Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Лили*

Абсолютно начинаещи

Recommended Posts

Лили*

Ще поливаме с пръскалка за райграс, като тези по парковете

 

Два месеца събирах камъните, че пречели :))

 

Ако съседите ме видят да събирам и техния боклук :ДД

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Първата година, в която си направих мандалата и реших да видя какво е да се гледа в слама, си мислих, че както пише, ще може с редки поливки да се гледа всичко. Та тогава сложих една пръскачка за райграс и с нея поливах. Когато всичко е покрито с мулч и навсякъде всичко е мокро, е много приятен въздухът и атмофсерата. Разходаш се в градината като след дъжд. Свежо, като оазис, в сравнение със заобикалящята нагрята и суха среда/пустиня. Наблюденията ми бяха такива, че лятото поне през ден трябва да се полива с това чудо, за да се поддържа влажност. На другата година изчистих всичко. Прокарах тръби и кранчета по краищата на пътеките, които закопах. От тях за всяка леха маркуч с капково и ми е мирна главата вече. АКо пусна да се напои за една нощ, при наличие на слама отгоре, седмица може да издаяни. Но аз умерено по два пъти в седмицата го пускам. Поливането е важен елемент в една градина. Не само защото е необходим, а и защото е времеемък. За мен е губене на време да седя с маркуча да поливам по няколко часа. Т.н. едногодишни капкови маркучи са стотинки, които не бих ползвал, защото се пукат от всеки трън и искат по-ниско налягане на водата. Другите са гумени и са по-скъпи, но са многогодишни. Зимуват си там, лесно се работи с тях и пестят много време. Към системата за поливане може да се сложи и таймер. Примерно отивате, вършите си работата, накрая пускате таймера и градината почва да се полива, било то и с пръскалката. След като изтече времето, спира и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

И аз искам капково, но тази година мъркуч и пръскалки. Няма система за напояване все още. Надявам се в планината да не е толкова горещо. Ако се налага, Саня ще ходи веднъж през седмицата да полива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Саня защо не пробваш това със шишетата, може да ти свърши работа в жегите.

 

Гого, като заровиш маркучите няма ли да им се удължи живота доста даже и да са най евтините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Абарис,

 

Това със шишетата го пробвах в градинката пред блока още вчера:)

Сложих 1,5 литрово шише от вода. Днес по обяд беше останало около 200 мл. Според мен причината е пластмасата на бутилката, беше от тънките, пробих дупките 3 бр.със шило. Диаметър му е колкото на дебела игла. Мога да пробвам с бутилка от кола, че с по-дебела стена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Днес в Кауфланд имаше засилен интерес към градинския сектор. Харесах си това

 

post-345-0-62411600-1488198559_thumb.jpgpost-345-0-24777800-1488198581_thumb.jpgpost-345-0-71355700-1488198613_thumb.jpg

 

Дали ще ми вършат работа,или просто ще си допълвам колекцията от инструменти за градината

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хм, дано ти свършат, но по мои наблюдения най-качественото нещо в тия снимки е маникюра ти! ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Не съм ги купила, снимах в магазина. Знам, че инструменти не се купуват от магазин за храна :)

Но имаше много купуващи и се притесних да не се мина :Д:Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Саня, просто трябва да му хванеш цаката да го направиш да сълзи колкото ти искаш, стените на шишето едва ли имат значение. Аз скоро ще трябва да разработяп прототип с маркуч (без да се престаравам) защото почнах да сея и още нямам водоизточник в градината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ами погледни в темата с инструментите - една мотичка е 40 лв само желязото, без сапа... Не е без причина. Ние семейно сме унищожавали 3 или 4 комплекта такива "кауфландски" - разбира се не същите, но купени прибързано от някъде за 5-10 лв и после още след няколко употреби се разкачат заварките и остават с една пръчка с дръжка :) Което не е лошо де, мини-садило :D Това са инструменти за саксийно градинарство, според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

На мен вчера ми се искаше да имам една мини мотичка или кирчица да работя на колене, и без тва трябва да си ходя на павел баня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

post-345-0-20938400-1488210818_thumb.jpgpost-345-0-87765700-1488210829_thumb.jpg

Тези ок ли са ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Чакаме снимки на мястото. После да кажеш какво мислиш да го правиш и чак тогава може да преценим кои инструменти биха ти влезнали в употреба. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Снимки на "камъните". Фотографа е мама, не я бива за тази работа :Д

 

 

post-345-0-31935900-1488376300_thumb.jpgpost-345-0-60128000-1488376318_thumb.jpgpost-345-0-48351700-1488376362_thumb.jpg

 

За сега плановете се променят. Родителското тяло реши първо да махнат старата къща и да сложат сглобяема такава. Дворът след два месеца ще се превърне в строителна площадка.

 

Имаме идея да покрием бъдещата градина с винили, за да не трябва след това да вадим от нея строителни отпадъци. Дали първо да я прекопаем или направо върху тревата да я завиваме.

post-345-0-55745100-1488376409_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Обсъждането на бъдещата къща на Саня преместих тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Боби, съгласен съм с теб, че тези инструменти са по-скоро за саксиино градинарство, но и в дворното си помагат доста. Миналата година си бях купил пак от кофата (така му викам на Кауфланд) едни подобни, но ламаринени и издържаха един сезон. Поработиха стабилно преди да се счупят. Миналата седмица пък си взех точно такава, каквато Саня е снимала и ми се видя доста по адекватно направена и масивна. Още е рано да влиза в действие, но като се започне с пресаждането е безценен помощник. А и за 5 кинта има-няма....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз му викам Кофаланд :Д Пък аз си взех едни готини сгъваеми лопатки за окло 8лв или по малко. Едната седи постоянно в багажника на колата и тая зима ми помогна да се отклещя от една снежна клопка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Вече имам първите засадени в живота ми марулки :Д

post-345-0-03869600-1488914625_thumb.jpg

 

В парник от Лидл

post-345-0-96011200-1488914679_thumb.jpg

 

Първия който направихме го превзе бабата която ще ни прави расад :Д

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Бравооо! Сега ще те е жал да ги изядеш  :(

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване