Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Без мотика, майна...

Recommended Posts

Варела

Незнам дали му е тук мястото на това мнение, но може да го преместим в отделна тема..

 

Има ли ентусиасти да се виждаме на живо? Из форума на няколко места видях, че се отваря дума за това, но не открих следи да се е случвало  ;)

 

Мисля си, че по местоживеене може да се виждаме с повод или даже и без повод.. например на мен би ми било приятно ако минавайки по околовръстното на Пловдив някой се отбие на гости ей тъй за кратка пауза.. или пък защо не целенасочено - да бистрим пермакултурни теми и най-вече да разменяме идеи и опит на живо и на терен..

 

Знам, че за повечето от нас пермакултурата и градинарстването е оставено основно за през свободното време... и предполагам повечето от нас си имат планове съботно неделно и гледат да наваксат с градината, а това със срещите може да краде яко от времето, което все не ни стига...

 

НО пък от друга страна може да се сбираме и за помощ и мъжка сила за някои по големи начинания, като копане на езеро или дупки за дръвчета, терасиране, вдигане на ограда и такива разни безбройни... това си го мислех онази вечер след прожекцията на "Кризата като възможност" като някакъв вариант за мен, защото лично аз в близките 4-5 години не виждам как ще успея да добутам до помощ от доброволци през WWOOF или нещо подобно.. а сигурен съм, че на всеки един от нас ако не родителите, то минимум дядовците са си построили къщите с помощта на комшиите и родата..

 

Принципно си имам и кой да повикам на помощ за "големи мизерии и безчинства", но най- ще ми е драго със съмишленици дето има една дума.. че ме напушва неудържим смях само като си представя погледа на един приятел ако му кажа "днес ще изкопаем едно езерце в райграса, щот трябва да завъдя жаби и гущери"..

 

Затуй ми се чини 'арно, дори и тук в змей горянин да си обменяме инфо за срещи на живо - кой какво и кога планира; инструменти и техника ако му трябват, друг пък може да услужи; приема ли гости ненадейно или трябва предварителна уговорка; и други разни условия и условности.. например: в събота приемам гости от "без мотика" само с лични мотики  ;)

 

Та такива разни празни.. дет има една дума - 100 тояги на чужд гръб са малко, ама на две гърбини са си на половина  ;)

 

 

 

 

Понеже вече няколко пъти отворихме дума за среща.. за което прилагам и лични доказателства от темата змей горянин ;)  

та на това основание се заемам с организацията за Пловдив.. 

 

1. Първи въпрос: Кой? ..проявява интерес..

 

2. Втори въпрос: Къде?

 

Няколко варианта:

2.1. в къщи - предлагаме двор и закрита веранда..

2.2. в клуб Нещото - няма проблем да звънна и да запазя някоя вечер или пък за през деня..

2.3. у кръчма - тук нямам предложения..

 

3. Трети въпрос: Кога?

Аз лично предпочитам през седмицата, че съботно неделно все повече ще има нещо да се прави..

По принцип съм ок вечер след 17:30-18 часа, но и уикендите може да си го направим супер някъде на слънчице и теферич..

Предложение за дата - неделя 12.03.2017

 

 

Ам толкова

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Най-удобно ми е в неделя по обед. За 12-ти няма проблем. Може да измислим някое кафене за сборен пункт, пък после да се преместим според предпочитанията на присъстващите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Май всички сме на околовръстното  :D

За помощ на трудоемки мероприятия аз съм на линия. Само да има готов план на действие, работата спори. В смисъл, като я подхванем, да не се чудим кое по-напред, ми А, Б и така до Я.

За срещата съм ок. Само да е ясно времето и мястото, за мен е без значение, щом го знам няколко дни предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Супер, ми значи трима сме.. много сме ;)

 

Евгени, а като сборен пункт имаш ли нещо наум? А като каза Гого, щом сме и тримата околовръст може среща на някоя от бензиностанциите и после у нас на двора? Ако сме 8-9 човека верандата си става, а за трима-четирима си е направо перфектно.. даже и масата няма да разпъвам.. няма да ни притеснявате.. напротив, много ще се радвам, че ще ми дойдете на крака да ме проконтролирате.. 

Иначе като удобно заведение, където да може да си говорим спокойно се сещам за 2-3 в Кичука.. едното е бившата бяла воденица, сега последно е Ноте ди вино.. срещу Механото има едно на ъгъла - Бирария Кичука.. и третото е ей това - http://plovdiv.zavedenia.com/1566/Stara.Pivnica/ в което не съм ходил много отдавна, но е ремонтирано и изглежда доста добре..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Има време да изберем нещо уютно и приятно. Нека да видим дали ще има още желаещи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Налага се да направим промяна на датата. Възникна ми неотложен ангажимент на 12-ти. Какво ще кажете срещата да е в събота 11-ти март? Ако не е удобно предложете други дати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Както го дават цяла седмица да вали, май всеки ще чака с нетърпение уикенда, за да може да свърши нещо. А сега е времето, в което един ден в повече да имаш да обърнеш внимание на градината си е голям плюс, особено за мен. Ако няма възможност през седмицата, предлагам да отложим за още по-другата седмица. На куп на цялата ми работа, съседа ме налегна да му правя мини оранжерия за разсад и врати за парника му. Доста нагло, ама какво да го правя... Ще имам един минусов ден заради него и ако другият почивен ден ми е за срещата, цял уикенд без да пипна нищо. Въпреки това, ако няма възможност за друг ден или отлагане, ще съм на линия когато е удобно и на двама ви. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Ами ако ще сме си тримцата, май и през седмицата е добър вариант.. приключвам работа към 17:30 вземам малкия и от 18 часа вече съм на линия.. че и аз съм се наточил за поне един пълен ден от другия уикенд.. защото Беломорски ми изостава, а в двора асмата ми е на 1/3та..

 

Евгени, иначе 11ти по обедно следобедно си става за мен.. ако искате даже към 16-17 часа за да не крадем много от светлото ;)

 

Гого ако искаш пък в събота да дойдем да помогнем при тебе и да си направим др-бр докато поработваме ;) само както и по горе каза, измисли плана и да действаме..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Благодаря за подадената ръка! Ще се справя, не е нещо непосилно, за да ангажирам други хора, пък и аз прескачам от работа на табота, че ми омръзва едно и също.

За срещата, ако е след 18 ч, нямам забележки за ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Трябва да вкарвам колата в бокса, че много го отлагам вече пък и съм дежурен, иначе бих дошъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

За мен единственото възможно време остава събота по обед. Ако не по-добре да отложим за 18-ти или 19-ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Тогава аз съм по-навит да го отлложим, понеже през деня наистина искам да отхвърля работа. Нямам мира, ако не видя някакъв резултат от изминалата седмица... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Значи отлагаме за:

17.ІІІ. - петък - след 18 часа.. 

или 

18, събота  или 19.ІІІ, неделя - по обяд, да речем за 13 часа..

 

Също така висящ остава въпроса къде? Ако и Абарис ще идва може нещо по централно, а не в дебрите на Кичууука  ;)

 

Ако сме си тримата може в петък вечер - затова го оставих като вариант..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

По-добре е в събота или неделя по обед. Ще уточним къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Има ли мераклии за спявка в събота или неделя по обед или да планирам нещо друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

В събота съм ангажиран по обяд. В неделя е ок. Ако на Варела му е удобно за неделя, може да го направим. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Иска ми се, но в събота изчезвам на работа. 
Ако юли има нещо - дано...
Ще надничам тук за новинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И аз в събота не мога.. неделя е ок.. казвайте къде и кога? за обедна среща предлагам веранда на завет зад найлон и/или на райграса в двора според времето.. ако искате кръчме предложете вие..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Бирария Кючука е добър вариант. Може да изберем и друг вариант. Нека и Гого си каже мнението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

За мен е без значение къде, стига да има някъде наблизо, човек къде да си спре таратайката. Не я знам тази бирария, то щото други знам, но като гледам на ул. Скопие№ 102, ще има къде да се спира. Така че аз съм ок. Само час определете, за който също нямам претенции.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване