Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Абарис

Търся български чесън

Recommended Posts

Абарис

Търся да закупя семена или разсад от български чесън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Дано намериш... Май който има, вече му е в земята. Предполагам, за това време, през есента трябва да се запаси човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Лани от Градина Жела предлагаха при нас 6 сорта чесън, 4 зимни и 2 летни, всички бяха много добри на вкус. Не си падам изцяло по тая идея за "българското". Нито картофите, нито доматите, нито чушките и една камара още неща не са български. Ако може тия растения да се приемат едва ли за не икона на България, не виждам какъв е проблемът с това да се ползват не-български растения?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Питам за български защото не знам какъв друг да търся. И за да не ям китайски. Като го пробвам, нямам нищо против да пробвам и други, стига да не са хибридни, магически или ултра мега нещоси.

 

После се сетих че вече е засято всичко, значи семена ако има...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ще ти кажа аз какво направих - отидох на пазара и си купих от български производител любимия ми чесън. С люспи на винено-червени черти и стрелкуващ (ще рече, че прави централно стъбло). Посадих го, изкарах го лятото, запазих си за посаждане в края на есента и така вече трета година :) Съветвам те и теб да направиш нещо такова!

 

Можеш да почнеш сега на пролет с чесън, който да сложиш за зелено. От сега го купи и го дръж на топло и светло и влажно, ще тръгнат корени и листа. Садиш го внимателно като се размрази почвата и след месец ядеш чесън.

 

Ако намериш летен сорт, ще имаш и глави, късно на есен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Alev Kochoolu

Български чесън Пролетен реколта 2017. 100% ЕКО ПРОИЗВОДСТВО. 7лв/кг
тел. 0888750118

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
valkil

Производител на Български чесън в Източните Родопи, купувал съм от него. Отглежда също фъстъци и боб.

0888884087, Митко мисля, че беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване