Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Жоро

Някой ползва ли агроперлит и откъде се снабдява с него (специално за София)? Наблюдения, мнения против и за. С какво е различен от строителния (цената е почти същата)?
Ще го ползвам за лехите в парника, където оригиналната почва е изкопана и са напълнени със 100% компост + дънери и прочее органична материя, в комбинация с Terawet. Инак за навън виждам смисъл само ако ви е много глинеста почвата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ползвам го за разсадните смески, уж за олекотяване на почвата. Разликата между строителния и агроперлита е уж в големината на фракцията, но сега като гледам показателите, и там не е особено голяма разликата.

  • Агроперлит за 100 л - 15 лв, фракция 0.63мм-4.00мм.
  • Строителен перлит за 100 л - 13 лв, фракция 0-3.0мм

Предполагам, в строителния ще преобладават по-малките фракции.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

За първа година ползвам агроперлит за разсадите. Добавям на око към градинска почва и оборски тор. Хареса ми. Задържа влагата. Купих и готова смес - торф, агроперлит и тор от ЧКЧ за сравнение. Не виждам разлика, дори да я има. Малки разфасовки има в магазините на Сортови семена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Строителният е основно прах. Агро перлита е основно топчета. Аз го вземам от склада на биоцвет на военна рампа. От там вземам и торф, и вермикулит.


Ползвам го за разсадите и за всички саксии и сандъчета. Реално с разсада влиза в почвата навън. При нас, в софийско поле и наоколо, е най глинената възможна, смолница. Смисъл има голям, но за да се види разлика са нужни кубици, а аз влагам по 50 литра годишно макс.


Прочее, понеже не се копа много при нас (при подготовката пролетта малко, през сезона николко), като цяло не се разнася перлита. Както разваляме две лехи предния уикенд, в почвата си седят "гнезда" с концентрация на перлит. Предполагам след години ще се понаситят лехите, но като гледам темпа, ще отнеме десетки години.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Къде им е ценовата листа на Биоцвет, на сайта има само продукти. Колко искат за 100 литра? 15лв?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Имам я на хартия в офиса. 16 лв мисля, че беше. 35 или нещо такова е МКС1 профи торфа за разсади.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Montei

Здравейте.Някой да каже за перлит откъде мога да се снабдя за София на нормална цена.И сторителния перлит дали ще свърши същата работа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Аз съм виждал в Сортови семена на Сточна гара, но нямам спомен за цената. Беше в пакети по 5л. до колкото помня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

аз ползвам сторителен по 12 лева за 100 литра и съм доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 2 часа, rururu написа:

аз ползвам сторителен по 12 лева за 100 литра и съм доволен

идеален бетон става като го забъркаш с глината, прав си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Здравейте. Чета из интернет и гледам се продават строителен перлит и Агро перлит....Някой има ли на идея къде е разликата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Разликата е в размера на топчетата

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
На 11.03.2017 г. at 21:46, Боби Димитров написа:

Строителният е основно прах.

Не би трябвало. Прах е, когато нашите "бизнесмени" купуват пресятата пепел от Турция за стотинки и я продават, като строителен перлит. Виждал съм и такава, както и истински перлит в различни складове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Аз купувам строителен. Слагам половин кофа, пълня с вода, бъркам яко, чакам, вадя с ръце каквото плува. Пепелта остава на дъното... Доста е, но не е болка за умиране. А така и перлита се запасява с вода и смеската после е с добра влажност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 1 час, Panik написа:

Аз купувам строителен. Слагам половин кофа, пълня с вода, бъркам яко, чакам, вадя с ръце каквото плува. Пепелта остава на дъното... Доста е, но не е болка за умиране. А така и перлита се запасява с вода и смеската после е с добра влажност.

Хитро, но излиза ли сметката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 1 час, Теди написа:

Хитро, но излиза ли сметката?

Може и да греша, но ми се върти 12лв срещу 18лв....а пепелта да е макс 15%...и като си спестя ходенето до далечен склад....мисля че е въпрос на предпочитание

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

По принцип е така, но дефакто....Предполагам няма проблем да използвам строителен за градински цели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Хах, имаме две теми за перлит 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване