Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Нуша Калчева

Високите лехи на Нуша

Recommended Posts

Боби Димитров

Гого, с тример на бензин се работи много успешно. Освен това, ако са тесни пътечките и не особено равни, както са при нас, косачката не минава или не върши работа. Пробвах лани с бензинова, кофти резултат. Взех от комшията тримера за един следобед и светна положението!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нуша Калчева

Звъннах на няколко места в Бургас да питам за кофражни дъски. Цената е 280 лв и не може да си избираш еднакви по размер дъски.

Да питам за рабицовата мрежа, един кат стига ли?

 

Гого, искаше да споделя плановете за парцелчето.  Пет метра на ляво е къщата, а в дясно е лицето /16 м /. Рисунката не е много добра, но си имах помощник, който ми "крадеше" моливите.

 

Заложила съм азот-фикс. р-я / есенна маслина, облепиха, акация или елша и т.н./ по края + цветна леха. Арките в ляво Глициния, в дясно лигуструм в продължението на живия плет. Правоъгълника в долния край няма да се ползва временно, има метален гараж. Там след време ще бъде входа за дома. Не съм нарисувала в бялото поле долу /съществуващи/ овощни дръвчета.

 

Частта зад къщата няма да бъде толкова "стерилно", по-скоро "диво" с езерце. Това е на кратко.

Ако има въпроси или предложения, казвайте! 

post-157-0-80841000-1488714238_thumb.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Въъъй маняк, шефа на техническото чертане! Това и на компа не мога да го направя толкоз точно! Какъв е мащабът, едно квадратче колко см е?

 

А защо са диагонални лехите, за север-юг ориентация ли?

 

Като казваш, че си заложила растения по края - фиданки ли посади?

 

Рабицата е ОК да е 1 пласт, но я подгъваш нагоре. Ако имаш сковани сандъци за лехите, хващаш мрежата по техните страни, 20 см нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нуша Калчева

Боби, все още нищо не е барнато по парцела. Чакам ММ да се върне от обект и да се почва. Направила съм списък с фирми за снабдяване на материали, фиданки, ЧКЧ и т.н. , които ценово ме устройват.  Нещата ще се случват по етапно, защото ММ е много зает. Започваме с оразмеряване, последно обсъждане кои дървета остават и кои ще режем. Смяна на оградата и поставяне на врата. Следват лехите, сглобяване и запълване. Чак тогава ще садя храсти и цветя. До първата половина на април трябва да се сме приключили с всичко това. 

 

На въпросите... да, заради ориентацията. Извинявай под "заложила" имах на предвид  в плана за действие.

Мрежата мисля да я "закова" с тапицерски пневматичен пистолет за дъното на сандъците. Ще кача снимки /клипче/ на целия процес.

Едно квадратче от чертежа се равнява на 50 см

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване