Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Смокиня - неузряване на плодовете

Recommended Posts

Александър Ал
преди 21 минути, Kalam Mekhar написа:

Все ми е тая, дали ще разговарям или пиша с теб. Признавам си, че дори не ти прочетох поста. Успех ти желая и на теб !

Хич да не ти пука. То туй момче и мен ме изгони оня ден, щот казах, че пръскам лозето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Всякакви джендъро-вегански-еко-био идеологии се нароиха в последните години. Лозе може и да не се пръска, ако е от бял Отел. За щастие или нещастие, нямам нито една лоза от този сорт и се налага да пръскам. Черен Отел имам две лози за атракция, но и той си иска пръскане.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз черен отел изкарвам без пръскане, но някои години се прецаква. Имаме три лози, даже четири, и е интересно, че едната е стабилна и плододава всяка година, а другите се съсипват. Та очевидно място и растение дават разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М
преди 4 часа, Александър Ал написа:

Хич да не ти пука. То туй момче и мен ме изгони оня ден, щот казах, че пръскам лозето.

 

преди 5 часа, Kalam Mekhar написа:

Все ми е тая, дали ще разговарям или пиша с теб. Признавам си, че дори не ти прочетох поста. Успех ти желая и на теб !

Станахме каре......анатемосаните от тоя талант.......добре дошъл, от северозападнала, земляк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 7.02.2020 г. at 9:59, Миленка написа:

Ама защо говорим от 2012-та досега? Аз казвам, че татко ми ги завива вече повече от 60 години по този начин.

Тогава, къде се намира 60 годишното ви дърво? Това на снимката са храсти с летен прираст с неузрели плодове по тях. Това се случва при много млади дървета (до две годишни) или при неадекватни грижи - неизчистени издънки, ненавременно вкарване на азотен тор или засаждане на сянка.  Още прадядо ми отглеждаше смокини. Баба ми е била агроном и тя ги е засадила, но е починала млада. И той ги загръщаше с царевичак. Изкарваха по 2-3 години при топли зими и на първата с наистина ниски температури мръзнеха. Не знаеше изобщо, че трябва да чисти издънките за да повиши издръжливостта на студ и на съкрати срока на узряване на плодовете. До към 86 годишна възраст не го научи. Така, че времето на отглеждане не е толкова определящо, когато нямаш знание и не желаеш или няма откъде (в случая с прадядо ми) да го придобиеш.

 

 

  • Харесвам 2
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

:)

Ти не си спал, момък ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 14.02.2020 г. at 17:39, Миленка написа:

:)

Ти не си спал, момък ...

Написаното от вас снощи се оказа пророческо за мен днес. Имах много важна работа снощи (непряко свързана с овощарството) от която не можах да се наспя и сега ме боли главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 19 часа, Kalam Mekhar написа:

Написаното от вас снощи се оказа пророческо за мен днес. Имах много важна работа снощи (непряко свързана с овощарството) от която не можах да се наспя и сега ме боли главата.

Малшанс, инспекторе ;)

Не разбрах защо ми изчете всички тези лекции, при условие, че единственото, което коментирах е, че през всичките тези години смокините ни не са гризани от мишки... B) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 16.02.2020 г. at 15:59, Миленка написа:

Малшанс, инспекторе ;)

Не разбрах защо ми изчете всички тези лекции, при условие, че единственото, което коментирах е, че през всичките тези години смокините ни не са гризани от мишки... B) :D

Вече ви отговорих, че с това оскъдно завиване, мишките просто няма къде да се скрият за да живеят там и да нагризат кората. Иначе я обичат много. В случая, оградата предпазва повече, отколкото това оскъдно покритие (по- скоро е ограждение) от няколко царевични стъбла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 24 минути, Kalam Mekhar написа:

Вече ви отговорих, че с това оскъдно завиване, мишките просто няма къде да се скрият за да живеят там и да нагризат кората. Иначе я обичат много. В случая, оградата предпазва повече, отколкото това оскъдно покритие (по- скоро е ограждение) от няколко царевични стъбла.

Едно си баба знае, едно си бае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 11 минути, Миленка написа:

Едно си баба знае, едно си бае.

Няма какво повече да кажа. Както за мишките, така и за защитата. Тази защита от няколко царевични стъбла не е достатъчна дори за мишките. За това, няма шанс да изядат кората, но, поради същата причина на снимката не се вижда дърво на 60 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване