Саня

Абсолютно начинаещи

61 мнения в тази тема

Сега край храстчетата едни билчици и подправчици от юг средиземноморски. 
На сенчица и по-влажно може и здравец - той задушава плевели и разстила уханение. Край прозорците на къщата от юг малко лавандулка (вечно зелена и ароматна). Сигурна съм, че ще си откриеш точно твоите растения. Аз сложих също арония, цариградско грозде, къпини без бодли и др. иии мулчиране. 
Боровинките за сега само зеленеят, но нашите са на неправилно място и без грам внимание. Щеше да е добре, ако бях разгледала гилдиите по-овреме, та сега да не ми се налага да местя разни неща. (Боби, не се смей за боровинките!) :blush:

Нека да ти се получават нещата Саня!  :)

Саня хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Антоанета,

Идеята за здравеца и лавандулата много ми хареса, ще се възползвам от нея :)

Утре ще мина през Флората в НДК, надявам се да има нещо интересно там.

Мисля да взема още 2 бр може би цариградско грозде и спирам, че някой трябва и дупки копае :Д

Малини си имам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цариградско грозде (немско, френско) не на всеки се харесва. На мен вкусът много ми допада, но повечето хора май не го обичат. Ако има как да опиташ преди да боднеш... 

По-късно ще откриеш още позитиви на лавандулката.
Препоръчвам да не се дават много пари за растения, защото аз докато се ориентирам кое как и много си заминаха. 
Особено за малко място бих начертала някакъв план предварително в самото начало и като сме прочели за избраните растения (височина и ширина като възрастни, условия, изисквания и гилдии), да си го представим как ще изглежда на нашето местенце - освен полезно и с по-малко труд, да ни е и хубавичко.
Още съм на старта (май ще съм там дълго:mrgreen:) а вече местя част от насажденията.

Дано не пиша като за малко дете, но като знам аз - градското чедо как бях...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе и аз съм градско чедо :)

И аз дълго време ще стоя на старта, но поне имам желание ... докато нещо си случва, всичко е наред. Защото ако не се прихващат или ми умират растенията бързо ще се обезсърча и откажа.  Сигурно и аз ще ги местя. Купувам  по две от вид, за да не стане пренаселено. Ако ми  се видят малко, ще садя още. Сега след като няма други желаещи, цялото място си е на мое разположение 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, градинарчета! Казвам се Венцислава, на 30 г. и съм напъъълно начинаеща в сферата - мога да се похваля само с няколко домашни растения, които все още СА ЖИВИ (постижение си е!), също така съм подрязвала липата пред вкъщи и съм помагала с прекопаването, вързването и подрязването на лозето ни в покрайнините на Варна :joy:  Влече ме всичко свързано със земята под краката ни и природата около нас. С удоволствие бих следила какво обсъждат градинарите с опит във форума!

Хубаво лято от мен!

vikborikin хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла - тук се радваме на всички участници и помним, че и ние сме били напълно начинаещи!

vikborikin хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от нас си остават напълно начинаещи години наред :joy:

alys и vencislava.hristova харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха вече сме две :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.06.2017 г. at 17:43, Боби Димитров написа:

и помним, че и ние сме били напълно начинаещи!

ааа не съм съгласен! някои си се раждат научени :mrgreen:

vencislava.hristova хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.07.2017 г. at 19:27, Georgi Beorgi написа:

ааа не съм съгласен! някои си се раждат научени :mrgreen:

Ааа да, дървени философи бол, даже в България май си е нещо като национална черта :D

alys хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.07.2017 г. at 13:42, vencislava.hristova написа:

Ааа да, дървени философи бол, даже в България май си е нещо като национална черта

хубаво момиче, пък не си знае силата...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.