Боби Димитров

Царевица

25 мнения в тази тема

Аз сега си търся място без балур. През картон не става да я садя. 

Миналата година я насадих и като изникна с нея 10 пъти повече балур, а ся кое къде е.., всичко стана леш и я зарязах. Наа балура дай му вода и става като царевица! :Д

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.04 боцнах червена и черна от семената на Стефчо от срещата в Люлин. Следващият път, когато отидох на 29.04 вече се бяха показали. Направо се изумих... Покрай тях набоцках и тикви, пъпеши, няколко вида боб, земна ябълка и няколко разсада домати. Всичко расте та се пушек вдига. Това е в/у повдигнатата ми леха от клони, листа, трева и почва (в същата последователност). Там тази година е първо садене и мисля да ми е експерименталното поле. Като копна за да боцна разсада домат и отдолу полуогнили листа, ама мокри та мокри и едни червеи червени, като Хамериканските им братя :) Мисля, че яко са се навъдили и имат много за ядене там. Възлагам големи надежди за тази леха.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Лозан написа:

и едни червеи червени, като Хамериканските им братя

...няма американски събратя, това е маркетингова лъжа. Червените червеи (Eissenia foetida) са си 100% европейски и винаги ги е имало по родните торища. Сагата с "калифорнизацията" им е подобна на едноименното парче на РХЧП, и е резултат от маркетинговата стратегия на предприемчив американец.

https://web.facebook.com/georgi.beorgi/media_set?set=a.1615034595374939.1073741837.100006052418217&type=3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа и аз съм ги виждал още като малък в камарите тор на село...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние боцнахме 5-6 семенца черна за проба на 1 май, но до 13.05 все още ги нямаше. Или влагата е била малко (точно там съм пропуснал да метна слама), или е минал лигавия лакомник... Идната събота ще слагам пукливата, Минипоп и червената, да видим.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.