Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Как да не си правим кокоши трактор

Recommended Posts

Гого

Привет!
Малко несполуки с моите кокоши трактори :)

 

Първо реших, да го направя с pvc тръби:

IMG_2162.JPG

Здрави, хубави, но като реших да изправя конструкцията, едната се пръсна и зарязах начинанието с pvc.

 

Реших да го направя с полипропиленови:

IMG_2304.JPG

Лесно се огъват, лесно се работи...

 

... и... лесно се огъват! :Д :Д

 

IMG_2313.JPG

 

хаха

 

Остават ми два варианта:

  1. Вариант със същата конструкция и заварено тънко арматурно желязо.
  2. Друга конструкция, с прави pvc тръби, които имат доста по-голяма сила на носене на товар:

IMG_2145.JPG

 

 

Снегът не минава през рабицовата мрежа. Лоша работа.

Надявам се, като се стопи, да изправя конструкцията и да я ползвам временно, до направата на нов по-стабилен трактор.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Геодезичният купол ще държи, но не знам откъде ще вземеш свързащите елементи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не може ли да е по-елементарна конструкцията? Направи я с по-високи стени и отгоре да не се затваря. Или ако се затваря, да позволява лесен демонтаж на покривната част през зимата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Те са прости :)

hubanimated.gif

 

 

Не може ли да е по-елементарна конструкцията? Направи я с по-високи стени и отгоре да не се затваря. Или ако се затваря, да позволява лесен демонтаж на покривната част през зимата.

 
Ако не се затваря отгоре, ще избягат. А и има лисици. Идеята е, да спят на високо, както по принцип правят в природата. Отгоре ще е и покрит. С монтаж и демонтаж няма да ми се занимава. Предпочитам да го направя както трябва и после само да го местя насам натам..
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Искаш кокошките да спят вътре ли? А когато вали дъжд?

 

П.П. Не видях редакцията. Ама пак като вали... и навява... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Има предвидено покривало от брезент, 3/4 метра, който покрива отгоре, и прави завет до долу в северната си част. А отгоре, където ще спят, изцяло е в завет от него. Чак, като приключи сезонът, тогава ще ги връщам в основния им дом:

IMG_1059.JPG

 

IMG_1058.JPG

 

IMG_1057.JPG

 

 

п.с.: Ако вали и навява, ще правя нужните корекции. Ако трябва да местя всеки път кокошките, заниманието с кокошия трактор е лишено от смисъл за мен.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Много им е хубаво на кокошките ти, блазе им. :) Обаче гледам, че през деня се разхождат по-свободно, т.е. не са съвсем заградени отвсякъде. Не те ли притесняват белките и лисиците? При нас една лисица посред бял ден беше дошла до стълбите на къщата и дори в първия момент помислих, че е куче. После като вдигна нос и опашка, разбрах, че е лисица. Спи някъде в близка постройка до двора ни. Имам желание за кокошки, но освен белки и лисици, има ястреби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мрежата е вкопана в земята и захваната допълнително с куки в нея. Допълнително има камъни около мрежата, против опити за прокопаване. Отгоре над нея всичко е с рабицова мрежа. Само врабчета могат да влизат, да се възползват от яденето на кокошките.
 

Преди да укрепя и направя наново кокошарника, кучето ми два пъти влизаше и ги избиваше до крак. Направих на кучето отделен двор, защото излиза от нашийника си. Вратът му е по-голям от главата. Да, но после лисица влезна и отново започнах от нулата. И така, нов и здрав кокошарник.

Кокошият трактор е в мандалата, която е със собствена оградка. Вечер кучетата са пуснати. Мрежата от кокошия трактор пада около него на около 30 см и трябва да не позволява прокопаването. А между тръбите през 15 см съм пуснал вертикално и хоризонтално поцинкована тел, за която е захваната допълнително и мрежата. Така, ако решат да прегризват, ще ударят на "кокал". :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Svilena Racheva

хм....много ми е мъчно да видя, че има и други с такьв опит, ако имахме ей такова място по-отдавна, сигурно нямаше да се случи...Аз за щастие,  видях навреме какво се случи ощв преди 4 години с куполчето на Таня, която преведе книгата на Линда Удроу и нашето от начало си е геодезичен купол- още е здрав, много рьждясал. комбинация между стари кьмпингарски рейки - от тенти и пвц трьби. много лесно се хващат една за друга- сплесква им се само края на металните, на пвц-то се нагряват и пак се сплескват и се прекарва един болт с шайби и не ти трябват никакви конектори. ще ти пратя снимка, ако намеря....Моля ви, да си помагаме за такива неща, кой с какъвто опит е натрупал, че да не се налага да откриваме наново топлата вода :)съвсем скоро ще публикувам и схемите за мандали ..адаптирани са за нашия климат :) чакам ги от хора, на които съм ги дала, че аз останах без компютър. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Svilena Racheva

 

Те са прости :)

 

hubanimated.gif

 

 
 
Ако не се затваря отгоре, ще избягат. А и има лисици. Идеята е, да спят на високо, както по принцип правят в природата. Отгоре ще е и покрит. С монтаж и демонтаж няма да ми се занимава. Предпочитам да го направя както трябва и после само да го местя насам натам..

 

може! този конектор изглежда много сложен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Svilena Racheva

post-31-0-89396100-1425735777_thumb.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Така захванати, колко здраво трябва да е стегнато, за да не се мести при натоварване, или когато цялата конструкция е така хваната, не мърда във връзките? Колко тежи един кокоши трактор от подобни тръби? Идеята със сплескването на pvc тръбите е идея, благодаря, Свилена! Ще опитам. (пистолет за горещ въздух и менгеме)  :)

 

Също да попитам, от равностранни триъгълници ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

 

Те са прости :)

 

hubanimated.gif

 

 
 
Ако не се затваря отгоре, ще избягат. А и има лисици. Идеята е, да спят на високо, както по принцип правят в природата. Отгоре ще е и покрит. С монтаж и демонтаж няма да ми се занимава. Предпочитам да го направя както трябва и после само да го местя насам натам..

 

 

 

Това е много добра система. Само свинските опашки да не прегорят. То и ПВЦ-то ще стане трошливо с времето....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Svilena Racheva

Така захванати, колко здраво трябва да е стегнато, за да не се мести при натоварване, или когато цялата конструкция е така хваната, не мърда във връзките? Колко тежи един кокоши трактор от подобни тръби? Идеята със сплескването на pvc тръбите е идея, благодаря, Свилена! Ще опитам. (пистолет за горещ въздух и менгеме)  :)

 

Също да попитам, от равностранни триъгълници ли е?

https://simplydifferently.org/Dome ето тук обикновено можеш да си сложиш диаметьра на основата и ти изчислява всичко само. за сьжаление не се отваря, незнам защо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Svilena Racheva

https://simplydifferently.org/Dome ето тук обикновено можеш да си сложиш диаметьра на основата и ти изчислява всичко само. за сьжаление не се отваря, незнам защо

Геодезичния купол, е най-здравото нещо- когато конструкцията е готова може да издържи на тежест равна на два пъти обема на самия купол.  Трябва първоначално да са поотпуснати, докато свържеш всички пръчки, после натягаш и всичко си идва на мястото. накрая го обличаш с рабица...но си спомням - има "звезди" с по 5 и с по 6  лъча, които се срещат и има само две дължини, на льчите,  които се отнасят една кьм друга 10:11. много ми се искаше да ти покажа нашия, там щеше да видиш има равнобедрени и равностранни, навсякьде търсих снимка, явно съм имала само в компа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ясно, значи, както тук на видеото има равнобедрени и равностранни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Svilena Racheva

http://en.wikipedia.org/wiki/Buckminster_Fullerа ето и информация за човека, благодарение на когото и ние имаме нашата къща и всеки може да си изчислява геодома :)  - дал е формулата на света, като е казал, че не иска да я патентова, тъй като това е божествена геометрия :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Къде я видя формулата точно в тази статия от Уики?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Нищо не става от този трактор. Всичко е деформирано, няма изправяне. Само да изпръхне земята и го изхвърлям както си е така. То за да се ползва някакъв материал от него, трябва 2 дена да разглобявам и да се дера в телове и само да генерирам още яд в себе си.

До края на лятото, еваш еваш, ще градя нов, за да го ползвам през есента. За пролетта изтървах влака вече.

А понеже оформих мандалата на място с най-много балур, сега ще я покрия цялата в кашони. Да видя какво ще стане. Иначе това място е неизползваемо заради тази трева.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stanko Kaishev

post-26-0-38774900-1426011447_thumb.jpgpost-26-0-43645300-1426011469_thumb.jpgpost-26-0-21141700-1426011493_thumb.jpgpost-26-0-97331600-1426011483_thumb.jpg

Да споделя и моя опит от 2011 год.Съоръжението сработи,действа от април до ноември.Аз в Бургас кокошките във с.Факия на 50 км.,среща в събота и неделя.Проблеми с кучета,белки,лисици и т.н. нямах.Проблема за следващата година се указа,че няма кой да събира яйцата през седмицата и да ги съхранява в хладилник.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване