Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Царевица

Recommended Posts

Гого

Аз сега си търся място без балур. През картон не става да я садя. 

Миналата година я насадих и като изникна с нея 10 пъти повече балур, а ся кое къде е.., всичко стана леш и я зарязах. Наа балура дай му вода и става като царевица! :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

На 23.04 боцнах червена и черна от семената на Стефчо от срещата в Люлин. Следващият път, когато отидох на 29.04 вече се бяха показали. Направо се изумих... Покрай тях набоцках и тикви, пъпеши, няколко вида боб, земна ябълка и няколко разсада домати. Всичко расте та се пушек вдига. Това е в/у повдигнатата ми леха от клони, листа, трева и почва (в същата последователност). Там тази година е първо садене и мисля да ми е експерименталното поле. Като копна за да боцна разсада домат и отдолу полуогнили листа, ама мокри та мокри и едни червеи червени, като Хамериканските им братя :) Мисля, че яко са се навъдили и имат много за ядене там. Възлагам големи надежди за тази леха.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Лозан написа:

и едни червеи червени, като Хамериканските им братя

...няма американски събратя, това е маркетингова лъжа. Червените червеи (Eissenia foetida) са си 100% европейски и винаги ги е имало по родните торища. Сагата с "калифорнизацията" им е подобна на едноименното парче на РХЧП, и е резултат от маркетинговата стратегия на предприемчив американец.

https://web.facebook.com/georgi.beorgi/media_set?set=a.1615034595374939.1073741837.100006052418217&type=3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Еми да ти кажа и аз съм ги виждал още като малък в камарите тор на село...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И ние боцнахме 5-6 семенца черна за проба на 1 май, но до 13.05 все още ги нямаше. Или влагата е била малко (точно там съм пропуснал да метна слама), или е минал лигавия лакомник... Идната събота ще слагам пукливата, Минипоп и червената, да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Кажете как се стига до пуканките от пукливата царевица, моля! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Намазваш с олио един тиган, може една идея повече от намазано, но много малко. Слагаш един  ред зрънца, захлупваш и на силен котлон слагаш да се пукат, като често и енергично движиш напред-назад тигана. Сигурно и в МВ ще стане, но не съм пробвала. Стават бързо, за броени минути, ще чуеш как се пукат. :) После поръсваш с малко сол. 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И в тенджера стават, но без мазнина не стават по мой опит, и не трябва да е твърде много мазнината. За 3-4 минути трябва да са готови. Аз не бих ползвал микровълнова. Между другото, добавих към рецептата - като са готови чуквам едно яйце и бързо го разбърквам с пуканките. Много добре става!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 2 часа, Ру® написа:

Кажете как се стига до пуканките от пукливата царевица, моля! 

Миленка12:23, 14/09/2019

@Ру®, кочанчетата ги нареждаш на сухо и проветриво място и търпеливо чакаш до Коледа.

Миленка12:24, 14/09/2019

Можеш да я орониш, в торбичка от плат, пак чакаш до към ноември.

Аз слагам супена лъжица мазнина, шепа царевица, чаена лъжичка сол на силно загрят котлон. Първо правя нещо като запържване на зърната, като ги бъркам с лъжица, за да се омазни всяко зрънце, след това похлупвам. Разклащам тенджерата от време на време. Започват да пукат, чува се като автомат на автоматична стрелба, когато се чуват единични пукания ги изсипвам в тавата. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Остава да се провери дали не може да се намали времето от откъсването на кочана до тигана като се използва дехидратор или нещо подобно за подсушаване.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Дехидратор сигурно става, оть да не става, ама не повече от 40 градуса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Нашата пуклива царевица я берем когато растението е изцяло изсъхнало, обикновено е по това време, ако не са минали язовците де. До 2 седмици макс може вече да се рони и почваме да я пукаме. Сорът е PBF от бай Христо вземан преди 5 години някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Аз тази година събрах семена от няколко различни сорта. Искам да ги боцна всичките, но мястото е ограничено. Как да ги разположа, за да ги запазя чисти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ако искаш чисто семе, покриваш мамулите с хартиени торби и опрашваш ръчно (от друго растение от същия сорт). Но пак има някакъв риск. Да ги сееш на голямо разстояние е вариант, но може би сто метра и повече. Най-сигурно е времевото разделение. Примерно, сееш през две седмици сорт. Ако има ранен, по-добре го слагай рано. Идеята е да им разминеш цъфтежа.

Но късно почваш, кое време е?!

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване