Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Съвместна поръчка на wine cap гъби (Stropharia rugosoannulata)

Recommended Posts

alys

Пак ли е Винената шапка? Просто ми е интересно. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Дам, нали така се казва темата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Останах с впечатлението, че си поръчал друга гъба. Радвам се, че е същата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

преди 15 часа, alys написа:

Останах с впечатлението, че си поръчал друга гъба. Радвам се, че е същата. :)

 Алис,размножаване на триходерма и ядливи гъби е противопоказно.Триходермата не дава на ядливите гъби да се развиват. Мицел и спори на двата вида не трябва да се срещат в пространството където ще ги въдиш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо
На 1.04.2022 г. at 13:36, Боби Димитров написа:

Групата е 7 чиляка, по ред на записване:

  • Алис
  • Стефан
  • Димо33
  • Руфо
  • Димо33
  • Любо
  • Боби

Двете торбета са около 3.3 кг сумарно (този сайт ги продава на литър, не на кг, затова и не са точен кг), което дава по около 320 грама мицел на човек. Тотал с данъци, такси и DPD транспорт дойде 150 лв, съответно около 22 лв на човек.

(от другия сайт щеше да дойде същите пари за малко по-голям обем, но преди транспорта, а искат да пращат по DHL... догодина можем да ги тестваме и тях)

Предполагам едното Димо33 е за мен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мда, ще прощаваш, дойде ли още някой Димо, просто ще пиша Димо и всеки да се сеща от контекста :D

Вчера Алис, Любо и Ру си взеха торбичка. На @Димо вероятно ще е по куриер? @rufo и @stef.an как ще си ги получат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

И ти ще прощаваш ама пак по куриер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

@Боби Димитров , от офиса ти, ако е удобно през седмицата или от Бобен другата събота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Направихте ли нещо с мицела?

Аз тоя път реших да използвам слама, защото нямах дървесен чипс.  Застлах с мокри картони около 1 квадрат, върху него разпръснах мицел, после слама десетина сантиметра пласт и пак мицел, после същото още веднъж и накрая пак картони - получи се лазаня около 20 сантиметра дебела. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

На @Димо и @rufo съм ги пратил, на @stef.an съм го оставил в офиса.

@Ру® аз разделих моя на 3 части. Едната е в кофа с прясно надробен мулч (микс клонак от горичката), другата е в торба със стар талаш, който държа на сухо в чувал (намокрих го разбира се), третата е в торба със слама (която обаче не е особено прясна та вероятно е населена вече с друго).

Тия три части са вътре под стълбите, та целта ми е да видя дали ще колонизира някой от тези субстрати по-бързо и масово и вече да тръгна в тая посока. Искам да го метна в градината при налична добра популация, като ако пресния мулч е ОК, ще ползвам него за мулч на лешниците и вътре гъбите. На това място ми се показаха и първите и единствени гъбки от твоя мицел преди време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rufo

А няма ли "Упътване" от самия производител/търговец- кое, как и защо се прави , за да се избегне принципа проба-грешка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Първо че няма, защото това е магазин за професионална употреба и второ, то е ясно какво се прави и сме го дъвкали в другата тема мисля :) Но никой не му се занимава :D  Вземаш автоклав, стерилизираш за 90 минути под налягане субстрат, инокулираш с купения мицел и те така :) 

Отделно, че Ру и Алис вече имат челен опит, също описан, който показва, че може и без автоклав.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
henribg1

здравейте група

това е първият ми пост тук и се надявам да имам повече свободно време да черпя от богатия ви опит. на скоро създадох четири купа с компост в двора и има една особенно подходяща за инокулиране със сламена гъба. бих се радвал на съдействие за мицел или заразени дървета или да се включа в обша поръчка :)

благодаря ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
henribg1

здравейте :)

есен е и времето е просто чудесно. чудесно ама сухо, бихте ли споделили какво се случва с инокулираните от вас пънчета и земниге гъби или е много сухо? където живея аз е страшна суша, в двора имам юдино ухо и кладница, но нищо няма все още.

ще се радвам да пишете

виждам, че темата няма ъпдейт, дали ще се събират желаещи за поръчка на спори и тази година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Гъби няма. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rufo

И при мен резултата е нула ! Не знам дали е от мицела който Боби Димитров ми изпрати, или от технологията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 15 часа, Баба Алис написа:

Гъби няма. :)

И при мен няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Но пък имам замразени (сготвени) сърнели и печурки. Те са ми и по-вкусни. Другото бяха заигравки. Не е лошо, но явно иска повече грижи и внимание, а и природата си казва думата - суша, жега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване