Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Ани Андреева

Тоест ако са здрави стените, трябва да изградим покрива наново, нали така? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка
преди 6 минути, Ани Андреева написа:

Тоест ако са здрави стените, трябва да изградим покрива наново, нали така? 

Да, приготви 10000лв. за покрива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ако може да се ползват същите керемиди, ще трябват само греди 5/10, черна хартия и летви за скара под керемидите.

Кубикът е към 300/400 лв на дървения материал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Уоу, на шефовете на къщите покривите им излязоха по няколко десетки хиляди правени по последни технологии със скъп материал + майсторлъка. За тоя курник повече от 2000 ще е несвято разхищение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Абарис, не зная дали и колко дървен матрял си пазарувал, но поне тука е скъп. Кофражните дъски небелени и често неравни са по 300 лв кубика и няма една с една еднакви. Греди 6х8, 6х10, 8х10, ако искаш да са прави и да няма чепове от по 1 педя, под 500 лв забрави, първо качество са нагоре. Да не говорим за сериозни от типа на 10х12, 10х15 и тн, каквито се ползват при един голям покрив с няколко хиляди керемиди по него. Отделно транспорт, левче на км, плащаш двете посоки.

В момента търся калибровани, но не рендосани, дъски - е ми 500 лв е кубика за 400х15х2.5. Една леха да я оградя излиза над  50 лв. И пак по-добре, щото познат взе някакви вносни рендосани първо качество, които са 400х15х3 перфектни, ама на 800 лв :D Лехата му излиза над 120 лв... И това пак е нищо, предвид хамериканските ми познати с техните two-by-four дебели дъски от кедър :D

Та не бих се изказвал без да знам квадратура, цялостно състояние на покрива и тн. Поне керемиди има много и безплатни, та това няма да вдигне цената, освен с транспорт. Въпросът се свежда до това дали искаш да запазиш постройката или по-скоро би я бутнал и да я направиш наново по същия или различен начин. Това е основното, което ще определи посоката на решението, а не толкова цената, според мен. След като видях как се срина една кирпичена къща буквално за няколко години, поради продънен покрив, е ми и 5000 лв не ми се виждат много, предвид какво бе изгубено и как сега и 50 000 лв няма да могат да го възстановят.

Ани, ако нямате понятие от покриви не ви съветвам да се захващате сами, освен със свалянето на керемидите, а и това е опасно, ако не знаеш как. Намерете някой локален селски майстор, който е (пре)правил покривите на комшии примерно. Хем ще е по-евтино, хем няма да има разходи за пътни, хем ще ви посъветва как да излезе по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз съм фен на Направи си Сам. Всичко е скъпо, памперсите с доставка излизат по евтини от Англия а кучешката храна от Полша. Конкретния покрив има около 2000 кермиди. Ако го правят майстори може и 20 000 да седне. Въпрос на приоритети, възможности и цели. Ако е здрава носещата конструкция на сградата има доста варианти, има и битумни кермиди за които ще трябват по малко дървен материал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Марулка

Най-лесният начин е: махаш кир и ше остане само пича :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ани Андреева

Мдаа, направо ме отказахте. Така или иначе, тази година едва ли ще се прави - малко нагорно ще ни дойде. Най-много да викнем майстор да види кое как. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ани Андреева
преди 12 часа, Абарис написа:

Аз съм фен на Направи си Сам. Всичко е скъпо, памперсите с доставка излизат по евтини от Англия а кучешката храна от Полша. Конкретния покрив има около 2000 кермиди. Ако го правят майстори може и 20 000 да седне. Въпрос на приоритети, възможности и цели. Ако е здрава носещата конструкция на сградата има доста варианти, има и битумни кермиди за които ще трябват по малко дървен материал.

И аз бях от този клуб, ама докато възрастта ми започваше с 3 ;-) Сега вече търся съотношение усилия : резултат.  Уморих ли се, измързеливих ли се не знам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване