Към съдържанието

• Log in with Facebook Log In with Google      Вход   

Снимка
- - - - -

Среща в София

• Please log in to reply
В темата има 35 мнения

#1 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 06 февруари 2017, 16:10

Идеята на Гого за обикаляне на градините е супер, но да се има предвид, че неговата градина е за изложба и краси ФБ страницата, докато нашата примерно е демонстрация как се култивира троскот. Освен това домакинството е ангажимент, тъй че нека пробваме за начало една среща на неутрална територия, в някое кръчме.

Преди да стане прекалено сериозна организацията, да видим кой би дошъл на среща-раздумка, без задължение да носи семена за размяна. Реалистично според мен е преди края на февруари или първата половина на март. Ако остане по-натам, направо на феста.

Място на срещата. Не съм ходил по заведения от години (освен Поли в Люлин), тъй че по-запознати да предложат.

Време на срещата. Вариант 1 е вечерно след работа в работен ден, според мен реалистичен. Вариант 2 - в почивен ден, от обяд или следобяд. Само дето в почивен ден всеки гледа да мръдне някъде и... сложно.

Хайде, очаквам всеки да си каже какво може и иска :)

#2 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 06 февруари 2017, 20:47

аз общо взето мога по всяко време - стига да е ясно няколко дена предварително (предпочитам все пак да не е събота вечер, когато традиционно жена ми организира други мероприятия) 

#3 Стефан Стоилов

Стефан Стоилов
  • Градинари
  • 10 мнения

Публикувано: 06 февруари 2017, 22:43

Аз мога през седмицата - ако съм на работа - след 19.00. ако не съм - по всяко време. За събота и неделя - пак е относително, дали няма да има други задачи. Като гледам, повечето сте от западните райони, та ако се организира нещо може да е някъде в Люлин примерно?

#4 Теди

Теди
  • Градинари
  • 24 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 00:35

Мога през седмицата след работа т.е. след 17:30ч, но и през почивните дни също.

За предпочитане в близост до метрото.

Ето един вариант, ако ви хареса, с жива бира до метростанция НДК: http://www.alehouse.bg

#5 alys

alys
  • Градинари
  • 361 мнения

Публикувано: 07 февруари 2017, 01:00

Редакция: Утрото е по-мъдро от вечерта. :) Не ме бройте за среща. По-ясно от това, здраве му кажи.

#6 Лозан

Лозан
  • Градинари
  • 39 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 11:11

През седмицата след 17:00 съм на линия с ден-два предварително уговорена среща. Празниците съм пак на линия за сега, но е добре да знам по-отрано, че да отложа ските :) За сега казвам, защото още няма мероприятия по двора, но след месец се започва. За заведение нямам претенции. Така ще е по-лесно да се избере място. В тази бирария не е лошо, особено като спре тока :D ....да видиш как протичат крановете, а броячите спят :D :D :D

#7 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 13:03

Може би трябва да обсъдим и вариант за среща на обяд примерно в неделя - за такива като Алис, а и други, които не са точно от София.... 

#8 alys

alys
  • Градинари
  • 361 мнения

Публикувано: 07 февруари 2017, 14:35

Ру, не ме бройте за среща, ще чакам репортаж от събитието. :)

#9 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 15:17

Еми аз казах - поне две дами трябва да има, за да се вдигна на срещи... ;)

#10 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 15:55

Е ми освен да взема жената, и без това тя е главния мераклия!

#11 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 16:10

ама разбира се, че ще я вземеш, щом има мерак. (иначе ми е ясно, че така и така няма да те пусне без нея ;))

#12 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 16:26

А бе мани ти, с двете хуни е сложно, забравил си какво е :) ! Освен да напраим верно срещата в Поли до метрото в Люлин, да може поне за малко да ползваме бабата отгоре!

#13 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 07 февруари 2017, 16:54

Ами Люлин става, щом е до спирката на метрото. (Аз хич даже не съм в западен район - даже кварталът ми е много Изгревен ;), но Люлин с метрото ми е на минути разстояние... )

#14 Абарис

Абарис
  • Градинари
  • 57 мнения

Публикувано: 08 февруари 2017, 10:17

Тая среща за хора от София ли е? Щото през работни дни да се идва за седянка от дълбоката провинция няма много смисъл.

#15 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 08 февруари 2017, 11:53

Ами аз затова предложих, да обсъдим варианта, да го направим в неработен ден на обяд. Така хората от дълбоката провинция ще могат да пътуват спокойно, да пристигнат навреме, да обядват в приятна компания, да разгледат забележителностите на столицата, да посетят опера или театър вечерта... и да си пътуват обратно напълно изтрезнели от обедното парти...  - абе изобщо пермакултурна работа.... ;)

#16 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 09 февруари 2017, 15:11

Абарис, според мен за теб ще е по-сгодно да направите една пловдивска среща с Варела и Гого, хем по-близо! А ако тъй или иначе имаш път към София, кажи кога, може да се съобразим.

#17 Spasiya.be

Spasiya.be
  • Градинари
  • 22 мнения
  • София: Железница, Горубляне; Бургас: Созопол, Равадиново

Публикувано: 09 февруари 2017, 15:32

Да взема и аз ли да се запиша.. да попия малко вдъхновение и мотивация за тази година :D

#18 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 09 февруари 2017, 16:31

Ееее, браво, мислех, че си ни забравила вече, от как придоби оня имот на баира! :)

#19 Spasiya.be

Spasiya.be
  • Градинари
  • 22 мнения

Публикувано: 09 февруари 2017, 17:09

А, не съм! Как ще ви забравя.. просто в градинарството съм гола вода :)  Тази година ще се помъча да си организирам по-добре времепространството, пък току виж започнали да ми се получават някакви неща :D

Но с бирите не изпитвам трудности. Мога да предложа Спорко, като сборен пункт :) (малко е рокерско)

#20 Абарис

Абарис
  • Градинари
  • 57 мнения

Публикувано: 10 февруари 2017, 15:47

Принципно нямам ходене до София. Ако на някой от наоколо му се ходи може да измислим нещо да се обираме и да ходим с една кола или нещо такова. Ако не стане друг път ще е.

Хм, един приятел като чуе за Спорко само за това ще дойде. Ама пържените картофи едно време бяха по добри.

#21 Ivaylo Bogomilov

Ivaylo Bogomilov
  • Градинари
  • 32 мнения

Публикувано: 12 февруари 2017, 18:31

И аз бих се включил в една среща, идеята е супер :)

#22 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 16 февруари 2017, 16:54

Как сте за среща следващата събота или неделя (25-26), от 13:00 нататък (следобедно към надвечерно, кой когато може), на МС Западен парк?

#23 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 16 февруари 2017, 17:33

Аз съм ОК. 

#24 Теди

Теди
  • Градинари
  • 24 мнения
  • София

Публикувано: 16 февруари 2017, 18:01

И аз съм ок.

#25 Стефан Стоилов

Стефан Стоилов
  • Градинари
  • 10 мнения

Публикувано: 16 февруари 2017, 20:16

И аз съм почивка и двата дена.

#26 Ivaylo Bogomilov

Ivaylo Bogomilov
  • Градинари
  • 32 мнения

Публикувано: 16 февруари 2017, 20:26

аз съм ок за неделя, ама когато групата реши :)

#27 Боби Димитров

Боби Димитров
  • Админи
  • 910 мнения
  • София

Публикувано: 17 февруари 2017, 13:12

Ами хайде неделя, дано Лозан не е на ски, че да дойде и той да върже кънките :D

Който иска, може да донесе буркан с почва :) И семена, и резници, и каквото ви е на сърце :) Аз лично ще взема цялата купчина семена.

Ей тука, маси големи, няма навалица, спокойно: https://goo.gl/maps/BLi5vcB3LVt

#28 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 17 февруари 2017, 14:29

Аз мога да донеса семена от домати. Сигурно съм събрал от 15тина сорта, но количествата ще са съвсем минимални - по до 10 семки от сорт и не знам дали си заслужава, ако има повече желаещи - да си разпределят по 2-3 семки... 

От Лозан (дано да дойде) се надявам да получа резници от лозички за вкореняване. Иначе ако някой случайно може калеми да донесе би било чудесно, за да си пробвам ножиците за ашладисване. 

#29 Стефан Стоилов

Стефан Стоилов
  • Градинари
  • 10 мнения

Публикувано: 17 февруари 2017, 20:55

И аз ще се постарая да дойда! Ще донеса буркан, както и разни семена. 

#30 Spasiya.be

Spasiya.be
  • Градинари
  • 22 мнения

Публикувано: 19 февруари 2017, 08:44

Мрън :( Неделя съм на бооорд :(

#31 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 19 февруари 2017, 12:00

Мрън :( Неделя съм на бооорд :(

На боорд аз ходя в работни дни -през  уикенда е лудница. А и тази седмица ще е много топло и в неделя ще е по-скоро за сърф или водни ски... ;) 

#32 Spasiya.be

Spasiya.be
  • Градинари
  • 22 мнения

Публикувано: 19 февруари 2017, 18:28

На боорд аз ходя в работни дни -през  уикенда е лудница. А и тази седмица ще е много топло и в неделя ще е по-скоро за сърф или водни ски... ;)

Така като го гледам в момента, ми харесва. Пък и тва мойто е курс, гори ако не ида..

#33 alys

alys
  • Градинари
  • 361 мнения

Публикувано: 19 февруари 2017, 19:50

Нещо много е нашумяло това вашето "борд". И синът ще се записва на курс. :) Извинявам се за спама.

#34 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 20 февруари 2017, 10:06

Нещо много е нашумяло това вашето "борд". И синът ще се записва на курс. :) Извинявам се за спама.

При мен вече отшумява - аз карам от петнайсетина години (преди това - ски) и мислех да спирам вече (за да имам повече време за градинарстване през зимата ;)), а и обувките ми се скъсаха, обаче имах глупостта да споделя тоя факт (за скъсаните обувки) и колегите ми подариха нови за РД ... та се отлага за сега спирането. 

Алис, а ти вместо да спамиш - заяви твърдо, че идваш на срещата! Специално за теб се организира в неделя по обяд, за да можеш спокойно да си се прибереш с маршрутката.

• alys харесва това

#35 Лозан

Лозан
  • Градинари
  • 39 мнения
  • София

Публикувано: 21 февруари 2017, 12:43

Идваааам :) Ските се отлагат! В четвъртък ще се метна да поокастря овошките и да взема буркана, и резниците. В 13:00ч. във въпросната пицарийка.

#36 rururu

rururu
  • Градинари
  • 153 мнения
  • София

Публикувано: 21 февруари 2017, 13:49

Идваааам :) Ските се отлагат! В четвъртък ще се метна да поокастря овошките и да взема буркана, и резниците. В 13:00ч. във въпросната пицарийка.

Ако ще кастриш овошките и ако не ти е проблем - вземи някой резник и от тях (за калеми).

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни