00lzaoT6AZSDbowgRzm9

вече доста идеи и начини за работа съм видяла в книги и в нета ... интересно ми е сега да опитвам различните техники тук при мен - на място, кое как се развива, кой начин ми допада - кое работи при мен и кое не работи ... та затова тествам ... и докато тествам - споделям /нали и аз от споделено съм се зарибявала :)

между другото първоначално се зарибих от хидропонното отглеждане .... гледах един образ как отглежда зеленчуци на покрива за ресторанта си ...

...  опитвах на терасата в апартамента какви ли не дивотии ... но трябва си техника ... малко след това се откри възможност да ползвам мястото на село /не се знае до кога/ и затова тествам в условия с почва ...

.... та ... хич не се числя към пермакултурното отглеждане :D .... към никого не се числя ... по скоро съм едно извънземно на Земята, на което му е интересно как хората отглеждат храната си ... за мен е важно да не се използват отрови и да има минимална намеса от страна на човек, да не се нарушава равновесието в природата .... 

... също е много важно да ми доставя удоволствие, докато работя - почне ли да ми пречи едно нещо "да дишам" - значи не съм на прав път ....

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хидропониката е изключително пластмасова... Ако искаш да ядеш толкова пластмаса, поне гледай към аквапониката! Как ще пазиш равновесието, като искаш всичко да е фолио и пластмаса, това ми е чудно - do elaborate?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

всякакви "поники" за сега са оставени на страна :D .... а за фолиото - достатъчно поляни, треволяк и плевели има при мен та да кажеш че всичко е фолио :D ... по скоро фолиото губи битката в съревнованието ;)

.... но! не мойш ми уби ентусиазма да тествам фолиото :P ... вече съм резистентна към твоето мрънкане :tounge_wink: 

няколко метра фолио няма да навредят на градината /освен ако не се убедя че наистина се разпада в нея/ ... и за агривелото преди бяха хората скептични, но се видя че има резултат ... и за дъските ми казваха че ще си напълня двора с ойлюви - но не стана ... така че - опита си казва думата накрая .... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

... годината на тревите ... днес Гришо се ужаси като видя градината ... каза  "мдааа ... те това е без мотика, снимай  сега и покажи във форума .... "

.... амииии снимах, ко да правя .... не е много за гледане .... винаги може и по-зле да е :)

следва разказ по картинки /не е за хора с ограничено свободно време ;)/ ....

те това е градината тази година:

8zZWHYOs95hKbk1hH6EVenoMQWPo9gANoWv3TkAm

нормално е човек да си помисли, че тук всъщност няма нищо освен треви ....

ноооо .... нека се приближим малко - току виж пък ни изненада някой зеленчук....

JQvFDVJxF_7FlCQOAv0c9Z_uvn6s2C1Ct-DVPZUF

ако някой започва да разпознава нещо - браво !

моите гордости и поражения .... да почнем с пораженията ... картофите .... тази година оставих бръмбарите да се забавляват .... експеримент - ако те са доволни, колко доволна ще съм аз? .... ще кажа после ...

94rqGRvAwvZTEKN5o8e9AHXA-tICb_9ZNZKXaSQO

и ... все пак зеленчуци се намират .....

добруджанския боб /за зрял/ - още не е готов 

eXo_EjPJt99qov8MET-oLZbu8zoEo2QPzTYKDnyN

жълтият боб /за зелен/ ... мисля че и на него му трябва още малко ...

uihXRUNQ-IEVJIpoELTbmLJpu9roRfOFIhD1ZApP

лилавият /също за зелен/ - той е вече почти готов ... снощи готвих от него

/цъфти с много хубави лилави цветчета, вътре бобчетата са кафяви/

JRkyjN9WRUx5qwnl7Ky5YNBmEfebE9Ul09g-brax

шареният боб /за зрял/ също не е готов още

5IyBvepVBPmHpMlfKL6FoOzCAIyjwR2Yaa3LKeMD

огромни тикви в треволяка .... до там трудно се стига .... поливам от 4-5 м с маркуча на дъждуване ... 

THxAMmWZ1dnPeS7zKtJa0F_ABsT4a5RpCbmdWxOW

тиквите от Боби:

T-DGDn1ainR2SGrL2skf9o4_2JdpoXH-sZ824uU8

8fK9JuEy7S4hUGm21ckUIqiE5ZfVPEVep6sST4D2

грах гигантски /Телевижън/

B4j1Znk5ABI98qkbL5aeKpkHpmFTRdk8J3JCd4uc

доматите ги навързах по този начин тая година - видях в едно клипче и ми хареса 

A7ZWgh--e039q7f62qJ4KSPK3b6bIh_7asRKT25y

наистина става много бързо ....

айде и аз да се присъединя към черпещите с тиквички - тези са от сорта Изобилни

s4tRJspl9wYHu_VkE3FtuvRpW0Mkdz1XeG6b5HDQ

а тези са от зелените

rgmf-af31i2xw5xgBeobquaYu1sXMCYfRMcovBVq

QldDmiwUpvAXAUH_szks1UoxGKe4JTtFnSNAIZfH

краставичките - сорт Тимур

1i3Wx66IfJYTLpSFHA2GkwdQNQzbRqEFQGVVmUln

къси около педя са - хрупкави 

eJl7KH6Wb-H4Wmcpcc76tyMtwCK2szlEIzpuOvBx

доматите чакам да се зачервяват вече .... тези са сорт Амати /бях ги взела от пазара за проба/ ... от моя разсад са старите розови домати - но те по късно са засяти ...

3u2LtJAAZrzu3Juc5oGrbBNk98EAMEOgWGgIjdcW

увивният боб вече се е покатерил....

7qVXMOUa4hR-oQwUTwoYWuRalync_2pc6-1b2dsI

под конструкцията на краставичките на сянка е червеното цвекло ... отново в треви ...

lmaZxp-Y2bdXSrxCiWYkMIycfCC53_syJwcKRiQf

а под конструкцията на боба са марулките - пак на сянка ... и пак в треви :D

3rnLrhOZLK5SDHgDWDoABBgNJlHWZ4nXh0lTqfPz

и ... да идем сега при експерименталната леха с фолиото 

OVSbH-wfvvGQ4rWsRXV-8f6Fyl_uUb04Rcxu6PsX

тук има какво ли не - чушки, патладжани, краставица, пъпеш, диня, домат, айсберг, кейл, броколи, ягоди, червено цвекло ... може и да изпускам нещо :D ... сложих всичко за пробата как расте във фолио ... за сега ми харесва ...

_vk8_eAt9WJMUHNJGcjysgTTYNrbkTCE7csYg51E

4Axwp_XMbVI2ljimGnDDWrnfrOPC8P2Ty5m59iL6

1zlIx2XKHVQFSHMtaToQHqLg3z9UEF70-RxhJQ3u

тук ме чака кейл за семе - вече са готови за събиране ...

mBB7spn9WI-3vsZNbJX64F1CLMyCxa38aX-jA5li

има и броколи за семе ....

и от този магданоз - гигант също ще се взима семе

5lVpxPONRTZdvMyzuOO6KLit_0wQ0J-nnm2BFZZm

а това е честа гледка из градината вследствие на сламата :D

wX2NEcf5kdbLaqHq1U838GGD47-0uHnaWyz4A3cf

тук има един нар оцелял през зимата

YbIjb4KEoPHf0W1eRF8OiGayKRet0uFLjX65nPft

доста салвия

4PTOOQJxAPhooz2CUaoW5OOleWdHHmI0LsSR8aoT

лимонен босилек /поне така си мисля че е ... днес взех за вкъщи да го опитаме - мммм ухае яко на лимон/

5ayzY8Bh3ijzRrwJ0MIyD0Pc2slSGVsriYXs9eNZ 

лилиумите на пра баба - разсадих ги на различни места из градината и се радвам че всички се хванаха...

r5RFQaEsgKgutQXZAFVkk0IxmFREV6Fli6K8jWyv

и .... ама как ще пропуснем котаците .... че къде без тях .... те следят изкъсо от всяка точка .... :D

ucfDpnWisQ5K1_8hRWGMW8vsWPeauadpV0ntJWQ6

jzOH3K0aYwPSlHweOfek4BG4DdscfWjF-rt1WkWS

о, разбира се че е по-приятно да седнеш връз посято колкото и свободно място да има ....

9eKUVRrdvh-Fiid2DDl06mKyoB9BEGaHTJv28mGM

rmArR9LzJE8tB8jY8w77CLeoWx7mW9KWawcfrFGv

така е то.... :)

  • Харесвам 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване