Боби Димитров

Среща в София

48 мнения в тази тема

Идеята на Гого за обикаляне на градините е супер, но да се има предвид, че неговата градина е за изложба и краси ФБ страницата, докато нашата примерно е демонстрация как се култивира троскот. Освен това домакинството е ангажимент, тъй че нека пробваме за начало една среща на неутрална територия, в някое кръчме.

Преди да стане прекалено сериозна организацията, да видим кой би дошъл на среща-раздумка, без задължение да носи семена за размяна. Реалистично според мен е преди края на февруари или първата половина на март. Ако остане по-натам, направо на феста.

Място на срещата. Не съм ходил по заведения от години (освен Поли в Люлин), тъй че по-запознати да предложат.

Време на срещата. Вариант 1 е вечерно след работа в работен ден, според мен реалистичен. Вариант 2 - в почивен ден, от обяд или следобяд. Само дето в почивен ден всеки гледа да мръдне някъде и... сложно.

Хайде, очаквам всеки да си каже какво може и иска :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз общо взето мога по всяко време - стига да е ясно няколко дена предварително (предпочитам все пак да не е събота вечер, когато традиционно жена ми организира други мероприятия) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога през седмицата - ако съм на работа - след 19.00. ако не съм - по всяко време. За събота и неделя - пак е относително, дали няма да има други задачи. Като гледам, повечето сте от западните райони, та ако се организира нещо може да е някъде в Люлин примерно?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога през седмицата след работа т.е. след 17:30ч, но и през почивните дни също.

За предпочитане в близост до метрото.

Ето един вариант, ако ви хареса, с жива бира до метростанция НДК: http://www.alehouse.bg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редакция: Утрото е по-мъдро от вечерта. :) Не ме бройте за среща. По-ясно от това, здраве му кажи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През седмицата след 17:00 съм на линия с ден-два предварително уговорена среща. Празниците съм пак на линия за сега, но е добре да знам по-отрано, че да отложа ските :) За сега казвам, защото още няма мероприятия по двора, но след месец се започва. За заведение нямам претенции. Така ще е по-лесно да се избере място. В тази бирария не е лошо, особено като спре тока :D ....да видиш как протичат крановете, а броячите спят :D :D :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да обсъдим и вариант за среща на обяд примерно в неделя - за такива като Алис, а и други, които не са точно от София.... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ру, не ме бройте за среща, ще чакам репортаж от събитието. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз казах - поне две дами трябва да има, за да се вдигна на срещи... ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ми освен да взема жената, и без това тя е главния мераклия!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама разбира се, че ще я вземеш, щом има мерак. (иначе ми е ясно, че така и така няма да те пусне без нея ;))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе мани ти, с двете хуни е сложно, забравил си какво е :) ! Освен да напраим верно срещата в Поли до метрото в Люлин, да може поне за малко да ползваме бабата отгоре!

Лозан хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Люлин става, щом е до спирката на метрото. (Аз хич даже не съм в западен район - даже кварталът ми е много Изгревен ;), но Люлин с метрото ми е на минути разстояние... )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая среща за хора от София ли е? Щото през работни дни да се идва за седянка от дълбоката провинция няма много смисъл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз затова предложих, да обсъдим варианта, да го направим в неработен ден на обяд. Така хората от дълбоката провинция ще могат да пътуват спокойно, да пристигнат навреме, да обядват в приятна компания, да разгледат забележителностите на столицата, да посетят опера или театър вечерта... и да си пътуват обратно напълно изтрезнели от обедното парти...  - абе изобщо пермакултурна работа.... ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абарис, според мен за теб ще е по-сгодно да направите една пловдивска среща с Варела и Гого, хем по-близо! А ако тъй или иначе имаш път към София, кажи кога, може да се съобразим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема и аз ли да се запиша.. да попия малко вдъхновение и мотивация за тази година :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, браво, мислех, че си ни забравила вече, от как придоби оня имот на баира! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не съм! Как ще ви забравя.. просто в градинарството съм гола вода :)  Тази година ще се помъча да си организирам по-добре времепространството, пък току виж започнали да ми се получават някакви неща :D

Но с бирите не изпитвам трудности. Мога да предложа Спорко, като сборен пункт :) (малко е рокерско)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно нямам ходене до София. Ако на някой от наоколо му се ходи може да измислим нещо да се обираме и да ходим с една кола или нещо такова. Ако не стане друг път ще е.

Хм, един приятел като чуе за Спорко само за това ще дойде. Ама пържените картофи едно време бяха по добри.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих се включил в една среща, идеята е супер :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как сте за среща следващата събота или неделя (25-26), от 13:00 нататък (следобедно към надвечерно, кой когато може), на МС Западен парк?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм почивка и двата дена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм ок за неделя, ама когато групата реши :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде неделя, дано Лозан не е на ски, че да дойде и той да върже кънките :D

Който иска, може да донесе буркан с почва :) И семена, и резници, и каквото ви е на сърце :) Аз лично ще взема цялата купчина семена.

Ей тука, маси големи, няма навалица, спокойно: https://goo.gl/maps/BLi5vcB3LVt

Теди и Стефан Стоилов харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да донеса семена от домати. Сигурно съм събрал от 15тина сорта, но количествата ще са съвсем минимални - по до 10 семки от сорт и не знам дали си заслужава, ако има повече желаещи - да си разпределят по 2-3 семки... 

От Лозан (дано да дойде) се надявам да получа резници от лозички за вкореняване. Иначе ако някой случайно може калеми да донесе би било чудесно, за да си пробвам ножиците за ашладисване. 

Стефан Стоилов и Теди харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се постарая да дойда! Ще донеса буркан, както и разни семена. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мрън :( Неделя съм на бооорд :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мрън :( Неделя съм на бооорд :(

На боорд аз ходя в работни дни -през  уикенда е лудница. А и тази седмица ще е много топло и в неделя ще е по-скоро за сърф или водни ски... ;) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На боорд аз ходя в работни дни -през  уикенда е лудница. А и тази седмица ще е много топло и в неделя ще е по-скоро за сърф или водни ски... ;)

Така като го гледам в момента, ми харесва. Пък и тва мойто е курс, гори ако не ида..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идваааам :) Ските се отлагат! В четвъртък ще се метна да поокастря овошките и да взема буркана, и резниците. В 13:00ч. във въпросната пицарийка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идваааам :) Ските се отлагат! В четвъртък ще се метна да поокастря овошките и да взема буркана, и резниците. В 13:00ч. във въпросната пицарийка.

Ако ще кастриш овошките и ако не ти е проблем - вземи някой резник и от тях (за калеми).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тъкмо може да си харесаш някое семенце от домат. Ще нося по малко от следните сортове:

аморозо

Аунт Джъртис Голд

бели черешки

Бяло биволско сърце

вилма

Евъргрийн

зелено грозде

Златен медал

Литъл лъки харт

Матина

Пол Робсън

Спеклид роман

Черен ананас

Черен принц

черна слива

черни черешки

Черно биволско сърце

Теди хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз май няма да ходя, предвид скандалното време тези дни и слънчевото затъмнение, нещата си намирисват на чупен лакът за трети път.. Така че ще опробвам да го избегна. А и към 13 може да ме е хванал пиянският глад, ако не ме домързи днес да изляза.. Тъй че мое и да взема да дойда.. Пък! Боби, сменял ли си телефоня, ако реша нещо?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желание има възможност трудно, изкълчих крак в петък и скоростта ми на придвижване клони към нулата, ако има подобрение утре ще се опитам да се включа, а за малините ще откопая другата седмица за Теди и Боби. Втори ден лежа и се чувствам като Караджата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Лозан: https://photos.google.com/share/AF1QipM0YZ3echNIt9AEwgpDxrFirKuTsd_VPHKQQyNIv_zwVMl9GArOAUn2xAcQQgw5Xw?key=YzRTRHptVEZhLUQyNmc4NGxkRHBYRGtoN0N6VG5R

Отвори някоя твоя и кажи какво е дережето? Отворих няколко, само сухи люспички има вътре и една изядена с буба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://drive.google.com/drive/folders/0B-pnc6CdxH0NdjFabVRpWWQxdnM?usp=sharing

Тук може да разгледате част от доматите, чиито семена разменяхме вчера. Имената на някой от тях са "работни" варианти на българските - червен едър и розов едър от различни райони на страната. 

alys, rururu и Теди харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, мерси, страхотен албум!

Ру, от тези сортове, дето вчера беше донесъл, освен Лабрадор, кой друг би казал, че е ранен? Всъщност този въпрос важи и за Стефан!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матина е ранен - той, за разлика от Лабрадор, е индетерминантен. 

Зелен гигант и Пол Робсън раждат сравнително рано като за големи домати, но не може да се каже, че са ранни. Повечето черешки също раждат по-рано от големите домати.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехааа, мерси, страхотен албум!

Ру, от тези сортове, дето вчера беше донесъл, освен Лабрадор, кой друг би казал, че е ранен? Всъщност този въпрос важи и за Стефан!

Аз понеже ги отглеждам в неотопляема оранжерия, не мога да кажа, че имам особено ранни. Както ru каза, Матина, стават по рано, също и Идеал, Кечкемет, Дружба. Черешките, както и жълтата круша, ако ги подхраня 2-3 пъти с коприва и кокоша тор нямат обиране от лятото та чак до късна есен, докато не ги убият сланите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо точно Боби зададе въпросите си тук? Който се интересува от домати и грозде, ще отвори доматената тема. За лозето не знам дали имаме тема. За него пишем, където стане дума, което е признак на голям мързел. :D Мога да преместя постовете, но ще го оставя на Боби (за наказание :P).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Еми след като не са преместени да си кажа.

Боби и Руруру за сорта лозе:

На външен вид е 1 към 1, вкуса е приятен определено и много сладък, а за аромата не знам дали е мискетов, защото не съм такъв познавач на вината. За мен за 4 вида: бяло и червено и такива, които ми харесват и другите :)

Боби за семената от Пиния:

Довечера ще поначупя и аз да видя какво е положението. При мен 10 от 15 семена покълнаха и сега имам 8 живи растенияpost-248-0-14177700-1488377214_thumb.jpg

Теди и alys харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Освен на есен да докараш една чепка и да видим има ли мискетов аромат :) А за пиниите, погледни и ми кажи. Сега съм сложил останалите във вода, но подозирам, че са празни и те...

пп: Аз мисля да не местя постовете, тук се получи добра дискусия, пък и за наказание на Алис :D

alys и Лозан харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както го орязах тази година, може и по едро да стане. Дано годината е добра и реколтата е с добра захарност.

Теди хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.